Drewutnia namiotowa na opał

Namiot garażowy łatwo zaadaptować do funkcji bardzo praktycznych, między innymi do tego, aby posłużył jako schowek na drewno. Właściciele kominków rozumieją, jak bardzo ważne jest składowanie opału. Aby zachować energetyczność drewna oraz komfort przy paleniu, konieczne jest jego osłonięcie przed działaniem pogody. Tym razem w poradniku Krostrade opowiemy o tym, w jaki sposób zastosować namiot garażowy do składowania drewna.

Lokalizacja na drewutnię

Przenośny namiot służący jako magazyn na drewno powinien być ulokowany w łatwo dostępnym miejscu, ponieważ w trakcie kolejnych wyjść po opał nie trzeba będzie przedzierać się przez błoto lub śnieg. Kiedy używamy kominka, zazwyczaj panuje mało przyjemna aura, a im dalsza droga, tym mniej chęci do cieszenia się ciepłem pieca. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie utwardzonej ścieżki wiodącej do namiotu. Konstrukcja rozstawiona w pobliżu domu z całą pewnością ułatwi podtrzymanie ognia bez dodatkowego wysiłku. Lokując drewutnię, optymalne będzie postawienie jej w miejscu, w które przez znaczną część dnia pada słońce. Podgrzewająca się osłona magazynuje ciepło wewnątrz konstrukcji, dzięki czemu w środku namiotu jest mniej wilgoci, dlatego też opał zachowuje swoją energetyczność o wiele dłużej.

Ochrona drewna opałowego przed wilgocią

Jeszcze przed składowaniem drewna dobrze jest wybrać odpowiedni termin na jego cięcie. Porąbane na kawałki świeże bele są mocno wilgotne. Dlatego jeśli zbyt późno zaczniemy wypełniać nasza drewutnię opałem, ten może nie zdążyć wyschnąć. Choć wielu sprzedawców ma już podsuszone drewno, warto przeprowadzić rąbanie, kiedy na zewnątrz jest jeszcze ciepło.

Plandeka namiotu magazynowego pełni rolę osłony, która chroni przechowywane przedmioty przed zjawiskami atmosferycznymi. Przytwierdzony do konstrukcji z rur i profili materiał łączy się ze stelażem za pomocą pasków zaciskowych. Napięta na strukturze powłoka bez żadnych uszkodzeń wytrzymuje nawet silne podmuchy wiatru.

Cyrkulacja powietrza w drwalni

Aby ograniczyć wchłanianie wilgoci przez drewno, dobrze jest utwardzić powierzchnię wewnątrz namiotu. Udeptana ziemia niepokryta żadnym materiałem izolującym utrzymuje wilgoć, którą zbiera drewno. W celu uniknięcia takiej sytuacji można wylać beton, wyłożyć podłoże trylinką lub kostką brukową. Dzięki temu wewnątrz namiotu będzie utrzymywać się niższa wilgotność. W osuszaniu drewna i powietrza wewnątrz pomaga również cyrkulacja powietrza, którą zapewniają podwijane drzwi. Jeśli namiot garażowy jest doposażony w drugie wejście, obieg powietrza jest jeszcze sprawniejszy.

Uniwersalne namioty magazynowe

Przenośne namioty to uniwersalne struktury, które są używane jako magazyny i garaże. W łatwy sposób można je zaadaptować do przechowywania narzędzi, maszyn, akcesoriów, sprzętu, samochodu lub motocykli. Ze względu na swoja wielofunkcjonalność znajdują zastosowanie u klientów indywidualnych, stanowią idealną ofertę dla hurtowni oraz często są wybierane przez przedsiębiorców. Za niewielką ceną otrzymujemy solidną strukturę, łatwą w montażu i demontażu, którą można eksploatować przez lata. Stal pokryta warstwą cynku zabezpiecza elementy przed korodowaniem. Metoda cynkowania ogniowego nakłada na rury i profile warstwę ochronną, która zabezpiecza strukturę przed korozją wynikającą ze zjawisk atmosferycznych.