Jaki generator wielkości do uruchomienia klimatyzatora? 3 najlepsze typy!

Zwykle zdarzają się przerwy w dostawie prądu, a do obsługi klimatyzatorów potrzebny będzie generator; jaki rozmiar generatora do uruchomienia klimatyzatora? Są rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, wiedząc, że mamy kilka rozmiarów dla różnych typów klimatyzatorów wymienionych poniżej.

Klimatyzatory różnią się wielkością, markami i typami. Dlatego każdy z nich jest uważany za unikalny.

Jaki generator wielkości do uruchomienia klimatyzatora? 3 najlepsze typy!

W ten sposób będziesz wiedział, że klimatyzatory mogą być zarówno wymagające w utrzymaniu, jak i łatwe w utrzymaniu.

Zwykle zależy to od mocy, którą ma dopasować do generatora, którego będziesz potrzebować. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, aby zdecydować, jakiego rozmiaru generatora należy użyć.

A wraz z tym artykułem będziesz mógł się wiele nauczyć. W ten sposób możesz wykorzystać te nauki do wykorzystania w przyszłości.

Różne rozmiary generatorów do obsługi klimatyzatora

Jakiej wielkości generator do obsługi klimatyzatora? Niestety, trudno jest określić wielkość generatora dla twojego klimatyzatora.

Zwykle opiera się na kilowatach. Muszą wiedzieć, czy który generator jest doskonały dla twojego klimatyzatora.

Zamiast podawać rozmiary potrzebne do obsługi klimatyzatora. Zamiast tego podamy Ci ilość kilowatów generatora jako podstawę.

Wpisz #1. 3 – tony (30 – Amp, 36 000 BTU)

Pierwszym klimatyzatorem jaki posiadamy jest klimatyzator 36 000 BTU. Nie jest tak duży ani duży do utrzymania. Możesz to uznać za coś, co możesz wykorzystać w swoim średniej wielkości gospodarstwie domowym. Może również zależeć od modelu i typu klimatyzatora, który ma być podtrzymywany przez generator.

Ale do tego potrzebujesz generatora, który ma co najmniej około 14 kilowatów (KW). Te 14 kilowatów jest wystarczająco rozsądne, aby klimatyzator 36 000 BTU działał, jeśli nie masz zasilania. Można bezpiecznie założyć, że ten generator może być mały i możesz go uznać za malutki.

Wpisz 2. 4 – tony (40 – Amp, 48 000 BTU)

Tak więc dla naszego klimatyzatora typu 2, który ma 48 000 BTU, będziemy potrzebować oczywiście generatora o większej liczbie kilowatów.

Idąc dalej, zauważysz, że liczba BTU rośnie, a Kilowat potrzebował do jej utrzymania.

Kiedy jeden idzie w górę, drugi zastanawia się nad tym i robi to samo. Idąc dalej, będziemy potrzebować generatora, który ma 17 kilowatów, aby ten rodzaj klimatyzatora działał dla Ciebie.

Oto sztuczka: na każde dodane 12 000 BTU w klimatyzatorze kilowaty dodałyby trzy liczby. Dlatego od 14 mamy teraz 17 kilowatów. To może być dla ciebie wystarczający powód. Większe BTU lub Amp mogą oznaczać wyższy kilowat potrzebny do klimatyzatorów.

Ten generator może być średniej wielkości, ponieważ zawiera rozsądną ilość KW. Jest to również nasz typ 2 z 3. Możemy więc powiedzieć, że te trzy reprezentują małe, średnie i duże.

Wpisz #3. 5 – ton (50 – Amp, 60 000 BTU)

Ten jest trzecim i prawdopodobnie ostatnim typem, o którym będziemy rozmawiać. Jest to klimatyzator 5 ton. Ma 60 000 BTU, co oznacza, że ​​musimy dodać pewną ilość kilowatów do naszego generatora.

Pomogłoby, gdybyś zgadł, ponieważ już daliśmy ci o tym pomysł. A to około 3 kilowatów dodanych na każde 12 000 BTU.

A do klimatyzatora o mocy 60 000 BTU potrzebujesz generatora o mocy około 20 kilowatów. Ten typ można uznać za wielkogabarytowy generator, którego można używać do pracy klimatyzatorów.

Informacje o BTU

Więc wiesz, BTU są powszechnie stosowane w klimatyzatorach. Dlatego. Jest to akronim reprezentujący brytyjską jednostkę termiczną. Jest to miara stosowana w pomiarze energii.

Odnosi się to do ilości energii potrzebnej do podniesienia temperatury wody o 1 stopień Fahrenheita na funt.

Powszechnie stosowany w przypadku urządzeń klimatyzacyjnych i klimatyzacyjnych. Możesz użyć tego jako podstawy do określenia, który klimatyzator najlepiej sprawdzi się w Twoim pokoju.

Kilowat

Aby dać ci trochę informacji na temat kilowatów, oto kilka podstawowych rzeczy, które musisz wiedzieć.

Kilowat jest odpowiednikiem 1000 watów, jednostki miary zwykle używanej do pomiaru mocy. Jest znany na całym świecie ze swojego zastosowania podczas pomiaru energii elektrycznej w celu określenia ilości zużytej energii elektrycznej.

Czasami widać to również w technologiach takich jak generator, o którym wspominamy powyżej. Możesz tego używać na wiele sposobów, więc lepiej sprawdź i poszukaj więcej informacji.

Wniosek

Jakiej wielkości generator do obsługi klimatyzatora? Na to pytanie trzeba odpowiedzieć.

Kupowanie generatorów jest niezbędne, zwłaszcza gdy masz przenośne klimatyzatory. Może to być również bardzo przydatne w czasach, gdy elektryczność nie jest w stanie utrzymać twoich urządzeń.

Pomogłoby, gdybyś przy zakupie klimatyzatora wziął pod uwagę urządzenia w domu.

Ale jeśli Twoim celem jest utrzymanie tylko klimatyzatora, możesz użyć trzech typów, które omówiliśmy wcześniej. Aby dowiedzieć się więcej o klimatyzatorze, przeczytaj ten artykuł.