Hala namiotowa – pytania i odpowiedzi

Hala namiotowa – pytania i odpowiedzi to zbiór informacji, które powinny wyjaśnić wątpliwości narastające podczas wyboru hali. Konstrukcje modułowe, dzięki wielu zaletom, są alternatywą wobec stałych budynków magazynowych. W niektórych branżach wypierają standardowe rozwiązania. Są łatwe w modyfikacji oraz – co ważne – atrakcyjne pod względem ceny. Struktury tego typy podbijają zarówno rynek krajowy, jak i zagraniczny.

Hala namiotowa – pytania i odpowiedzi klientów oraz inwestorów

Co to jest hala namiotowa?

To konstrukcja modułowa pokryta praktyką PCV. Sprawia to, że jest w stanie wytrzymać trudne warunki atmosferyczne. W celu lepszej stabilizacji mocuje się ją do podłoża za pomocą kotew. Plandekę nakładaną na konstrukcję przypina się paskami wgrzanymi w powłokę.

Co jest osłoną w halach namiotowych?

Zwykle powłoką osłaniającą maszyny, produkty oraz narzędzia jest plandeka PCV. Spajana z kilku membran, pokryta środkami zwiększającymi ognioodporność, ułatwiającymi czyszczenie i chroniącymi przed promieniami UV. Charakteryzuje się wytrzymałością: dobrej jakości bariera jest w stanie wytrzymać trudne warunki atmosferyczne. Solidniejsze powłoki tworzy się tak, aby można było korzystać z nich przez cały rok. Mają one wyższe parametry wytrzymałościowe, aby wytrzymać zlodowacenie i czapy śniegowe podczas zimy.

Co oznacza, że konstrukcja jest modułowa?

Po połączeniu konstrukcji oraz jest zakotwieniu, obiekt w dowolnym dla inwestora momencie można modyfikować. Każdy kawałek struktury to segment, który pojedyńczo jest zdatny do eksploatacji. Połączone szeregowo lub kolumnowo tworzą większą konstrukcję. Nowe elementy, które są stale dostępne u producenta Krosagro, można połączyć ze starymi.

Czy stelaż namiotu jest zabezpieczony przed rdzewieniem?

Konstrukcje z rur i profili stalowych są zabezpieczone cynkiem. Nanoszonym metodą galwaniczną lub ogniową. Naniesiona w ten sposób warstwa chroni część przed korodowaniem. Wystawiona na działanie wilgoci wolniej się starzeje. Przy cyklicznej konserwacji hala namiotowa będzie służyć przedsiębiorcy przez wiele lat.

Czym są mobilne hale namiotowe?

Modułowe namioty zostały zaprojektowane tak, aby w łatwy, a także sprawny sposób można było je zmontować. Demontaż obiektu jest jeszcze prostszy. Po złożeniu struktury można ją przechowywać do czasu aż będzie potrzebna lub zmontować ponownie po przetransportowaniu w nową lokalizację. Pozostaje ona w dalszym ciągu w pełni sprawna. W branżach w których konieczne staje się posiadanie przenośnego magazynu, mobilna hala namiotowa będzie optymalnym elementem dobrze działającego biznesu.

Czy przenośne namioty to budynki tymczasowe?

Zgodnie z prawem mogą być zarówno obiektami stałymi, jak i tymczasowymi. Wszystko zależy od tego, jaką funkcję hala będzie pełnić. Może się też zdarzyć, że wielokrotnie zastosowana konstrukcja tymczasowa stanie się w końcu obiektem stałym.

Czy hale namiotowe są trwałe?

Ocynkowana stalowa konstrukcja okryta plandeką to obiekt całoroczny. Modele projektuje się tak, aby sprostały nawet trudnym warunkom atmosferycznym. Solidność gwarantuje ponad 20 letnie doświadczenie firmy Stal Impex. w branży stalowej.

Do jakich celów można wykorzystać hale modułową?

Ze względu na przestronność oraz uniwersalny charakter można ją przeznaczyć do prawie każdej funkcji związanej z magazynowaniem i garażowaniem. Hale mogą również służyć jako przemysłowe hale namiotowe, produkcyjne, do hodowli zwierząt, a także jako obiekty eventowe. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia kupującego.

Od czego zależy cena hali namiotowej?

Głównie od rozmiarów, rodzaju powłoki antykorozyjnej wykorzystanej do zabezpieczenia elementów stalowych, gramatury plandeki, a także dodatkowych akcesoriów. Należy do całości doliczyć transport, a także opcjonalnie koszt wynajęcia ekipy, która konstrukcję rozstawi.

Jak przebiega montaż namiotu magazynowego?

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, to przygotowanie podłoża. Miejsce pod halę trzeba wypoziomować i utwardzić. Sam montaż przedsiębiorca może przeprowadzić we własnym zakresie, bez potrzeby zatrudniania pracowników. Dostarczone przez Krosagro plany budynku są proste do odczytania. Postępując zgodnie z załączoną instrukcją, w niedługim czasie sam obiekt będzie gotowy do eksploatacji.

Czy hale namiotowe są ognioodporne?

Plandeka napięta na stalowej konstrukcji hali jest stworzona tak, aby była jak najmniej podatna na ogień. Pokrywa się ją środkami, które zwiększają jej ogniotrwałość.

Co zrobić z uszkodzoną plandeką?

Jeśli uszkodzenie jest niewielkie, wystarczy wykorzystać mocną taśmę naprawczą. Przy poważnych rozdarciach konieczne stanie się wymienienie fragmentu lub całej powłoki. Pozostałe płachty można wykorzystać jako dodatkowe okrycie materiałów, produktów, a także maszyn przed warunkami atmosferycznymi. Osłony wykonane są z PCV, dlatego warto zutylizować je w punkcie zbierającym tego rodzaju materiały.

Hala namiotowa Krosagro

Sklep online Krostrade od lat dostarcza na rynek krajowy oraz zagraniczne konstrukcje modułowe. Wśród nich oprócz wymienionych już hal namiotowych są również mniejsze struktury nazywane namiotami garażowymi. Te, choć w nazwie mają funkcje przechowywania pojazdów, mogą być stosowane też do innych zadań. Ich stelaż ma podobne cechy do wielkogabarytowych hal. Wśród całej gamy produktów każdy jest zabezpieczony przed korozją, do jego produkcji wykorzystano materiały najwyższej klasy. Każdy produkt gwarantuje bezpieczne przechowywanie dóbr pod solidną osłoną.