Hale namiotowe dla e-commerce

Hale namiotowe dla e-commerce to niedrogi sposób na przestrzeń magazynową. E-handel to dynamicznie rozwijająca się gałąź rynku, która z roku na rok generuje ogromy kapitał. Sporo z firm rezygnuje ze stacjonarnej sprzedaży, przenosząc ją wyłącznie do internetu. Rosnąca oczekiwania klientów oraz dostęp do każdego produkty za pomocą kilku kliknięć, sprawia że aby konkurować z innymi firmami trzeba być widocznym w sieci. Aby prowadzić skutecznie taki biznes, oprócz działań digital marketingowych konieczne staje się posiadanie powierzchni magazynowej na oferowane produkty. Oprócz przestrzeni jest to wyzwanie logistyczne, odpowiednie zaplanowanie rozładunki i załadunku sprawia że zostaje zachowana ciągłość dostaw. Wsparciem a zarazem dobrym narzędziem przy takim profilu działalności będzie hala namiotowa.

Hale namiotowe dla e-commerce do magazynowania

Opcji powierzchni magazynowych mamy wiele, jest w czym przebierać. Różnią się między sobą ceną, wykonaniem oraz osłoną. Konstrukcja modułowa sprawia że hale namiotowe, coraz częściej zastępują murowane obiekty i hale stalowe. Głównym czynnikiem jest cena, która zachęca przedsiębiorców do tego rodzaju struktury. Nie jest to oczywiście jedyny atut. Wspomniana modułowość pozwala na swobodną modyfikację obiektu. Z czasem kiedy inwestor dojdzie do wniosku że potrzebuję dodatkowej powierzchni, może ją zyskać dokupując kolejne segmenty. Te są kompatybilne, łatwe w montażu i demontażu.

Konstrukcje z rur i profili stalowych

Rury i profile stalowe to główny element konstrukcji hal namiotowych. Dzięki doświadczeniu firmy Stal Impex producentowi struktur, każda część wytwarzana się z najlepszych materiałów i przy dużej dokładności. Lata praktyki w tunelach foliowych hobbystycznych jak i na zamówienie, na rynki krajowe oraz zagraniczne gwarantują że namioty da się zaadoptować do każdej funkcji. Ich składanie jest szybsze niż jakakolwiek budowa. Wystarczy połączyć elementy z kotwami, które stabilizują całość obiektu. Nałożyć osłonę mocując ją do stelażu za pomocą pasków montażowych, a następnie eksploatować. Jeśli profil firmy sprawia wymaga przenoszenia hali namiotowej jest to możliwe. Pozwala to na wykorzystanie tego samego obiektu w różnych lokalizacjach, często do odmiennych funkcji. Taka uniwersalność sprawia że ten z magazynu może przekształcić się w garaż dla floty, centrum przeładunkowym a nawet powierzchnią biurową.

Warunki atmosferyczne w hali namiotowej

Różnorodność produktów w e-commerce sprawia że różne grupy będą potrzebować odmiennych warunków. Wystawianie produktów na słońce, wiatr i opady prowadzi do ich niszczenia. To obniża ich wartość rynkową, zniechęcając do nabycia przez klientów. Plandeka narzucona na mobilnej konstrukcji magazynowej, chroni towar przed deszczem i promieniami słonecznymi. Sama pokryta jest impregnatami, które spowalniają blaknięcie, zwiększają jej ognioodporność i ułatwiają czyszczenie. Tworzone są z myślą o całorocznym magazynowaniu, co pozwala na używanie ich o każdej porze roku. Nawet w zimie kiedy pojawiają się odciążenia śniegowe, powłoka utrzyma ciężar zlodowaceń. Jeśli któreś z produktów wymagają bardziej specjalistycznych warunków tę można osiągnąć za pomocą klimatyzatorów lub nagrzewnic.

Eksploatacja namiotu magazynowego

Aby wydłużać żywotność elementów i spowolnić starzenie się stali, pokrywa się je warstwą antykorozyjną. Zwykle jest powłoka z cynku, nanoszona metodą galwaniczną lub ogniową. Konstrukcje z rur i profili stalowych wystawione są na stałe na działanie wilgoci. Aby zachować trwałość obiektu, unikając przedwczesnego korodowania na etapie produkcji stelaż zabezpiecza się cynkiem