Duże i małe tunele foliowe – rozmiary cieplarni

Po przeczytaniu całego poradnika “Tunele foliowy od A do Z” nadeszła chwila, aby wybrać tunel foliowy. Już niedaleka droga dzieli nas od zamówienia tunelu w sklepie internetowym. To, do czego wykorzystujemy tunel foliowy, jest wyznacznikiem, jaki powinniśmy kupić. W inną konstrukcje zainwestujemy, jeśli będziemy wykorzystywać ją wyłącznie do ochrony sadzonek, a jeszcze inną na niezagospodarowaną działkę. Wymiary przydomowych namiotów ogrodowych również będą się różnić, inne będą, jeśli chcemy zebrać plon dla jednej osoby, a jeszcze inne dla dużej rodziny.

Spory błędem będzie również kupienie zbyt małej szklarni foliowej, może się bowiem okazać, że ta nie jest dopasowana do typu uprawianych roślin. Nawet przy gospodarnym zarządzaniu dostępną przestrzenią, stosowaniu uprawy współrzędnej i używaniu optymalnych metod, może okazać się, że po prostu struktura jest za mała na nasze potrzeby.

Przed złożeniem zamówienia warto wiedzieć, co będzie hodowane w cieplarni, jak dużo, jaki będzie rodzaj roślin oraz jak przestrzennie się rozwijają. Przygotowując się w ten sposób do założenia nowoczesnego warzywnika lub sadu pod osłoną, będziemy pewni, że wydamy pieniądze na dopasowaną do naszych potrzeb konstrukcję

W tej części poradnika Krostrade o tunelach foliowych przedstawimy wskazówki, którymi warto się kierować, decydując się na tunel foliowy.

Tunel foliowy na działkę lub domowego ogródka

  • Hobbystyczne tunele foliowy to nieduże konstrukcje przeznaczone dla osób, które chcą uprawiać własne warzywa lub owoce. Zwykle stawia się je pod uprawę pomidorów, papryki lub innych ciepłolubnych roślin, aby mieć stały dostęp do świeżych ziół i warzyw, a sporadycznie pod małe krzewy owocowe. Taka struktury jednowegetacyjne (zamknięte) lub wielowegetacyjne (z wietrzeniami bocznymi) mają od 5m2 do 20 m2. Występują także proste ekonomiczne konstrukcje od 5 m2 do 18 m2. Zwykle są dostępne w stałej sprzedaży, choć w trakcie sezonu czas oczekiwania na nie może się wydłużać ze względu na liczbę zamówień.

Półprofesjonalne tunele foliowe wszystkie konstrukcje, które zajmują powierzchnię od 20 m2 do 60 m2, są już na tyle duże, że do codziennej pielęgnacji potrzeba nieco więcej czasu. Niektórzy lubią sporą powierzchnię, aby móc uprawiać stały plon oraz eksperymentować. Znaczna większość osób, kupując takie struktury, używa ich do użytku komercyjnego lub jako część prowadzonego biznesu. Z czasem taki użytkownik może wydłużyć obiekt o kolejne segmenty.

Tunele foliowe Krosagro

W całym asortymencie tuneli foliowych każdy ogrodnik znajdzie coś dla siebie. Dla bardziej wymagających, którzy nie znaleźli odpowiedniego obiektu, produkujemy cieplarnie na zamówienie. Jesteśmy w stanie wytworzyć namiot ogrodowy dopasowany w każdym calu do potrzeb klienta, w tym również tunele do uprawy truskawek, pomidorów, winorośli, borówek, malin itp.