Jak zainstalować rękaw klimatyzatora ściennego? 7 prostych kroków!

Jak zainstalować przez ścienny tuleję klimatyzatora? Będziesz musiał kupić wytrzymały rękaw i przygotować podstawowe narzędzia, takie jak śruby, uszczelnienia i poziomy. W przypadku pomieszczeń bez okien idealny jest klimatyzator ścienny. Jedną z zalet posiadania tego klimatyzatora jest umieszczenie go w dowolnej części pokoju.

Będziesz potrzebował rękawa, aby pomieścić urządzenie i umożliwić mu pełnienie funkcji chłodzenia pomieszczenia. Ale najpierw wytnij otwór w ścianie na rękawy.

Jak zainstalować rękaw klimatyzatora ściennego? 7 prostych kroków!

Jeśli masz już przygotowane niezbędne narzędzia i materiały, proces instalacji nie będzie trudny i czasochłonny.

Możesz także zaoszczędzić pieniądze, robiąc to sam, zamiast zatrudniać kogoś, kto zrobi to za Ciebie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co należy wziąć pod uwagę podczas montażu tulei i jak to zrobić.

Ważne punkty do rozważenia przed rozpoczęciem

Oto rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas instalacji przez tuleję klimatyzatora ściennego:

Wskazówka nr 1. Zmierz grubość ściany

Weź pod uwagę grubość ściany, ponieważ niektóre ściany są grubsze niż inne. Klimatyzatory przez ścianę mają wentylację na zewnątrz, dlatego ważne jest, aby znać grubość ściany. Pomoże Ci wybrać, jaki rodzaj ściennego klimatyzacji najlepiej byłoby kupić.

Wskazówka 2. Umieść klimatyzator obok wylotu

AC oczywiście wymaga prądu do działania. Upewnij się, że wybrałeś miejsce, które znajduje się blisko gniazdka elektrycznego. Jeśli najlepsze miejsce, jakie masz, nie ma gniazdka, polecam go zainstalować.

Wskazówka nr 3. Znajdź ćwieki

Rury i przewody znajdują się wewnątrz ścian. Jeśli nie znajdziemy prawidłowo ćwieków, ryzykujemy przecięcie lub uszkodzenie tych przedmiotów. Dlatego sprawdzenie i zlokalizowanie kołków ma kluczowe znaczenie przed wycięciem ściany.

Wskazówka nr 4. Wybierz rękaw, który pasuje do rozmiaru AC

Tuleja jest zwykle dołączana przy zakupie klimatyzatora ściennego. Jeśli tak jest, nie martw się; jednostka idealnie dopasuje się do rękawa. A kiedy kupujesz rękawy osobno, upewnij się, że mają odpowiedni rozmiar dla jednostki.

Kroki instalacji przez ścianę klimatyzatora Tuleja

Oto jak zainstalować przez tuleję klimatyzatora ściennego:

Krok 1. Zaznacz ścianę

Nakreśl konkretny obszar ściany, który będzie otworem, w którym zostanie zainstalowana jednostka. Zlokalizuj ćwieki i zaznacz na nich znak.

Krok 2. Wytnij płytę gipsowo-kartonową i usuń piankę izolacyjną

Aby prawidłowo wyciąć zewnętrzną warstwę ściany, postępuj zgodnie z obrysem, który narysowałeś w pierwszym kroku. Pojawi się wtedy pianka izolacyjna użyta do zakrycia nieszczelności i otworów w ścianach. Usuń go i sprawdź, czy są rurociągi lub kable.

Krok 3. Wytnij kołki i wywierć rogi ściany

Szpilki są elementami obramowania ściany. Usuń wszelkie kołki, które mogłyby zablokować otwór. Przed ostrożnym przycięciem upewnij się, że nie są do nich podłączone żadne przewody ani rurki. Następnie wywierć cztery rogi ściany, pierwszą warstwę od zewnątrz, aby później służyć jako prowadnica.

Krok 4. Umieść nagłówek i stopkę, które będą przytrzymywać jednostkę

Rolą nagłówka i stopki jest zapobieganie upadkowi jednostki. Są zbudowane z drewna dwa na cztery. Przymocuj tarcicę do górnej i dolnej krawędzi otworu. Do ich zabezpieczenia można użyć gwoździ lub śrub.

Krok 5. Umieść rękawy po przycięciu drugiej warstwy ściany.

Aby wyciąć drugą warstwę ściany, prześledź wywiercone wcześniej otwory. Następnie przełóż rękaw przez otwór.

Krok 6. Przykręć tuleje i uszczelnij zewnętrzne boki

Skręć ze sobą wargi rękawa i drewno po bokach. Zapewni to również, że rękaw będzie wystarczająco wytrzymały, aby utrzymać jednostkę. Krawędzie na zewnątrz rękawów mogą przepuszczać deszcz, powodując uszkodzenie systemu jednostki. Aby uniknąć przecieków, uszczelnij zewnętrzne krawędzie.

Krok 7. Umieść klimatyzator w rękawach

W tym momencie rękaw jest już gotowy do pomieszczenia klimatyzatora. Gdy urządzenie znajdzie się w optymalnej pozycji, przykręć je na miejscu. Włącz klimatyzację i przetestuj samodzielnie zainstalowane rękawy.

Wniosek

Instalacja klimatyzatora w pomieszczeniu bez okien nie będzie już trudna. Wystarczy, że przypomnisz sobie podstawy docinania ściany, zabezpieczania rękawów i zapewniania jej stabilności.

Procedura będzie bardziej spontaniczna, jeśli weźmiesz pod uwagę położenie ściany i znajdujących się w niej kołków. Zastanów się też, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić, jeśli chcesz się nauczyć, jak to zrobić samodzielnie.

To wszystko na temat „Jak zainstalować przez ścianę klimatyzatora tulei?” Mam nadzieję, że nauczyłeś się czegoś z tego tekstu. Więcej interesujących artykułów znajdziesz tutaj.