Klimatyzator brzydko pachnie po włączeniu? 7 zdumiewających powodów smrodu!

Dlaczego klimatyzator brzydko pachnie po włączeniu? Może to być spowodowane wcześniejszym jedzeniem, które wciąż krąży po pokoju. Aby pozbyć się zapachu, wyłącz na chwilę klimatyzację i otwórz okna, aby wpuścić świeże powietrze. Ale zdarza się, że klimatyzator z jakiegoś powodu pachnie. Na przykład może pachnieć z powodu:

  • Próchnica, gnicie i grzyby
  • Nieoczyszczone cewki
  • Palenie papierosów
  • Zużyty silnik
  • Ściek
  • Martwe zwierzęta
  • Wyciekający gaz

Zapamiętaj te przyczyny. Możliwe, że Twój klimatyzator pachnie jak rzeczy wymienione powyżej. Możesz rozwiązać ten problem, jeśli najpierw zidentyfikujesz przyczynę, dla której klimatyzator wydziela nieprzyjemny zapach po włączeniu. Czytaj dalej i ucz się z nami.

Klimatyzator brzydko pachnie po włączeniu? 7 zdumiewających powodów smrodu!

Powody, dla których AC brzydko pachnie po włączeniu

Wiem, że jesteś ciekawy, kiedy klimatyzator brzydko pachnie po włączeniu. Może istnieć ukryta przyczyna nieprzyjemnego zapachu. Każdy musi wiedzieć, kiedy sprawdzić i uzyskać dostęp do swoich urządzeń elektrycznych. W szczególności klimatyzatory mają części mechaniczne, które mogą się zużywać. Siedem powodów sprawia, że ​​klimatyzator w Twoim domu brzydko pachnie. Oto oni.

Powód nr 1. Rozkład, gnicie i grzyby

Wilgoć w twoim pokoju to idealna hodowla pleśni i pleśni. Dzięki Twojej jednostce klimatyzacyjnej może się zdarzyć, że już tam założyli swój dom. Tak więc, jeśli czujesz zapach powietrza wydobywającego się z klimatyzatora, możesz porównać to do okropnego smrodu; pleśń i pleśń są przyczyną.

Aby zapobiec występowaniu tego smrodu, musisz naprawić wszystkie źródła wody, odpływy, sprawdzić klimatyzator i wymienić jego filtry. Pamiętaj też, że jeśli w okolicy domu, na przykład w piwnicy, znajduje się trochę ziemi, powinieneś ją już zakryć.

Najlepszym środkiem zapobiegającym pleśni i pleśni jest posiadanie osuszacza. To narzędzie wchłonie nadmiar wilgoci i wilgoci w twoim pokoju. Tak więc rozwój tych pleśni będzie trudny, gdy wilgotność otoczenia będzie niska. Wreszcie, lepiej zadzwonić do serwisu naprawczego, aby sprawdzić i ocenić, co dzieje się z Twoim klimatyzatorem. Następnie serwis naprawczy może go profesjonalnie naprawić bezpośrednio.

Powód 2. Zabrudzone cewki

Jeśli poczułeś zapach powietrza z klimatyzatora, który przypomina śmierdzące stopy lub brudne skarpetki, przyczyną może być brudne cewki. Może też pachnieć jak stojąca woda w powietrzu. Podczas naprawy, profesjonalny środek czyszczący oczyści klimatyzator, w szczególności wężownice parownika, odprowadzone przewody kondensatu i stojącą wodę z tyłu urządzenia chłodzącego.

Radzę upewnić się, że klimatyzator jest utrzymywany w dobrym stanie co 1-2 miesiące. Profesjonalny zespół sprzątający wyczyści pod ciśnieniem części klimatyzatora, których to dotyczy, więc nie martw się.

Powód #3. Palenie papierosów

Kiedy powietrze pachnie, jakby ktoś wziął pałkę od papierosów, ma to wpływ na całe pomieszczenie. Przede wszystkim może powodować zagrożenia dla zdrowia, takie jak palenie osób trzecich z zasłon i mebli w pokoju. Aby rozwiązać ten problem, musisz wymienić filtr powietrza. Dla Twojej wygody najlepiej zadzwonić do profesjonalnego sprzątacza, który zrobi to za Ciebie.

Powód #4. Zużyty silnik

Jeśli z powietrza w klimatyzatorze wydobywa się zapach spalenizny, wrogiem może być zużyty silnik. Może to być również spowodowane przegrzaniem, wadliwym okablowaniem lub innym problemem elektrycznym. Ten problem jest poważny, więc powinieneś szybko wyłączać AC.

Może to być również zapach prochu strzelniczego wydobywający się z płytek drukowanych i silników wentylatorów klimatyzatora. Powinieneś już skontaktować się z profesjonalistą, aby naprawić klimatyzator.

Powód #5. Ścieki

Zapachy ścieków mogą unosić się z uszkodzonych rurociągów w twoim domu. Tak więc, jeśli zapach pochodzi z klimatyzatora, powinieneś ocenić wszystkie urządzenia w swoim domu. Ponownie zadzwoń do specjalisty, aby to naprawić.

Powód #6. Martwe zwierzęta

Jeśli wyczujesz gnijącą materię z klimatyzacji, może być w niej martwe zwierzę, takie jak gryzonie. Więc szybko wyłącz klimatyzator i otwórz okna, aby przywrócić zapach. Następnie skontaktuj się z zaufanym serwisem naprawczym, aby poddać go rehabilitacji.

Powód #7. Wyciek gazu

Jeśli czujesz zapach zgniłych jajek, może to być spowodowane wyciekiem gazu z klimatyzacji. Na szczęście producenci robią to, aby wykryć awarie w ich wycieku systemu. Jeśli napotkasz ten problem, nie włączaj płonących urządzeń i wyłączaj AC. Zamiast tego powinieneś zadzwonić do profesjonalisty, aby pozbyć się problemu. Rzeczywiście, za tajemniczym smrodem w klimatyzatorze kryje się wiele powodów. Musisz być tego wszystkiego świadomy.

Wniosek

Świetny! Znasz już powody, dla których klimatyzator brzydko pachnie po włączeniu. Może to być spowodowane zagrzybieniem, brudnymi cewkami, paleniem papierosów, zużytym silnikiem, ściekami, martwymi zwierzętami i wyciekającym gazem.

Powinieneś więc skontaktować się z profesjonalnym mechanikiem, aby naprawić ohydny smród wydobywający się z klimatyzatora. Jeśli chcesz przeczytać więcej, przejdź tutaj. Bardzo dziękuję za przeczytanie! Do zobaczenia!