Hale magazynowe dla firm budowlanych

Od niedawna oferty sklepu Krostrade dołączyła hala magazynowa o powierzchni 280 m2. Jest to produkt funkcjonalny, który nawet po zakończeniu magazynowania może pełnić zupełnie inną rolę. Przewagą tego typu budowli nad obiektami stałymi jest to, iż są o wiele tańszym rozwiązaniem. Również proces powstawania modułowej konstrukcji jest znacznie szybszy niż budowa murowanego budynku.

Mobilność takiego tunelu magazynowego pozwala na transportowanie go do miejsca inwestycji, gdzie materiały budowlane będą chronione przed czynnikami atmosferycznymi. Również w przypadku zmiany lokalizacji firmy nie będzie konieczne pozostawienie namiotu, gdyż jest prosty w montażu i demontażu. Bez zbędnych problemów można go rozłożyć na dowolnym gruncie, na ziemi albo twardym podłożu.

Magazynowanie materiałów budowlanych

Modułowe konstrukcje stalowe takie jak hale magazynowe stosuje się do garażowania maszyn oraz składowania towarów. Struktury są wykonane przez markę Krosagro, która jako międzynarodowy producent dostarcza na rynki krajowe i zagraniczne mobilne tunele, namioty, bloki foliowe stosowane w rolnictwie, przemyśle oraz produkcji. Obiekty chronią przed wilgocią, deszczem oraz wiatrem. Dla wielu towarów, które są używane przez branże budowlaną, niszczycielskim czynnikiem jest wilgoć oraz wahania temperatury.

Narażone na działanie wilgoci maszyny i narzędzia po czasie zaczynają korodować, to zaś obniża ich wartość, a w dłuższej perspektywie czasu uniemożliwia ich używanie. W przypadku niektórych materiałów, takich jak farba akrylowa czy kleje, zbyt niska temperatura może je na stałe uszkodzić. Osobnym tematem wartym wspomnienia jest to, iż towar oraz materiały będące w środku przy odpowiedniej logistyce i organizacji są dostępne na wyciągnięcie ręki.

Hala dopasowana do Twoich potrzeb

W zależności od przechowywanych materiałów optymalną temperaturą panującą wewnątrz hali magazynowej powinna utrzymać się w granicach od 5ºC do 17ºC. Do tego istotne jest, aby podczas wysokich upałów w całym obiekcie przebiegała rotacja powietrza, które dociera do każdego zakamarku magazynu. W ofercie Krostrade jest dostępny jeden obiekt, jednak Krosagro wykonuje takie struktury pod zamówienie. Oprócz tego istnieje możliwość domontowania do hali magazynowej automatycznego systemu otwierania drzwi, nagrzewnic, zmechanizowanej wentylacji, o ile oczywiście jest to konieczne dla inwestora.

Dzięki kilku wariantom bram, klient może dopasować rozmiar, wysokość, jak i sposób otwierania (skrzydłowo, przesuwnie) bramy w taki sposób, aby spełniała jego oczekiwania. Choć wydaje się to drobnostką, jest to jeden z istotnych czynników ułatwiających i optymalizujących składowanie, garażowanie i pracę wewnątrz.

Hala na wiele lat

Stelaż jak i części konstrukcji powlekane są ocynkiem ogniowym. Spojone ze sobą elementy tworzą stabilną strukturę, która może być używana przez cały rok. Liczba możliwych zastosowań jest tak duża, że ich wyliczanie mogłoby trwać nieskończoność. Namioty na przykład wykorzystywane były przez jednego klienta jako osłona dla wykopalisk archeologicznych, inny natomiast stosował je jako okrycie podczas przebudowy domu.

Technologia modułowych konstrukcji stalowych

Jakie profity, atuty oraz zalety płyną z posiadania hal magazynowych?

  • konkurencyjna cena – będąc głównym dealerem Krosagro, Krostrade oferuj ceny, które są bardzo atrakcyjne dla inwestorów i przedsiębiorców;
  • solidna konstrukcja – stelaż wykonany jest z profili i rur stalowych wytwarzanych z najlepszych surowców oraz przy zastosowaniu sprawdzonych metod produkcji. Trwała konstrukcja ze stali ocynkowanej ogniowo ma wysokie parametry sprężystości, a ich wytrzymałość została dodatkowo wzmocniona.
  • łatwe oraz szybkie w montażu i demontażu – modułowa technologia pozwala na łatwe złożenie hali magazynowej, a to zaś się sprawia, że szybko jest gotowa do użytku
  • montaż w dowolnej lokalizacji – hale można zakotwiczyć na każdym podłożu: do gruntu, betonu, asfaltu.
  • dowolna długość hali – hala magazynowa o powierzchni 280 m2 to wyłącznie przykład jednej z realizacji. Klient ma możliwość zlecenia wykonania konstrukcji o dowolnej długości, szerokości i wysokości.