Jak zainstalować klimatyzator ścienny? 8 prostych kroków!

Czy chcesz wiedzieć, jak zainstalować klimatyzator ścienny? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. To dlatego, że wyjaśnimy wszystkie kroki niezbędne do zainstalowania ściennego systemu klimatyzacji.

Zapewniamy, że od razu będziesz mógł cieszyć się swoją nową jednostką. Co nawet dobre, ten proces nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać.

Jak zainstalować klimatyzator ścienny? 8 prostych kroków!

Ale oczywiście będziesz potrzebować dodatkowej uncji cierpliwości, aby dobrze wykonać tę pracę.

Cóż, jest wiele innych rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tym, jak zainstalować klimatyzator. Po prostu czytaj dalej!

Rzeczy potrzebne do zainstalowania klimatyzatora ściennego

Ale przede wszystkim musisz przygotować odpowiedni zestaw narzędzi do podjęcia pracy. Ma to na celu zapewnienie, że proces instalacji zostanie wykonany w mgnieniu oka. Poniżej znajduje się lista.

 • Ołówek
 • Malować
 • Rękaw
 • Pistolet do uszczelniania
 • Taśma miernicza
 • Uszczelniacz silikonowy
 • Wyszukiwarka kołków
 • Wiertarka
 • drewno
 • Piła ręczna
 • Piła tarczowa
 • Podważnik
 • Gwoździe
 • drewno
 • Poziom
 • Nóż do płyt gipsowo-kartonowych

8 kroków instalacji klimatyzatora ściennego

Teraz zacznijmy proces. Najpierw wykonaj poniższe czynności.

Oto kroki, jak zainstalować klimatyzator ścienny:

Krok 1. Wybór miejsca

Musisz rozejrzeć się po pokoju i upewnić się, że wybrałeś odpowiednią lokalizację dla swojego klimatyzatora.

Zastanów się nad estetycznym miejscem. Upewnij się również, aby umieścić go w pobliżu jednostki elektrycznej.

Spód urządzenia musi znajdować się około półtora metra nad ziemią, aby zapobiec gromadzeniu się kurzu w filtrze powietrza. Zapobiegnie to również tworzeniu się skroplin na suficie w przypadku, gdy urządzenie jest zainstalowane wyżej.

Krok 2. Oznaczanie słupków ściennych

Słupki ścienne to te, które podtrzymują ścianę. Są one zwykle oddalone od siebie o około szesnaście cali. Oznacz te kołki, aby łatwo było określić, od czego zacząć cięcie. Im mniejsza liczba słupków ściennych do redukcji, tym lepiej.

Możesz to zrobić na dwa sposoby. Albo użyjesz swojej wyszukiwarki, aby łatwo zidentyfikować stadniny. Możesz także stukać w ścianę knykciami i wbijać mały gwóźdź, aby potwierdzić.

Po zlokalizowaniu trzech lub czterech słupków ściennych zaznacz je ołówkiem. Następnie znajdź pomiar swojego klimatyzatora i umieść go na ścianach, które właśnie zaznaczyłeś.

Twoje urządzenie może zawierać instrukcję instalacji. Następnie przyklej go do płyty gipsowo-kartonowej i prześledź. W przeciwnym razie możesz użyć do tego rękawa.

Krok 3. Wyłączanie zasilania

Zlokalizuj panel elektryczny i przestaw wyłącznik kontrolujący zasilanie do swojego pokoju. Jest to ważne dla twojego bezpieczeństwa, ponieważ następnym krokiem jest przecięcie ściany; możesz przypadkowo przeciąć niektóre przewody.

Do zasilania wiertarki i piły użyj przedłużacza podłączonego do innego pomieszczenia.

Krok 4. Wiercenie

Za pomocą rękawa lub dostarczonej prowadnicy papieru rozpocznij obrysowywanie obrysu, aby zaznaczyć na ścianie otwór jednostki klimatyzacyjnej. Upewnij się, że jest wypoziomowany podczas znakowania. Użyj narzędzia do poziomowania.

Zaznacz inny kontur, który jest większy od poprzedniego o dwa i pół cala. Ma to na celu zapewnienie wystarczającej ilości miejsca na zbudowanie ramy, która będzie wspierać jednostkę przy użyciu przygotowanych kawałków drewna.

Teraz weź nóż do płyt kartonowo-gipsowych i zdobądź swój zarys. Powinieneś również naciąć kilka pionowych linii na słupkach ściennych. Wybijając środek sekcji płyt kartonowo-gipsowych, które właśnie zdobyłeś, użyj młotka, aby go wybić.

Ale możesz to również zrobić, używając piły ręcznej do przecinania płyt kartonowo-gipsowych. Teraz weź piłę tarczową i wytnij kołki ścienne w otworze w ścianie.

Krok 5. Konstruowanie ramy

Zmierz otwór w ścianie i odpowiednio przytnij drewno. Następnie złóż 4 kawałki drewna, aby stworzyć ramę i przybij je. Następnie wsuń ramę w otwór w ścianie i przybij ją, aby zabezpieczyć ją na miejscu.

Krok 6. Tworzenie dziury w ścianie zewnętrznej

Ponownie weź wiertło i wykonaj otwór w każdym rogu, który prowadzi do ściany zewnętrznej. To będzie twój przewodnik w cięciu na ścianę zewnętrzną. Następnie połącz te dziury z poziomicą i ołówkiem. Następnie użyj piły tarczowej do cięcia materiału.

Krok 7. Zainstaluj klimatyzator ścienny

Wsuń wspornik do otworu. Teraz możesz włożyć urządzenie do metalowej tulei i upewnić się, że jest bezpiecznie we wsporniku. Następnie możesz podłączyć przewód zasilający urządzenia do gniazdka elektrycznego.

Krok 8. Zakończ instalację

Załatw za pomocą nowej płyty gipsowo-kartonowej wszystkie wyeksponowane obszary otaczające urządzenie. Następnie przymocuj je na miejscu za pomocą gwoździ do płyt kartonowo-gipsowych. Również pomaluj i zagruntuj, aby dopasować do istniejącego koloru ściany.

Na krawędzie klimatyzatora połóż także silikonową uszczelkę. Zrób to zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, aby zapobiec przedostawaniu się powietrza do środka lub na zewnątrz. Równie dobrze możesz zainstalować listwy lub wykończenia, aby uzyskać lepszy wygląd.

To okładka!

Teraz, po wykonaniu czynności dotyczących instalacji klimatyzatora ściennego, możesz już odwrócić wyłącznik pokoju, aby przywrócić zasilanie.

Po włączeniu urządzenia będziesz cieszyć się komfortową temperaturą w pomieszczeniu.