Jak zainstalować przenośny klimatyzator bez okna? 5 łatwych sposobów!

Chcesz wiedzieć, jak zainstalować przenośny klimatyzator bez okna? Większość z nas nie uważa tego za opcję. Jednak w przypadku pokoi bez okien, takich jak mieszkania i powierzchnie do wynajęcia, musieliby zapoznać się z pięcioma opcjami wymienionymi poniżej.

Wentylacja to pierwsza rzecz, którą należy wziąć pod uwagę przed zakupem przenośnego klimatyzatora. Jeśli już go kupiłeś i zdałeś sobie sprawę, że potrzebujesz okna, nie panikuj. Ten artykuł Ci pomoże.

Jak zainstalować przenośny klimatyzator bez okna? 5 łatwych sposobów!

Oprócz okna możesz znaleźć sposób na wykorzystanie węża wydechowego. Mamy nadzieję, że uważasz, że nie potrzebujesz węża do działania przenośnej klimatyzacji.

To niemożliwe! Będzie działać, ale twój pokój się nie ochłodzi. Co gorsza, zmuszanie klimatyzatora do wypuszczania chłodnego powietrza bez węża spowoduje jego natychmiastowe uszkodzenie.

Aby to zadziałało, musisz wykazać się kreatywnością. Więc kontynuuj przewijanie!

Sposoby instalacji przenośnego AC bez okna

Teraz przedstawiamy Ci sposoby, w jakie możesz się zastanowić, jak zainstalować przenośny klimatyzator bez okna.

Sposób #1. Przez twoją ścianę

Ta opcja pozwala ci być wolnym od tego, gdzie zamierzasz umieścić kanał wentylacyjny. Musisz jednak wziąć pod uwagę kilka czynników.

Jednym z tych czynników jest twoja ściana. Powinieneś wybrać ścianę, która składa się z drewna lub płyty gipsowo-kartonowej, aby ułatwić wiercenie. Wiercenie przez grube ściany złożone z cegieł lub kamieni jest bardziej skomplikowane.

Upewnij się, że w ścianie, przez którą wiercisz, nie ma żadnych kabli ani rur. Wykonanie dziury w tych materiałach może zakłócić dostawę energii i wody.

Aby umożliwić wentylację ściany, przeczytaj poniższe kroki.

Krok 1. Wywierć otwór

Użyj długopisu, aby zaznaczyć, gdzie zamierzasz wiercić. Możesz także śledzić kształt swojego kanału dla otworu.

Otwornica jest bardzo wygodna, aby stworzyć idealne miejsce dla twoich otworów wentylacyjnych. Ale mogą działać tylko w przypadku cienkich ścian.

Krok 2. Uszczelnij kołnierz

Użyjemy kołnierza do podłączenia węża do ściany. Więc będziesz mieć dwa kołnierze po obu stronach granicy.

Możesz użyć uszczelniacza, aby go zapieczętować. Następnie po zewnętrznej stronie ściany zamknij kołnierz osłoną kratki wentylacyjnej.

Krok 3. Podłącz wąż i kable

Zatrzaśnij drugi koniec węża do wewnętrznego kołnierza, a drugi do urządzenia. Następnie podłącz wszystkie pozostałe kable i przewody.

Sposób #2. Przez drzwi przesuwne

Rozważ tę opcję jako większą wersję swojego poziomego okna przesuwnego. Na przykład możesz kupić wysoki panel, który pasuje do wysokości twoich drzwi.

Następnie możesz użyć tego jako panelu do węża wydechowego. Możesz też dołączyć panel okienny dołączony do zakupu. Na koniec użyj uszczelniacza lub śruby, aby połączyć panele ze sobą.

Pamiętaj o wywierceniu otworu również w większym panelu. Możesz także przesunąć go przez drzwi z jednej strony na drugą. Użyj drzwi przesuwnych, aby utrzymać je na miejscu. Następnie możesz teraz przymocować oba końce węża wydechowego do panelu i urządzenia.

Sposób #3. Użyj odpowietrznika suszarki

Ten wybór jest dla Ciebie, jeśli posiadasz suszarkę, której nie używasz zbyt często. Jednak większość specjalistów tego nie radzi.

Twój przenośny wąż AC i odpowietrznik suszarki wyglądają i działają tak samo. Po co więc zawracać sobie głowę wierceniem w nowym otworze, skoro można wykorzystać to, co jest dostępne?

Kupując przenośny klimatyzator, powinien być zestaw wentylacyjny. Możesz więc wyjąć odpowietrznik suszarki z otworu i użyć swojego. A może wolisz używać odpowietrznika suszarki ze względu na takie czynniki, jak długość. Lub są na stałe przymocowane do otworu.

Sposób #4. Przez sufit

W niektórych biurach lub placówkach najczęściej można zauważyć kwadratowy otwór w suficie z osłoną kratki wentylacyjnej. Ten otwór przyda się do wentylacji przenośnego klimatyzatora, jeśli nie masz okien.

Na przykład pracujesz w prywatnym biurze bez okien i chcesz obniżyć temperaturę. Możesz przymocować drugi koniec węża do sufitu i pozwolić, aby ciepłe powietrze płynęło w górę.

Jednak ta opcja sprawi, że twój otwór wentylacyjny będzie widoczny i przyciągający wzrok. Dlatego umieść go w rogu swojego miejsca pracy, gdzie będzie mniej widoczny.

Sposób #5. Wykorzystaj swój komin

Właściciele domów rzadko korzystają z tej opcji, ponieważ inne opcje działałyby dobrze i idealnie. Kominy mają na celu ucieczkę powietrza wewnętrznego. Najczęściej jednak można je znaleźć nad kominkiem lub obok kuchni.

Tak więc trudno byłoby znaleźć sposób na wąż. Ale w przypadku tej opcji komin powinien być nieużywany i czysty.

Jesteśmy pewni, że nie chcesz kłaść węża wydechowego na płonącym ogniu, ponieważ może się stopić. Jeśli wolisz tę opcję, powinieneś wezwać profesjonalistę, aby ustawić wąż, ponieważ procedura jest skomplikowana. A niektóre kominy są wysokie.

Sugerujemy użycie tego, jeśli masz mniejszy dom, taki jak domek lub przemyśleć inne opcje.

Wniosek

I to są możliwe sposoby na zainstalowanie przenośnego klimatyzatora bez okna.

Po znalezieniu sposobu na wentylację możesz bezpośrednio podłączyć wąż do urządzenia i otworu oraz inne kable. Twój AC jest teraz gotowy do użycia.

W takich czasach musimy być zaradni i znaleźć sposób, aby jak najlepiej wykorzystać to, co mamy.

Mamy nadzieję, że te opcje mogą uczynić Twój dom lepszym miejscem i poprawić jakość powietrza. Miłego dnia!