Jak zbudować stojak na klimatyzator? 3 niesamowite podstępne kroki!

Czy chciałeś wiedzieć, jak zbudować stojak na klimatyzator do klimatyzatora okiennego? Aby zbudować stojak klimatyzatora, najpierw musisz mieć kompletny zestaw sprzętu, a następnie zmierzyć wymiary jednostki klimatyzacyjnej. Następnie utwórz pudełko z wymiarami odpowiadającymi twoim rozmiarom i przymocuj je do okna, aby bezpiecznie trzymać AC w ​​oknie.

Klimatyzatory okienne są montowane na oknach, ponieważ działają tylko na otwartej przestrzeni, gdzie transport powietrza ze środowiska wewnętrznego i zewnętrznego będzie dostępny. Stojak na klimatyzator jest niezbędny, gdy masz klimatyzator okienny, aby zapobiec upadkowi i uszkodzeniu systemu chłodzenia.

Jak zbudować stojak na klimatyzator? 3 niesamowite podstępne kroki!

Co więcej, klimatyzator usuwa ciepło z wnętrza, przenosząc je na zewnątrz, więc musi mieć swoje ciało na zewnątrz, a stojak klimatyzatora musi go podtrzymywać. wilgotność, którą czujesz w domu.

Kroki budowy stojaka na klimatyzatory

Okienna jednostka klimatyzacyjna musi mieć coś, co będzie ją wspierać, ponieważ działa, aby zapewnić ludziom odświeżającą atmosferę do oddychania. Oznacza to, że budowa stanowiska klimatyzatora jest niezbędna, gdy kupujesz system klimatyzacji okiennej.

Dodatkowo, stworzenie stanowiska AC nie wystarczy dla twojego klimatyzatora. Najlepiej byłoby wziąć pod uwagę niektóre czynniki, takie jak użyte materiały i sposób zbudowania stojaka, aby bezpiecznie utrzymać system chłodzenia.

Możesz użyć drewnianego lub metalowego stojaka, o ile wytrzyma on długo klimatyzator. Oto trzy trudne kroki, jak zbudować stojak na klimatyzator.

Krok 1. Płyta tylna podstawy klimatyzatora

Tylna płyta to platforma, która będzie służyć jako podparcie klimatyzatora z tyłu. Będzie bezpiecznie trzymać klimatyzator, aby zapobiec jego upadkowi. Aby zbudować płytę tylną, należy najpierw zmierzyć szerokość okna, w którym zainstalujesz klimatyzator.

Następnie upewnij się, że wymiary są odpowiednie dla Twojego klimatyzatora, w którym zachodzi na okno i odpowiada wymiarom ramy okiennej. Po zmierzeniu okna wytnij drewnianą deskę za pomocą piły, która pasuje dokładnie do otworu.

Następnie uzyskaj wymiary klimatyzatora, aby utworzyć otwór na płytę tylną, która będzie otworem pudełka, abyś mógł łatwo umieścić na nim system chłodzenia. Po uzyskaniu pomiarów klimatyzatora wytnij w desce otwór na klimatyzator.

Odpowiadaj wymiarom, które uzyskałeś z systemu chłodzenia, aby dokładnie pasował do otworu. Po utworzeniu otworu możesz spróbować umieścić na nim AC, aby upewnić się, że idealnie pasuje.

Krok 2. Mocowanie zamków

Oczywiście musimy doczepić kilka zamków, aby przymocować stojak do okna. Podstawa klimatyzatora wypadłaby, jeśli nie podłączono niczego, aby zablokować skrzynkę na miejscu. Wytnij wąski poziomy pasek drewna, który zostanie przymocowany do płyty tylnej, aby umieścić obręcz na górze klimatyzatora.

Ten wąski pasek drewna przylegałby do dolnej krawędzi okna, aby zapewnić miejsce na klimatyzator okienny. Po przycięciu poziomego paska, przymocuj go do tylnej płyty za pomocą śrub, aby ułatwić zamocowanie klimatyzatora. Następnie utwórz wąski pionowy pasek drewna i przymocuj go do poziomego paska za pomocą wkrętów w taki sam sposób, jak przymocowałeś pasek poziomy.

Następnie przytnij kawałek drewna do przekładki między płytą tylną a parapetem. Następnie wytnij kolejny mniejszy kawałek drewna, który posłuży jako wypełnienie skrzydła w dolnej części parapetu.

Przymocuj dystanser i wypełnienie skrzydła na spodniej stronie szyldu za pomocą wkrętów. Zabezpieczy dno pudełka przed upadkiem, jeśli umieścisz na nim klimatyzator.

Krok 3. Ostatnie poprawki

Teraz, gdy AC oznacza twój system chłodzenia, przymocuj go do ramy okna. Wypełnienie skrzydła na spodzie stojaka AC powinno idealnie pasować do parapetu.

Umieść klimatyzator wewnątrz podstawy AC, jeśli pasuje idealnie do okna. Wywierć otwór w górnej części pudełka, który pokrywa się z otworem klimatyzatora. Następnie użyj śrub, aby bezpiecznie przymocować jednostkę AC do podstawy klimatyzatora.

Jeśli chcesz, aby podstawka AC wyglądała naturalnie, możesz wypełnić trochę Spackle w otworach, w których mocowane są śruby i wygładzić go. Następnie wypełnij krawędzie uszczelniaczem, aby chłodne powietrze z domu nie wydostało się przez małe szczeliny. Na koniec pomaluj stojak wodoodpornym podkładem, aby przez długi czas mógł utrzymać klimatyzator.

Wniosek

I to są kroki, jak zbudować stojak na klimatyzatory. Stworzenie stojaka na klimatyzator wymaga umiejętności rzemieślniczych i cierpliwości. Kiedy masz klimatyzator okienny, konieczne jest prawidłowe wykonanie stojaka AC.

Pamiętaj, że jeśli chcesz zapewnić swojej rodzinie czystszą i bezpieczniejszą atmosferę do oddychania, musisz zainwestować swój czas w zapewnienie konserwacji klimatyzatora.

Dobrze działający klimatyzator działa dłużej, o ile zainstalowałeś go prawidłowo we właściwej części domu.