Jak zainstalować klimatyzator w ścianie? 6 prostych kroków dla Ciebie!

Czy trudno Ci wymyślić, jak zainstalować klimatyzator w ścianie? W sześciu prostych krokach możesz; nie martw się już o to, ponieważ pomożemy Ci.

Jak zainstalować klimatyzator w ścianie? 6 prostych kroków dla Ciebie!

Dzisiejsza pogoda jest taka, że ​​nawet Twój wentylator nie może odeprzeć ciepła Twojego ciała i samego słońca.

I to jest, jeśli zamierzasz kupić nowy klimatyzator do swojego domu lub pokoju, chociaż nie masz pomysłu, jak niektórzy ludzie robią to poprawnie, prawda? Byłby to problem, gdybyś zrobił to bez żadnego przewodnika lub nadzoru.

Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy kilka podstawowych kroków, które możesz chcieć zastosować. Ponadto, mając do czynienia z klimatyzatorami, staraj się obchodzić z nimi ostrożnie, jak to tylko możliwe, ponieważ są kłopotliwe do samodzielnego noszenia i są drogie.

Aby tego uniknąć, zostań z nami do końca tego artykułu, aby dowiedzieć się, jakie są klimatyzatory i jak możemy je zainstalować.

Kroki instalacji klimatyzatora w ścianie

Jak zamontować klimatyzator w ścianie? Poniżej znajduje się kilka kroków, które możesz zastosować, a które mogą wymagać wydania znacznej kwoty pieniędzy; to jest dla Ciebie, więc nie martw się, bo będzie warto.

Krok 1. Zebranie wszystkich potrzebnych materiałów i narzędzi

Przed przejściem do następnego kroku musisz zebrać wszystkie wymagane narzędzia i materiały do ​​późniejszego użycia. Poniżej znajduje się lista elementów, które są wymagane do jej ukończenia; oto co następuje:

 • Rękaw
 • Taśma miernicza
 • Wyszukiwarka kołków
 • Malować
 • Znacznik
 • Podważnik
 • Piła tarczowa
 • Młotek
 • Poziom
 • Wiertła i wiertła
 • Nóż użytkowy
 • Jeden arkusz płyt kartonowo-gipsowych
 • Mieszanka do suchej zabudowy

Może być ich dużo, ale tak, właśnie tego potrzebujesz, aby zakończyć instalację klimatyzatora z estetycznym akcentem. Innym powodem, dla którego należy wziąć pod uwagę podczas pracy z tymi narzędziami, jest staranne zakończenie pracy bez uszkadzania czegokolwiek. Przejdźmy teraz do następnego kroku, abyśmy mogli później łatwo i szybko zakończyć go.

Krok 2. Wybór pożądanego obszaru

Zacznijmy od znalezienia doskonałego obszaru do łatwego podłączenia i uzyskania dostępu do klimatyzacji do użytku, kiedy tylko tego potrzebujesz. Pomogłoby, gdybyś musiał wziąć pod uwagę miejsca, w których uważasz, że pasowałby prawidłowo i trzymać go wystarczająco blisko gniazdka bez kłopotów.

Ponadto dolna część ściennego klimatyzatora powinna znajdować się około 1 do 5 stóp nad ziemią. To zmniejszy ilość kurzu zbieranego przez filtr powietrza.

Krok 3. Oznaczanie i lokalizowanie kołków

Gdy już zdecydujesz, gdzie chcesz umieścić swoje urządzenie, musisz zaznaczyć kołki, aby wiedzieć, od czego zacząć przecinanie płyty gipsowo-kartonowej. W tym celu musisz użyć wykrywacza, aby określić, gdzie miejsca są dokładne.

Teraz po zlokalizowaniu trzech do czterech kołków zaznacz je na płycie gipsowo-kartonowej. Następnie zmierz szerokość klimatyzatora i przenieś go na ścianę, na której zaznaczono kołki.

W ten sposób można łatwo rozróżnić rozmiar potrzebny na otwór w ścianach, aby można było umieścić w nim urządzenie. Robiąc to, upewnij się, że wyłączasz zasilanie, aby doznać szoku podczas robienia.

Krok 4. Wykonywanie otworu na jednostkę

W tym kroku chcesz mieć pewność, że masz kontur o takim samym rozmiarze jak jednostka, aby zmieścił się w otworze. Upewnij się również, że powinieneś wyprostować rękaw.

W razie potrzeby użyj poziomu, aby uzyskać dokładniejszy otwór. Wtedy pomocne byłoby, gdybyś wykonał dodatkowy kontur, który jest znacznie większy niż pierwszy, aby podpory wpasowały się w swoje miejsce.

Teraz natnij kontur nożem, a następnie uderz młotkiem w środkową część naciętych sekcji płyt kartonowo-gipsowych, aby łatwo wyskoczyły. Musisz wyjąć piłę i przeciąć kołki w środku, tak aby zrównały się z konturem.

Krok 5. Wykonanie ramy do trzymania urządzenia

Po wcześniejszym zmierzeniu wymiarów otworu przenieś go na tarcicę i zacznij go ciąć, aż będzie pasował do długości obrysu. Teraz złóż wszystkie elementy razem i gotowe, masz teraz ramę do trzymania klimatyzacji.

Krok 6. Tworzenie otworu na zewnątrz i instalacja urządzenia

Na koniec użyj wiertła, aby wcześniej zacząć robić otwory w każdym rogu zaznaczonych obszarów, a następnie na ścianie zewnętrznej narysuj co najmniej cztery proste linie, aby połączyć wywiercone otwory.

Użyj piły do ​​przecięcia materiałów, aby uzyskać wypoziomowany otwór w jego wewnętrznych i zewnętrznych częściach. Kiedy skończysz, umieść metalowy wspornik, który będzie przytrzymywał Twoje urządzenie na zewnątrz, w tulei i przymocuj go do ramy.

Podłącz go później do gniazdka. I proszę bardzo, masz teraz zainstalowany nowy AC i jest gotowy do użycia; ostatnie poprawki zależą od Ciebie, jeśli chcesz uzyskać więcej estetyki, aby wyglądał dobrze.

Wniosek

Teraz, ponieważ masz pomysł na instalację klimatyzatora w ścianie, możesz zacząć i spróbować zrobić to samodzielnie. Ale jeśli nadal się wahasz, najlepiej byłoby zadzwonić do profesjonalisty, który wykona tę pracę. Aby uzyskać więcej takich artykułów, kliknij tutaj. To wszystko.