Klimatyzator działa tylko podczas jazdy: 4 nieoczekiwane powody!

Czy doświadczyłeś takiej sytuacji, w której Twój klimatyzator działa tylko podczas jazdy? Istnieją cztery powody tej sytuacji, o których dowiesz się później.

To dość irytujące, że chcesz gdzieś zaparkować i odpocząć przez chwilę, gdy nagle w samochodzie robi się gorąco.

Klimatyzator działa tylko podczas jazdy: 4 nieoczekiwane powody!

A kiedy zaczynasz skanować to ciepłe powietrze, zdajesz sobie sprawę, że pochodzi ono z Twojego klimatyzatora. Ale działa dobrze, gdy samochód jest w ruchu. Co gorsza, nie wiesz, dlaczego tak się dzieje, i nie wiesz, jak to naprawić.

Nie martw się; ten artykuł Ci pomoże.

Bądźcie na bieżąco!

Powody, dla których klimatyzator działa tylko podczas jazdy

Ta usterka może zostać naprawiona przez profesjonalistę. Lub może to być po prostu drobna wada, którą możesz sam naprawić. Jednak nie wiedziałbyś, od czego zacząć naprawę ani jakiego sprzętu będziesz potrzebować, jeśli nie wiesz, co to powoduje.

W rezultacie opracowaliśmy listę najbardziej rozpowszechnionych wyjaśnień, które mogą wyjaśnić, dlaczego klimatyzator działa tylko podczas jazdy.

A oto one:

Powód nr 1. Twój silnik się przegrzewa

Kiedy nasz silnik jest stary, zaczyna być uszkodzony i bardziej kruchy. Dodatkowo, jeśli będzie zbyt długo wystawiony na działanie ciepła bez pracy, może to wpłynąć na inne elementy Twojego samochodu.

Twój klimatyzator będzie działał dobrze, jeśli temperatura silnika wynosi od 195 do 220 stopni Fahrenheita, co jest uważane za idealną temperaturę dla silnika twojego samochodu.

Jeśli jednak wzrośnie, zwłaszcza gdy silnik jest wystawiony na słońce, spowoduje to uwolnienie ciepłego powietrza z klimatyzacji. Aby to naprawić, możesz przywieźć samochód do firmy naprawczej i pozwolić jej zbadać silnik.

Powód 2. Niski poziom freonu

W przewodach lub wężownicach czynnika chłodniczego może występować nieszczelność, co powoduje zmniejszenie ilości freonu. Dzięki temu Twój klimatyzator nie ostygnie prawidłowo. Ze względu na ilość substancja nie będzie w stanie sama dostać się do skraplacza. Tak więc jedyną szansą jest to, gdy twój samochód się porusza.

Kable będą potrzebowały mocy z silnika, aby dostarczyć i przepompować freon do miejsca przeznaczenia. Aby to naprawić, musisz napełnić klimatyzator freonem.

Ale powinieneś zlecić wykonanie tej procedury profesjonaliście, ponieważ może to spowodować spalanie i uszkodzenie mienia, jeśli coś pójdzie nie tak.

Powód #3. Wadliwe lub zatkane części samochodowe

Uszkodzone części samochodowe to takie, które nie są dobrze przymocowane oraz te, które mają dziury i wgniecenia.

Zatkane elementy samochodu mogą uniemożliwić przemieszczanie się substancji, zakłócając działanie całego systemu.

Część 1. Wentylator

Zawsze, gdy Twój samochód jest w ruchu, otrzymuje z otoczenia wystarczającą ilość powietrza, która chłodzi czynnik chłodniczy. Jednak, gdy samochód jest w stanie spoczynku, wentylator jest odpowiedzialny za chłodzenie czynnika chłodniczego po dotarciu do skraplacza.

A więc, jak myślisz, jak potoczą się rzeczy, jeśli jest uszkodzony, a Twój samochód nie jest w ruchu? W rezultacie ogrzane powietrze zostanie wyrzucone z klimatyzatora.

Twój wentylator może ulec uszkodzeniu z powodu uszkodzonych bezpieczników i przewodów, luźnych ostrzy, niedziałającego silnika i niedokładnych odczytów czujnika temperatury.

Część 2. Kompresor

Wyobraźmy sobie serce, które pompuje krew do wszystkich części twojego ciała. Jeśli nie będzie dobrze funkcjonować, inne sektory nie otrzymają potrzebnych im składników odżywczych i tlenu.

Jednym z organów odpowiedzialnych za twoje ciało jest twoje serce. Podobnie Twoja sprężarka jest najbardziej odpowiedzialna za czynnik chłodniczy. Służy do pompowania freonu z parownika do skraplacza.

Gwarantuje to, że konwersja tej cieczy w gaz i odwrotnie odbywa się perfekcyjnie. Dzięki temu chłodne powietrze nie dotrze do Ciebie, jeśli sprężarka zostanie uszkodzona. Sugerujemy zakup nowego i niezawodnego.

Część #3. Skraplacz

Cząsteczki kurzu i zanieczyszczenia mogą zatkać cewki skraplacza. Zapobiegnie to przedostawaniu się powietrza lub czynnika chłodniczego. Dlatego w twoim AC nie będzie wystarczającej ilości powietrza.

Zmniejsza się również przepływ powietrza i nie będzie wystarczającej ilości powietrza zewnętrznego do schłodzenia czynnika chłodniczego. Możesz to naprawić, czyszcząc cewki i usuwając wszystkie zanieczyszczenia. Następnie użyj grzebienia płetwowego, aby wyprostować zdeformowane płetwy.

Powód #4. Okna i drzwi Twojego samochodu są otwarte

Nie będziesz w stanie poczuć chłodu swojego klimatyzatora, jeśli zmiesza się z powietrzem zewnętrznym. I byłaby to strata gazu, ponieważ po prostu pozwalasz częściom samochodu wykonać całą pracę, a odpuszczasz ich produkt.

Ze wszystkich powodów jest to najłatwiejszy do sprawdzenia i wykonania. Na przykład możesz bezpośrednio otworzyć drzwi samochodu i sprawdzić, czy nie są poprawnie zamknięte.

Możesz też dostosować kontrolki okien, aby upewnić się, że są całkowicie zamknięte.

To okład

I to są powody, dla których Twój klimatyzator działa tylko podczas jazdy.

Jeśli nie wiesz, jak to naprawić, zawsze masz możliwość sprowadzenia samochodu do producenta lub firmy naprawczej.

Ale powyższe powody mogą pomóc Tobie i technikowi w opracowaniu sposobu na natychmiastowe naprawienie tego problemu.

Mamy nadzieję, że wkrótce się tym zajmiesz!