Jak zainstalować klimatyzator ścienny? 6 prostych kroków!

Jak zainstalować klimatyzator ścienny? Przygotuj wszystkie niezbędne materiały eksploatacyjne, takie jak poziomy, śruby i drewno, i postępuj zgodnie z sześcioetapowym procesem, aby zapewnić pomyślną i szybką instalację klimatyzatora ściennego.

Klimatyzatory naścienne są przeznaczone dla właścicieli domów, którzy nie mają okien w swoich pokojach. Ten rodzaj klimatyzatora jest znacznie tańszy niż inne, a jednocześnie zapewnia doskonałą wydajność chłodzenia.

Jak zainstalować klimatyzator ścienny? 6 prostych kroków!

Kolejną zaletą klimatyzatorów ściennych jest to, że są one zainstalowane na stałe w jednym miejscu. Tak więc, w przeciwieństwie do klimatyzatorów okiennych, nie będziesz musiał ich przenosić w zimnych porach roku.

Instalacja klimatyzatora ściennego nie jest skomplikowana. To zadanie będzie proste i szybkie do wykonania, jeśli będziesz mieć wszystkie niezbędne zapasy i będziesz postępować zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Być może wolisz zatrudnić profesjonalistę, ale zrobienie tego samemu ma kilka zalet, z których jedną jest oszczędność kosztów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak sprawnie i sprawnie zainstalować klimatyzatory ścienne. Następnie dowiedz się, dlaczego jest to najlepszy rodzaj klimatyzatora dla Ciebie.

Kroki instalacji klimatyzatora ściennego

Oto obszerny przewodnik dotyczący instalacji klimatyzatora ściennego:

Krok 1. Wybierz lokalizację

Do kołków mogą być przymocowane rury i kable między dwiema warstwami płyty gipsowo-kartonowej ściany, więc podczas wybierania pozycji musisz znaleźć kołki. W tym kroku możesz użyć wyszukiwarki studów.

Zbadaj pomieszczenie i wybierz idealne miejsce na klimatyzator. Warto pomyśleć o symetrii pomieszczenia i dystrybucji powietrza. Umieść klimatyzator na środku pomieszczenia, aby uzyskać bardziej uporządkowany wygląd. Może również zapewnić równomierne rozprowadzenie zimnego powietrza w przestrzeni.

Oczywiście należy wybrać lokalizację z dostępem do prądu, aby nie trzeba było instalować gniazdka, co wymaga dodatkowego wysiłku. Proponuję również wybrać miejsce na ścianie. Nie powinien znajdować się zbyt blisko podłogi ani sufitu. Zapobiega gromadzeniu się kurzu w filtrze i tworzeniu się wilgoci na suficie.

Krok 2. Zaznacz ściany

Narysuj poziomą linię, używając poziomu, który będzie górną krawędzią otworu w ścianie. Aby zakończyć prostokąt, narysuj jeszcze trzy linie. Boki prostokąta powinny być dwa cale większe niż jednostka. Upewnij się, że linie są proste, używając swojego poziomu.

Jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia z tym zadaniem, ten krok może być dla Ciebie dość trudny. Aby uniknąć błędów, zalecam ćwiczenie cięcia i wiercenia przed zrobieniem czegokolwiek na ścianie.

Krok 3. Zrób dziurę

Wytnij ścianę piłą ręczną, śledząc narysowane linie. Kołki i pianka izolacyjna pojawią się po usunięciu płyty gipsowo-kartonowej. Usuń piankę izolacyjną, która zakrywa otwór, wycinając ją. Nie wyrzucaj go, ponieważ będziesz go potrzebować w jednym z poniższych kroków.

Krok 4. Wykonaj otwór bocznicy zewnętrznej

Na bocznicy zewnętrznej narysuj prostokąt o takim samym rozmiarze jak otwór w płycie gipsowo-kartonowej. Nadal używaj poziomu, aby zagwarantować proste linie. Wywierć otwór w prostokącie, który właśnie narysowałeś na bocznicy zewnętrznej. Zrób to wystarczająco duże, ponieważ będziesz ciąć prostokąt, zaczynając od niego.

Wytnij ścianę. Otwarcie jest prawie gotowe. Usuń kołki, które blokują otwór. Otwór musi być wystarczająco duży, aby pomieścić cały klimatyzator.

Krok 5. Przymocuj ramkę do otworu

Używając drewna dwa na cztery, zrób prostokątną ramę. Przestrzeń między ramą powinna mieć taki sam rozmiar jak otwór. Przymocuj ramkę do otworu w ścianie wewnętrznej. Wbij w niego gwoździe i ćwieki, aby mocno go przymocować.

Klimatyzator będzie bezpiecznie utrzymywany na miejscu przez ramę. Dlatego nie zaleca się montowania urządzenia bezpośrednio do ściany. Naprawdę powinna istnieć konstrukcja wspierająca urządzenie, aby zapobiec awariom systemu i uszkodzeniom urządzenia.

Krok 6. Ustaw jednostkę klimatyzacji

Urządzenie można teraz zamontować na ścianie. Zlokalizuj otwory na śruby na wargach lub krawędziach urządzenia po jego umieszczeniu. Zakop śruby w każdym otworze na śrubę przez ramę, którą zainstalowałeś w poprzednim kroku.

Upewnij się, że mocno go wkręcasz, ponieważ od tego zależy wsparcie AC. Sprawdź, czy na granicach nie ma szczelin, które mogą być przeciekami lub kanałami gorącego powietrza. Jeśli są, użyj odłożonej pianki izolacyjnej, aby je zakryć.

Zalety klimatyzatora ściennego

Oto zalety klimatyzatora montowanego na ścianie:

Korzyść nr 1. Klimatyzatory ścienne są znacznie tańsze

Najciekawszą rzeczą przy zakupie tego rodzaju klimatyzatora jest jego koszt. Wysokiej klasy klimatyzatory są poza zasięgiem większości ludzi.

Cóż, nie w przypadku tych naściennych. Klimatyzatory naścienne są idealne dla osób, które chcą zaoszczędzić pieniądze przy jednoczesnym zachowaniu komfortu w swoich domach.

Korzyść nr 2. Występują w różnych stylach

Ta korzyść zachęci Cię do zakupu klimatyzatora naściennego, ponieważ są one dostępne w różnych rozmiarach, stylach i wzorach. Oznacza to również, że masz różne opcje klimatyzacji, w zależności od wielkości i projektu Twojego pokoju.

Korzyść nr 3. Nie umniejszają funkcji twoich okien

Twoje okna nie spełnią swojego prawdziwego celu, jeśli będą używane do obsługi klimatyzatora. Jeśli korzystasz z klimatyzatora ściennego, unikniesz używania okien. Dzięki temu nic nie będzie blokować okien, dzięki czemu będziesz mógł zobaczyć wspaniały widok na zewnątrz.

Wniosek

Kroki instalacji klimatyzatora naściennego zostały wyjaśnione powyżej i korzyści wynikające z używania tego typu klimatyzatora. Podstawy obejmują przygotowanie niezbędnych materiałów, wykonanie otworu i montaż ramy.

Będą co prawda trudne kroki dla początkujących, ale z pewnością mogą przez nie przejść, jeśli chcą się uczyć i ostrożnie demonstrują procedurę.

To tyle na temat „jak zainstalować klimatyzator ścienny? „Mam nadzieję, że dzięki przeczytaniu tego tekstu zyskałeś coś. Więcej interesujących artykułów znajdziesz tutaj.