Hala namiotowa jako hangar lotniczy

Hale namiotowe ze względu na swoją uniwersalność oraz możliwość dowolnego kształtowania struktury można zastosować do garażowania każdego typu maszyn. Jedyne co może różnić jedną konstrukcję od drugiej to wysokość, szerokość i długość. Nic więc zaskakującego, że hale namiotowe pełnią rolę hangarów lotniczych. Zapewniają one ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, które mają szkodliwe działanie na kadłub samolotu. Namiot tworzy komfortową przestrzeń warsztatową, wewnątrz której można wygodnie przeprowadzać prace naprawcze.Tym razem na blogu Krostrade opowiemy o zastosowaniu hali namiotowej w przemyśle i branży lotniczej.

Modułowa i mobilna hala na samolot

Zaletę tego typu konstrukcji stanowi modułowość i mobilność. Obie te cechy sprawiają, że funkcjonalność hal namiotowych jest jeszcze bardziej optymalna dla firmy. Zaprojektowana przez konstruktorów struktura składa się ze stalowych rur i profili, które połączone ze sobą tworzą kompatybilny wieloczęściowy moduł. Taki stelaż można dowolnie modyfikować, w każdym kierunku. W ten sposób inwestor, kupując halę na zamówienie, rozwija ją wraz z przedsiębiorstwem.

Mobilność umożliwia wyważona struktura oraz prosty i szybki montaż. Brak konieczności zatrudniania wykwalifikowanej ekipy to spora oszczędność. Budowa konstrukcji jest na tyle prosta, że wystarczy przestrzegać instrukcji, a w kilka dni powstanie na miejscu docelowym. W razie jakichkolwiek problemów konstruktorzy i serwisanci Krosagro są w stałym kontakcie z montażystami, służąc radą i wsparciem. Równie łatwy jest również demontaż, a po rozbiórce hala nie traci swojej funkcjonalności, ponieważ bez kłopotu można złożyć ją jeszcze raz w innym miejscu.

Hale lotnicze na zamówienie

Jako że typów maszyn o różnych wymiarach jest całkiem sporo, a każdy inwestor ma odmienne potrzeby, większość konstrukcji jest dostępna na zamówienie. W ten sposób o wiele łatwiej dostosować wymiary, drzwi, dach, zakotwienie, wentylację itp. do indywidualnych potrzeb kupującego. Hala pod klucz sprawia, że struktury będą dobrym rozwiązaniem dla klientów indywidualnych, klubów, producentów maszyn oraz lotnisk.

Bez względu na to, czy klient ma jedną maszynę czy spory park, mając możliwość dowolnego kształtowania struktury, może swobodnie dostosować zakupioną konstrukcję do swoich potrzeb. Hale można zastosować także przy garażowaniu:

  • samolotów ultralekkich (ulm) i pasażerskich
  • samolotów sportowych (rtc) i turystycznych
  • śmigłowców cywilnych, medycznych i wojskowych
  • wiatrakowców (autożyro)

Zindywidualizowana konstrukcja z rur i profili

Hale to zaledwie część wszystkich produktów Krosagro, liczba potencjalnych opcji nie ogranicza ich do zastosowania tylko i wyłącznie w jednej dziedzinie. Wszystkie akcesoria, w które doposażane są namioty, mają mogą być zainstalowane w różny sposób.

  • brama – w tym przypadku klient ma możliwość wybierania wśród mnogich opcji, mogą być w dowolnym kształcie, liczbie, wymiarze i sposobie otwierania..
  • pokrycie – wśród osłon dostępne są standardowe plandeki o różnej gramaturze i kolorze oraz bardziej specjalistyczne osłony, m.in. poliwęglan, włókno szklane itp.
  • zakotwienie – obiekt może być montowany na każdym typie podłoża na stałe lub w taki sposóby, aby móc go w przyszłości zdemontować.
  • wentylacja – cyrkulacja może odbywać się w naturalny sposób, jeśli jednak jest to niewystarczające, halę można doposażyć w wywietrzniki dachowe lub boczne, tak jak w przypadku profesjonalnych tuneli foliowych.
  • stabilizacja – opcjonalnym rozwiązaniem jest doposażenie struktury w kratownicę oraz dodatkowe wsporniki. Stanie się wtedy bardziej odporna na czynniki pogodowe, sprosta nawet ekstremalnym warunkom atmosferycznym.

Konstrukcje stalowe Krosagro

 

Każdy produkt wytwarzany jest z materiałów najwyższej jakości, łącząc ekonomiczne rozwiązania a zarazem solidne wykonanie. Cena hal namiotowych podyktowana jest właśnie taką polityką produkcji. Nie oszczędzając na materiale i jakości, namioty są wytrzymałe i trwałe. Choć taka konstrukcja jest nieco droższa, to dzięki ocynkowaniu ogniowemu, przedsiębiorca ma pewność, że otrzymuje konstrukcję, którą da się eksploatować przez wiele lat. W dalszym jednak ciągu jest to kwota wielokrotnie niższa niż koszt budynku stałego oraz hali stalowej, a sama struktura zachowuje tę samą funkcjonalność.