Garażowanie maszyn rolniczych

Przydatne podczas pracy narzędzia i maszyny rolnicze – bez względu na wiek i stan w jakim się znajdują – wymagają opieki, by mogły efektywnie i niezawodnie służyć przez szereg lat. Podobnie jak na samochody czy motory, na maszyny rolnicze negatywnie wpływają warunki atmosferyczne i wilgoć, dlatego warto zapewnić im schronienie.

Całoroczne konstrukcje garażowe

Standardowe namioty garażowe stosowane są do ochrony pojazdów (np. traktorów i przyczep) oraz narzędzi rolniczych. Te proste, lecz stabilne konstrukcje wykonane są z ocynkowanej ogniowo stali. Zabezpieczone ocynkiem elementy są odporne na korozję, co zdecydowanie przedłuża „żywotność” namiotu. Całość pokryta jest wodoodporną i trudnopalną plandeką PCV, która chroni garażowane pojazdy przed szkodliwymi skutkami promieniowania UV. Ze względu na swoją prostotę są to konstrukcje łatwe w montażu, można je również bez przeszkód przenosić z miejsca na miejsce. Co zrobić jednak, kiedy standardowy namiot nie wystarcza, bo do garażowania mamy więcej maszyn lub nawet cały park maszynowy? Wtedy najlepszym rozwiązaniem będą kompleksowe garaże dla przedsiębiorstw i gospodarstw.

Garaże dla firm i gospodarstw

Coraz bardziej powszechne staje się projektowanie wielostanowiskowych hal garażowych, które oprócz tego, że pełnią funkcję garażu dla umieszczonych obok siebie pojazdów, spełniają też funkcje magazynowe dla wszystkich wymagających ochrony, przydatnych narzędzi czy asortymentu. Wygodny dla użytkownika garażu jest nie tylko szybki czas montażu. Sprawdza się również maksymalne wykorzystanie powierzchni, dzięki czemu maszyny bez kłopotu będą poruszać się wewnątrz konstrukcji (m.in. zastosowanie kotar po obu stronach garażu). Udogodnieniem jest też to, że rozsuwanie kotar następuje w pełni automatycznie.

Wewnątrz mogą być garażowe dowolne maszyny, bez względu na przeznaczenie i rozmiary, ponieważ garaże są dostosowane do potrzeb Klienta, a doświadczeni konstruktorzy projektują stabilne i funkcjonalne konstrukcje, uwzględniając wszelkie zapotrzebowania na adaptację garażu do potrzeb przedsiębiorstwa czy gospodarstwa.

Garażowanie to nie tylko ochrona i wydłużenie okresu używalności maszyn oraz pojazdów. To także kompleksowe budowle – stałe lub tymczasowe – usprawniające funkcjonowanie firmy lub gospodarstwa, a także poprawiające komfort pracowników.