Jak zainstalować klimatyzator Dometic RV? 3 proste kroki!

Czy wiesz, jak zainstalować klimatyzator Dometic RV? Drogi przyjacielu, instalacja wspomnianego urządzenia jest równie łatwa jak czytanie! Musisz skorzystać z instrukcji obsługi. Nie chcesz wydawać dużo, aby ktoś zainstalował klimatyzator Dometic RV.

Nie trać pewności siebie, kochanie. Możesz to zrobić! Jednak zaleca się, aby w tym czasie asystował ci jeden lub dwóch dobrych przyjaciół.

Jak zainstalować klimatyzator Dometic RV? 3 proste kroki!

Pamiętaj tylko, że nie musisz się zmuszać, jeśli jesteś pewien, że naprawdę nie możesz tego zrobić. Zadzwoń do specjalisty, który wie, jak korzystać z instrukcji.

Posiadanie klimatyzacji w pojeździe rekreacyjnym sprawia, że ​​podróżowanie jest przyjemniejsze i wygodniejsze. Więc lepiej zainstaluj jeden. Tak więc, drogi przyjacielu, bez zbędnych ceregieli, zagłębimy się teraz w proces instalacji klimatyzatora Dometic RV.

Przed zainstalowaniem klimatyzatora Dometic do samochodów kempingowych

To zadanie wydaje się być nieporęczne, prawda? Jeśli jesteś w tym nowy, lepiej mieć pomocną dłoń. Dużo lepiej, jeśli ta osoba doświadczyła takich rzeczy.

W tej sekcji dokładnie odpowiemy na nasze pytanie, jak zainstalować klimatyzator Dometic RV?

Po pierwsze, ważne jest, abyśmy położyli fundamenty przed właściwym przystąpieniem do raty. Istnieje wiele przygotowań i omówimy je wszystkie tutaj.

Krok 1. Uważaj na obrażenia

Musisz wiedzieć, że producent nie ponosi odpowiedzialności za obrażenia, które możesz odnieść podczas montażu swojego produktu. Tak kochanie, proszę bądź ostrożny. Nie chcemy, żeby ktokolwiek został zraniony. Przed pójściem do kampera załóż odpowiedni strój.

Jedną z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jest niebezpieczeństwo porażenia prądem. Odłącz wszystkie źródła zasilania. Również klimatyzator RV jest dość ciężki.

Aby zapobiec urazom, poproś kogoś o pomoc w przenoszeniu urządzenia. Jest to ważne, ponieważ przenoszenie klimatyzatora odbywa się poprzez podnoszenie. Zwróć uwagę, że zamierzasz zainstalować to na dachu kampera.

Więcej można powiedzieć o elektrycznej sferze rat. Po pierwsze, sugeruje się, aby elektryk podłączył klimatyzator do przyczepy kempingowej do źródła zasilania. Teraz to już po spłacie.

Podczas instalacji musisz mieć świadomość, że przewody nie mogą być zginane ani umieszczane na metalowych częściach kampera.

Krok 2. Potwierdź możliwość uszkodzenia

Ponownie, to zadanie jest bardzo obszerne. Aby zachować estetyczny wygląd kampera, zakryj obszary podatne na zarysowania. Upewnij się również, że wszystkie otwory, które utworzyłeś podczas instalacji urządzenia, zostały uszczelnione.

Wreszcie istnieje określony zakres ciężaru, jaki może udźwignąć dach. Więc zanim tam wejdziesz, sprawdź, czy twoja waga plus waga klimatyzatora RV się kwalifikuje.

Krok 3. Wybierz odpowiednią lokalizację

Musisz dopilnować, aby obszar, w którym chcesz zainstalować klimatyzator do przyczepy kempingowej, byłby najlepszy. Jak możesz powiedzieć, że jest najlepszy? Po pierwsze, jeśli klimatyzator zostanie zainstalowany w tym określonym obszarze, nie będzie żadnych innych części kampera, które ulegną uszkodzeniu.

Ponadto musisz porozmawiać z producentem pojazdu w sprawie limitu obciążenia kampera, zwłaszcza gdy jest w ruchu. Na koniec zaleca się zainstalowanie klimatyzatora w środkowej części dachu – jeśli to możliwe – i pomiędzy dwoma równoległymi sekcjami.

Kroki instalacji klimatyzatora Dometic do samochodów kempingowych

Oto kroki, które należy wykonać, aby zainstalować klimatyzator do przyczepy kempingowej:

Krok 1. Przygotuj dach

Niektóre pojazdy kempingowe wymagają usunięcia wywietrznika dachowego przed zainstalowaniem klimatyzatora. Odbywa się to zwykle podczas wymiany wywietrznika dachowego, ale czasami jest to konieczne, jeśli instalujesz klimatyzator. Oczywiście usunięcie wywietrznika dachowego oznacza, że ​​masz teraz otwór.

Jeśli jednak jest większy lub mniejszy niż rozmiar wymagany dla klimatyzatora RV, zmiana rozmiaru jest koniecznością. Aby stworzyć otwór, ważne jest, aby najpierw zaznaczyć obszar przed cięciem. Po wycięciu użyj tego jako przewodnika do cięcia sufitu kampera.

 Krok 2. Konfiguracja okablowania

Skieruj miedziany przewód z uziemieniem, który może obsługiwać 240 VAC z bezpiecznika o wartości co najmniej 16 amperów do utworzonego otworu.

Lepiej, że przewód zasilający musi znajdować się naprzeciwko otworu. Zwróć też uwagę, że musisz odpowiednio zakryć przewody.

Krok 3. Umieszczanie klimatyzatora do przyczepy kempingowej na dachu

To najbardziej przytłaczająca część raty. Zgodzisz się? Klimatyzator Dometic RV waży około 77 funtów, więc musisz prawidłowo podnosić. Używając wykładziny w klimatyzatorze jako prowadnicy, unieś ją i nałóż na otwór.

Wewnątrz kampera należy umieścić zestaw ADB, który zawiera elementy montażowe do kampera. Użyj śrub i nakrętek, aby prawidłowo zamocować klimatyzator. Następnie możesz teraz podłączyć go do źródła zasilania.

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu wiesz, jak zainstalować klimatyzator Dometic RV. Dziękuję za Twój czas!