Jak zainstalować przenośny klimatyzator w poziomym oknie przesuwnym? W 6 prostych krokach!

Chcesz wiedzieć, jak zainstalować przenośny klimatyzator w poziomym oknie przesuwnym? Cóż, to proste. I nie musisz się martwić o bieżące położenie, ponieważ możesz je przenieść w dowolnym momencie, w przeciwieństwie do klimatyzatorów okiennych lub bezkanałowych, które musisz umieścić na stałe.

Dodatkowo, klimatyzatory okienne wymagają wycięcia w ścianie. Tak więc, jeśli chcesz często zmieniać położenie klimatyzacji w oknie, będziesz mieć dużo kwadratów na ścianie. Wracając do naszego głównego tematu, ten artykuł poprowadzi Cię przez cały proces instalacji. Czytaj dalej!

Jak zainstalować przenośny klimatyzator w poziomym oknie przesuwnym? W 6 prostych krokach!

Kroki instalacji przenośnego klimatyzatora w poziomym oknie przesuwnym

Klimatyzatory przenośne są obecnie popularne ze względu na ich wygodę i przystępność cenową. Jeśli potrzebujesz klimatyzacji, która może uwalniać powietrze wystarczająco chłodne, aby nadać pomieszczeniu świeżości, ten rodzaj klimatyzatora jest dla Ciebie.

Ale czy instalacja jest trudna w przypadku poziomego okna przesuwnego? Wręcz przeciwnie, może to być mylące i skomplikowane. Trudno jest wykonać konkretne zadanie, jeśli nie wiesz, od czego zacząć, zgadzasz się? Ale te kroki są łatwe do wykonania. Możesz to zrobić nawet w mniej niż 15 minut! Na końcu tego artykułu z pewnością możesz to zrobić samodzielnie. Oto one:

Krok 1. Zbierz wszystkie niezbędne materiały

Przed rozpoczęciem upewnij się, że masz wszystkie potrzebne rzeczy, a mianowicie zestaw okienny i klimatyzator. Możesz również potrzebować czegoś do zabezpieczenia węża i kanałów, na przykład taśmy klejącej lub śrub. Nie zapomnij o nożyczkach.

W zależności od konfiguracji okna możesz potrzebować elementów złącznych i wiertarki lub zwykłego śrubokręta. Przejrzyj przedmioty w swoim zestawie okiennym. Na przykład sprawdź, czy masz płytę zestawu do okien, wąż wydechowy, śruby, kratkę i złącze do kanału. Niektóre marki i modele mogą różnić się dodatkowymi akcesoriami, ale powinny one być obecne.

Krok 2. Określ lokalizację

Określając lokalizację, należy wziąć pod uwagę niektóre z tych czynników:

Czynnik nr 1. Spacja

Przydzielone miejsce na klimatyzator powinno wystarczyć na jego szerokość. A ponieważ ma dołączony wąż wydechowy, powinna być dodatkowa przestrzeń, aby się nie wyginał. Zbyt mało miejsca na klimatyzator lub trzymanie go w wąskim miejscu uniemożliwiłoby cyrkulację powietrza po całym pomieszczeniu.

Czynnik nr 2. Odległość między wylotem a oknem

Później podłączysz wąż lub kabel do centralnej jednostki klimatyzacyjnej. Najlepiej więc umieścić go w pobliżu wylotu i okna. Sugerujemy, aby odległość między nimi była zrównoważona lub równa. To stwierdzenie oznacza, że ​​pozycja twojego klimatyzatora wystarczy, aby dotrzeć do wylotu i otworu okiennego w prawie równych odległościach.

Czynnik nr 3. Wysokość okna

Średni rozmiar przenośnego AC waha się od 3-4 stóp lub więcej. Ale pomogłoby, gdybyś wziął również pod uwagę wysokość swojego poziomego okna przesuwnego. Nie powinien być wysoki dla węża wydechowego. Wąż może nie dosięgnąć okna, ale wąż będzie się luzował, jeśli go użyjesz na siłę. Lub możesz skończyć z uszkodzeniem jednostki AC.

Krok 3. Zabezpiecz kratkę

Większość zestawów okiennych zawiera około trzech płyt okiennych, a jedna ma otwór przeznaczony na wąż wydechowy. Najpierw musisz przymocować kratkę do otworu. Jednak niektóre przenośne klimatyzatory zawierają kratki na końcu węża wydechowego. Zamocuj pokrywę na miejscu za pomocą śruby.

Krok 4. Zainstaluj płyty okienne

Otwórz poziome okno przesuwne i przesuń się przez talerze. Masz możliwość zainstalowania tylko jednego z nich. Możesz też użyć wszystkich trzech. To zależy od konfiguracji okna. Upewnij się, że rowkowana lub pusta strona otworu jest skierowana w stronę świata zewnętrznego, co oznacza, że ​​nie patrzy w Twoją stronę.

I zamknij okno, aż dotknie deski, aby utrzymać je na miejscu po ustawieniu talerzy. W razie potrzeby można go również przykręcić. Jeśli są luki, możesz użyć taśmy klejącej, aby lepiej dopasować.

Krok 5. Podłącz wąż i złącza

Podłącz złącze kanału na jednym końcu węża wydechowego. Dobrze uszczelnij złącze za pomocą śruby. Ten koniec podłączysz z tyłu jednostki klimatyzacyjnej. Obróć go zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub zatrzaśnij, aż będzie mocno zamocowany. Umieść drugi koniec w otworze panelu okna. Upewnij się więc, że ta strona będzie zawierała owalną dyszę, która idealnie pasuje do szczeliny.

Upewnij się, że wszystkie te elementy są dokładnie uszczelnione, zwłaszcza dysza, aby zapobiec wyciekom. Wspomnieliśmy również wcześniej, że wyciąg nie powinien się wyginać, ponieważ powietrze nie będzie krążyć. I może to spowodować rozerwanie powierzchni węża.

Krok 6. Przetestuj swój klimatyzator

Ten krok będzie Twoim końcowym szlifem, dzięki czemu będziesz mógł wprowadzić pewne poprawki. Podłącz przenośny klimatyzator do gniazdka i sprawdź, czy działa dobrze. Upewnij się, że nie ma żadnych przecieków, które mogłyby spowodować problem elektryczny. Jeśli są przecieki, użyj taśmy klejącej, aby je naprawić.

Lub możesz wyregulować połączenie kanału lub węża, ponieważ może być luźne. Sugerujemy zapoznanie się z instrukcją na wypadek, gdybyś coś przeoczył. I tak montuje się przenośny klimatyzator w poziomym oknie przesuwnym.

Zawijanie

I na tym kończy się artykuł „jak zamontować klimatyzator przenośny w poziomym oknie przesuwnym”. Widzieć? Są łatwe w instalacji i są tego warte! Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej instrukcji instalacji. Do zobaczenia wkrótce!