Jak zrobić spacer w chłodni z klimatyzatorem? 3 proste kroki!

Chcesz zbudować lodówkę typu walk-in i zapytać: „Jak zrobić lodówkę z klimatyzatorem?” Niektórzy z was mogą pomyśleć, że nie jest to możliwe, ale zbudowanie tego wymagałoby około trzech kroków i kilku dni. I będziesz potrzebować kilku zestawów rąk, aby ci to ułatwić.

Chłodnica typu walk-in byłaby niezbędna, jeśli planujesz założyć firmę, taką jak restauracja. Może to pomóc w zachowaniu całego mięsa i towarów, dzięki czemu będziesz sprzedawać produkty doskonałej jakości.

Jak zrobić spacer w chłodni z klimatyzatorem? 3 proste kroki!

Możesz również użyć tego do roślin, które muszą być w niższych temperaturach i innych rzeczy do przechowywania w chłodnym miejscu. Albo możesz założyć biznes lodowy.

Lodówki można używać do różnych celów. Teraz zajmiemy się tym, jak możesz to zrobić!

Kroki, jak zrobić spacer w chłodniejszym pomieszczeniu z klimatyzatorem

Do tej konfiguracji można użyć dowolnego klimatyzatora. Są tacy, którzy współpracują z CoolBot ze swoim klimatyzatorem, aby uzyskać lepszą chłodziarkę do chodzenia. Mimo to istnieje kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę przed zbudowaniem jednego.

Najpierw określ idealne miejsce lub obszar przechowywania do wykorzystania, materiały eksploatacyjne i inne czynniki. Ale nie martw się. Artykuł dostarczy Ci niezbędnych informacji, jak zrobić spacer w chłodni z klimatyzatorem.

A oto one:

Krok 1. Planuj i buduj

Wspomnieliśmy, że zanim zaczniesz go konstruować, musisz wziąć pod uwagę kilka zmiennych. Więc najpierw musisz umieścić i szkic ogólnego układu swojej lodówki.

Aby uprościć cały proces, oto najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę:

Czynnik nr 1. Lokalizacja

Niektórzy twierdzą, że nie jest to wymagane, ale należy być świadomym lokalizacji lodówki. Na przykład, jeśli planujesz otworzyć restaurację, na pewno nie chcesz umieszczać lodówki w pobliżu drzwi wejściowych, zgadzasz się?

Powinna znajdować się w pobliżu personelu kuchennego, aby mieli łatwy dostęp do produktów. A szefowie kuchni nie muszą pokonywać dużych odległości, aby zdobyć jednego pomidora.

Czynnik nr 2. Wymiary

Wymiary zazwyczaj zależą od ilości lub rodzaju produktu, który zamierzasz przechowywać. Większość lodówek posiada półki po bokach i wystarczająco dużo miejsca pośrodku, co pozwala na szeroki zakres ruchów.

Łatwiej jest określić wymiary, jeśli jest umieszczony w kuchni lub innym lokalu, ponieważ masz już dach i podłogę. Jednak w niektórych przypadkach trzeba wziąć pod uwagę te dwie rzeczy.

Przykładem jest sytuacja, gdy mieszkasz na farmie i chcesz zbudować chłodnię do przechowywania plonów.

Czynnik nr 3. Materiały

Wszystkie lodówki typu walk-in powinny składać się z materiałów izolacyjnych. Oznacza to, że ciepło, prąd lub woda nie mogły wejść. Istnieje kilka materiałów izolacyjnych, z których można korzystać, takich jak polistyren i poliuretan. Ale można również zastosować panele ThermoSteel na dach, ściany i podłogę.

Upewnij się, że wykonałeś wystarczające badania i zdecydowałeś się na materiały, aby Twoja lodówka była dobrze zaizolowana. A teraz możesz kupić potrzebne materiały i zacząć budować bazę.

Krok 2. Podłącz swój klimatyzator

Jeśli masz klimatyzator okienny, wytnij otwór wystarczająco duży, aby pasował. Upewnij się, że zapas nie uniemożliwi przepływu powietrza z urządzenia.

Możesz poprosić o pomoc w instalacji klimatyzatora. W przypadku klimatyzacji okiennej użyj aluminiowych kanałów i stali, aby utrzymać je w miejscu i zapobiec upadkowi.

Również lokalizacja twojego klimatyzatora powinna umożliwiać jego wentylację. Zewnętrzna strona klimatyzatora okiennego powinna znajdować się na zewnątrz, a nie w innym pomieszczeniu w budynku. To dlatego, że z zewnętrznej strony kapie woda. W końcu urządzenie musi odprowadzić kondensat.

W przypadku innych typów klimatyzatorów upewnij się, że mogą one prawidłowo wentylować lub że można je umieścić w pobliżu jednostki zewnętrznej. Na przykład przenośne klimatyzatory muszą mieć mały otwór, przez który przechodzi wąż wylotowy, ale nie można używać tego urządzenia do chłodzenia chłodziarki.

Krok 3. Dodaj termostat lub CoolBota

Twój AC potrzebuje pomocy w schłodzeniu całego pomieszczenia. Kup więc inny termostat, inny niż twój AC, aby zapewnić w pomieszczeniu niższą temperaturę.

Lodówka typu walk-in ma idealną temperaturę 35-38 stopni Fahrenheita. A Twój klimatyzator może zapewnić temperaturę tylko około 60 stopni. Niektórzy inwestują więc w CoolBota, który wygląda i działa jak termostat dla tej konstrukcji. Ale może być również pomocny w innych celach.

Alternatywnie można jednak użyć sterownika akwariowego lub termostatu grzewczego. Ale powinieneś poprosić o pomoc wykwalifikowanego elektryka, aby zainstalować drugi termostat.

Zawijanie!

I przeprowadziliśmy Cię przez kroki, jak zrobić spacer w chłodni z klimatyzatorem.

Mamy nadzieję, że znajdziesz inspirację i wystarczającą wiedzę, aby zbudować lodówkę dla swoich towarów. Może zapewnić Ci doskonałe pomieszczenie do przechowywania, aby utrzymać jakość Twoich produktów.

Powodzenia!