Jak zimny może być klimatyzator? 5 imponujących pytań!

Po zakupie systemu klimatyzacji możesz się zastanawiać, jak zimny może być klimatyzator. Generalnie są one produkowane po to, aby temperatura na zewnątrz nie była niższa niż 20 stopni w Twoim domu.

Załóżmy, że spodziewasz się, że temperatura będzie niższa; nie będzie to praktyczne i nie znajdziesz się w takiej sytuacji, jakiej pragniesz.

Jak zimny może być klimatyzator? 5 imponujących pytań!

Chodzi o to, że klimatyzator ma minimalne i maksymalne ustawienie temperatury. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat i kilka rzeczy z nim związanych, przeczytaj więcej, aby dowiedzieć się więcej.

Minimalne ustawienie temperatury klimatyzatora

Minimalne ustawienie termostatu klimatyzatora to około 60 stopni. Dzieje się tak, ponieważ producenci zakładają, że użytkownicy nie włączą swojego urządzenia, jeśli temperatura na zewnątrz wynosi 60 stopni.

Więc jak zimny może być klimatyzator? Włączenie urządzenia poniżej tego punktu może spowodować pewne ryzyko uszkodzenia urządzenia. Na przykład temperatura na zewnątrz jest niższa niż 60 stopni i uruchamiasz urządzenie.

W przypadku, gdy producent zaprojektował urządzenie z niską kontrolą otoczenia, nie będzie ono działać. Ale bez tych kontroli niska temperatura spowoduje, że smar w sprężarce będzie zbyt gęsty. Każda praca mechaniczna bez odpowiedniego smarowania może nadmiernie zużywać urządzenie, skracając w ten sposób jego żywotność.

Próbuję tutaj powiedzieć, że nie należy uruchamiać urządzenia, gdy temperatura zewnętrzna jest poniżej minimalnego ustawienia termostatu urządzenia. Sprawdź instrukcję obsługi, aby poznać jego minimalną temperaturę.

Spójrz na termostat; prawdopodobnie zobaczysz najniższe, 60 stopni F, ponieważ jest to najczęstsze ustawienie minimalne. Ta temperatura jest nawet uważana przez wielu za zbyt niską. Pamiętaj jednak, że wrogowie dokładnie wskazują moc chłodzenia urządzenia.

Na przykład, jeśli temperatura na zewnątrz wynosi 100 stopni F, nie można oczekiwać, że urządzenie usunie ciepło z domu, aby temperatura w pomieszczeniu wynosiła 60 stopni. To tak nie działa! Tutaj ma miejsce limit wydajności chłodzenia.

Jak zimno może być klimatyzator mieszkaniowy?

Klimatyzator mieszkalny może usunąć wystarczającą ilość ciepła z domu i obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o 20 stopni Fahrenheita. Możesz ustawić go tak, aby zmniejszał temperaturę o mniejszą wartość, ale nie możesz ustawić go na więcej.

Czynnik chłodniczy i sprężarka, które wymieniają ciepło, nie wypompują odpowiedniej ilości ciepła potrzebnej do ochłodzenia pomieszczenia. Tak więc w upalny letni dzień, w którym temperatura wynosi około 100 stopni F, maksymalna wydajność chłodzenia, jaką może osiągnąć klimatyzacja, to obniżenie temperatury do 80 stopni F.

Nie oznacza to jednak, że w tym czasie Twój dom nie może być chłodniejszy, ponieważ temperatura wewnątrz domu może być niższa już ze względu na jego izolację, która blokuje przepływ ciepła do wnętrza domu.

Powinieneś także zakryć okna, aby zapobiec przedostawaniu się ciepła. To znaczy, że nadal możesz obniżyć temperaturę do 78 stopni F, nawet jeśli jest upalny dzień o temperaturze 100 stopni F.

Aby zmierzyć temperaturę, użyj termometru pokojowego. Nie należy obniżać ustawienia termostatu o więcej niż 20 stopni F. Wypchnięcie klimatyzatora poza jego wydajność chłodzenia spowoduje, że urządzenie będzie nadal działać, ale nie osiągnie ustawionej temperatury.

Po prostu ustaw termostat na komfortową temperaturę, zamiast naciskać go zbyt nisko. W przeciwnym razie obciąży twój AC i spowolni ruch ciepła w twoim domu. Nie tylko to, ale również doprowadzi do wyższych kosztów.

Najczęstsze pytania

Pytanie #1. Co się stanie, jeśli klimatyzator ustawisz zbyt nisko?

Jak wspomniano wcześniej, klimatyzator nie może wytwarzać ani działać w temperaturze niższej niż 60 stopni F. Najbardziej optymalne ustawienie to 68 stopni. Większość termostatów nie pozwala na ustawienie go poniżej tego konkretnego oznaczenia. Próba uruchomienia jednostki poniżej 60 stopni spowoduje uszkodzenie sprężarki.

Pytanie 2. Czy 72 stopnie są uważane za zbyt zimne?

Ponieważ 72 stopnie znajduje się powyżej dolnego punktu, czyli 60 stopni, jest to uwzględnione w ustawieniu prawidłowego działania klimatyzatora. Dlatego nie będzie to stanowić problemu.

Pytanie nr 3. W jakich stopniach system klimatyzacji może się schłodzić?

Optymalna wydajność chłodzenia klimatyzatora waha się od 15 do 20 stopni od stanu otoczenia. Jeśli twoje urządzenie nie zapewnia takiego chłodzenia, prawdopodobnie wymaga naprawy.

Pytanie #4. Jakie ustawienie temperatury wybrać w nocy?

Powinieneś ustawić klimatyzator na około 78 stopni F; może to być dzień lub noc. Jest to komfortowe ustawienie temperatury, które nie marnuje energii.

Pytanie #5. Czy włączanie urządzenia przez cały dzień jest bardziej energooszczędne?

Tak, Departament Energii zaleca utrzymywanie urządzenia w temperaturze około 78 stopni F, gdy jesteś w domu. Po prostu obróć go nieco niżej, gdy jesteś poza domem. Nie wyłączaj go latem.

To okładka!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu całego posta masz pojęcie, jak zimny może być klimatyzator. Urządzenie może schłodzić o 15 do 20 stopni F niżej. Jednak nie może zrobić nic więcej.