Cena i koszt hali namiotowej

Prędzej czy później każdy przedsiębiorca zmaga się z brakiem przestrzeni magazynowej i roboczej. Rozwijający się biznes, aby nie stracić impetu, do dalszego rozwoju potrzebuje coraz więcej metrów kwadratowych. Wtedy nadchodzi moment na inwestycję, która jest do nie uniknięcia. Jest nią wybudowanie nowego obiektu. Osoby, które przeprowadziły cały proces budowy murowanego magazynu rozumieją, jak bywa męczący, czasochłonny i kosztowny. Jednakże istnieje alternatywa, która w porównaniu do stałych budynków jest szybką, funkcjonalną i niedrogą inwestycją.

 

Mowa o mobilnych oraz modułowych halach namiotowych, których konstrukcja opiera się na rurach i profilach stalowych. Jest to rozwiązanie zarówno dla dużych firm oraz niewielkich przedsiębiorstw, które za niewielkie pieniądze otrzymują powierzchnię, którą można zaadaptować do każdej branży.

Cena hali namiotowej

Dlaczego hale namiotowe generują mniejsze koszty?

  • Hala namiotowa – zrób to sam!

Jednym z powodów jest to, iż kupując taką strukturę może zaoszczędzić na ekipie montażowej. Marka Krosagro opracowałą prosty system zabudowy modułowej. Oznacza to, że segmenty hali magazynowej dla przedsiębiorstw składają się z powtarzalnych części. Po zapoznaniu się ze specyfikacją techniczną w krótkim czasie wszystko staje się jasne. Otóż całość montuje się jak modele: część A z częścią B, B z C, D i F a między B a C będzie element B1, B2, B3 i C1, C2 i C3. Wszystko oznaczone, podpisane i dostarczone w taki sposób, aby całość montażu przebiegała sprawnie, a zarazem była maksymalnie przejrzysta. Jeśli na którymś etapie cokolwiek stanie się niejasne, w stałym kontakcie z klientem jest dział projektowy, służący radą i pomocą.

  • Koszt namiotu magazynowego

Brak potrzeby najęcia wykwalifikowanej ekipy montażowej to znaczna redukcja kosztów, jednak to nie jedyny sposób na oszczędność na tego rodzaju strukturze. Stałe obiekty potrzebują długotrwałego procesu inwestycji w ludzi, materiały, ciężkie maszyny. W przypadku przemysłowych namiotów magazynowych klient kupuje w pełni gotowy system rur i profili, łuków, kratownic, kotw itp., który jest już w pełni gotowy do montażu. Nie ma w nim dodatkowych ukrytych kosztów, które wynikną podczas realizacji. Ot dostarczony zostaje gotowy w pełni produkt, który już pod odebraniu można składać.

  • Uniwersalna konstrukcja stalowa

Budowany obiekt będzie ukształtowany wedle planów, zwykle specjalistycznie dostosowany do realizacji jednego zadania. Już po jego budowie będzie na stałe związany z daną lokalizacją. Małe i duże hale namiotowe są uniwersalne. Owa wielofunkcyjność umożliwia zmianę ich zastosowania w zależności od potrzeb. W tej samej firmie mogą być magazynami, halami produkcyjnymi, przemysłowymi, ujeżdżalniami dla koni, sortowniami, garażem na park maszyn, a nawet szklarnią foliową. Taka modyfikacja nie prowadzi do osłabienia struktury, nie obniża funkcjonalności, jedynie wnętrze będzie wymagać innego wyposażenia.

  • Niższe koszty konserwacji

Rury i profile stalowe składające się na obiekt na etapie produkcji zostały ocynkowane ogniowo. Warstwa cynku sprawia, że są mniej podatne na korozję, która byłaby przyczyną osłabienia konstrukcji. Klient ma więc pewność, że ponosząc cenę za hale namiotową, będzie warta każdej złotówki i da się ją eksploatować przez lata. Budynki stałe wymagają systematycznych napraw, konserwacji, aby nie pojawiły się usterki. Hala namiotowa składa się jedynie z elementów stalowych i plandeki, a więc w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń wystarczy wymienić daną część. Z czasem, nie ma co ukrywać, warstwa ocynku wymaga konserwacji, jednak w dalszym ciągu nie jest to aż tak duży koszt jak w przypadku zmurszałego budynku.

Producenta hal namiotowych – Krosagro

Marka Krosagro od lat dostarcza na rynek konstrukcje stalowe w wielu różnych formatach i wymiarach. Marka wywodzi się od producenta rur i profili Stal Impex, który istnieje na rynku od 21 lat. Przez ten czas przedsiębiorstwo stało się międzynarodowym eksporterem prefabrykatów. Lata działalności pozwoliły na dostrzeżenie potrzeb dynamicznie zmieniającego się rynku, ustabilizowanie i zwiększenie produkcji, wytworzenie nowych produktów oraz cykliczny rozwój przedsiębiorstwa. Będąc zarówno producentem jak i użytkownikiem wytwarzanych przez nas konstrukcji, w pełni rozumiemy potrzeby swoich klientów.