Czym jest hala namiotowa?

Czym jest hala namiotowa?

Czym jest hala namiotowa? XXI wiek to ogromny krok do przodu nie tylko w sferze cyfrowej, ale i konstrukcji. Do niedawna przodowała jedno rozwiązanie: hale murowane, ociężałe, drogie w budowie i kosztowne podczas modyfikacji. Choć czas ich powstawania mocno się skrócił, to w dalszym ciągu cały proces często trwa bardzo długo. Stałe obiekty wiążą się również z całą masą pozwoleń, a to ze żmudnym procesem urzędowym. Wielu przedsiębiorców na samą myśl o następnej budowie odczuwa zniechęcenie. Jednak istnieje tańsze rozwiązanie, które jest równie wytrzymałe, a przy okazji mobilne. Mowa o przemysłowych halach namiotowych. Bogata oferta hal namiotowych sprawia, że dopasowanie obiektu do swoich potrzeb jest proste, nie wymaga dużych wydatków, a sami producenci projektują je tak, aby były modułowe.

Zastosowanie hal namiotowych

Hale magazynowe dla przedsiębiorstw są na tyle uniwersalne, że można je zaadaptować do każdej funkcji. Mogą być magazynami na towar i narzędzia, garażami na maszyny: łodzie, samoloty, samochody, a także warsztatami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby struktura pełniła kilka funkcji jednocześnie lub zmieniało się jej zastosowanie. Obszerne wnętrze, optymalna wysokość a także dodatkowe akcesoria prowadzą do pełnej personalizacji obiektu. Hala swoją rolę może odgrywać w każdym typie biznesu, jako obiekt główny lub wspierający. Co ważne, hale namiotowe to konstrukcje całoroczne, a więc swoje zadanie pełnią o każdej porze roku. Bezpieczne schronienie gwarantuje zabezpieczony przed korozją stelaż i wysokiej jakości stalowe elementy.

Konstrukcja hali namiotowej

Zaletą hal namiotowych jest to, że składają się z połączonych ze sobą gotowych segmentów. Elementy na etapie produkcji są pokrywane cynkiem, metodą ogniową. Owa ochronna warstwa zabezpiecza stal przed korodowaniem. Przy odpowiedniej konserwacji pojawienie się korozji jest niemożliwe. Dzięki temu inwestor może używać halę namiotową przez wiele lat, mimo zmieniających się na zewnątrz pór roku i pogody.

Osłona hali namiotowej

Osłona hal namiotowych to zwykle plandeka PCV. Oprócz widocznych na pierwszy rzut oka kolorów, plandeki różnią się również solidnością, a także sposobem montażu. W produktach Krosagro osłona mocowana jest za pomocą pasków, które wtopione są powłokę. Na całej rozciągłości pojawiają się miejsca, w których oba elementy scalają się ze sobą. W stabilizacji całej konstrukcji, a także zwiększeniu jej wytrzymałości pomaga napinanie konstrukcji linkami, które przebiegają w strategicznych miejscach. Po ich zaciągnięciu, plandeka jest napięta i łatwiej znosi silne podmuchy wiatru, śniegu i zbierające się zlodowacenia.

Modułowa hala namiotowa

Hale magazynowe projektowane są w systemie modułowej zabudowy. Dla inwestora oznacza to, że może modyfikować strukturę tak, aby spełniała jego oczekiwania. Kiedy zaczyna brakować miejsca, np. na magazynowane towary, do już istniejące struktury można domontować kolejne elementy, powiększając halę kolumnowo i szeregowo. Pozwala to maksymalnie dopasować halę do specyfiki biznesu i potrzeb zamawiającego.

Lokalizacja na halę namiotową

Miejsce, w którym będzie stać konstrukcja, należy wcześniej przygotować. Odmierzyć odległości od kotew, przygotować pod nie miejsce, wypoziomować teren, pomyśleć o sposobie odprowadzania wody, podłączyć media itp. Po przygotowaniu podłoża lokalizacja jest gotowa do montażu hali namiotowej. Jako że cały proces montażu jest niesamowicie prosty, hala namiotowa będzie bardzo szybko gotowa do eksploatacji. Nie ma potrzeby zatrudnia specjalnej ekipy montażowej, składanie da się przeprowadzić we własnym zakresie. Takie rozwiązanie generuje spore oszczędności.