Jak wymienić sprężarkę klimatyzacji? 8 prostych kroków, których musisz się nauczyć!

Jak wymienić kompresor klimatyzacji? Aby wymienić sprężarkę klimatyzatora, należy wykonać osiem kroków. W tym artykule wymieniono poniżej rzeczy, które musisz zrobić. Przede wszystkim do czego służy kompresor? Sprężarka ma tendencję do zwiększania ciśnienia i pompowania czynnika chłodniczego lub chłodziwa obecnego w klimatyzatorze.

W ten sposób koncentruje się na cieple, które utrzymuje. Ponadto konwertuje gaz o niskim ciśnieniu do wysokiego ciśnienia. Sprężarka w klimatyzatorze wkrótce będzie musiała zostać wymieniona, niezależnie od jej rodzaju.

Jak wymienić sprężarkę klimatyzacji? 8 prostych kroków

Więc naturalnie twój kompresor się starzeje. Sprężarka pompuje czynnik chłodniczy przed dostarczeniem go do wężownicy skraplacza, gdzie chłodziwo chłodzi się i zamienia w płyn.

Załóżmy, że wystąpią nieoczekiwane problemy ze sprężarką klimatyzatora, skontaktuj się z ekspertami usług klimatyzacyjnych. Zapytaj ich, co musisz zrobić, ponieważ wiedzą, co jest najlepsze dla Twojej jednostki. Jeśli jednak zasugerują, że musisz go wymienić, kup nowy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, czytaj dalej!

Kroki, które należy wykonać, aby wymienić sprężarkę klimatyzacji

Jednym z podstawowych aspektów Twojego klimatyzatora jest sprężarka. Jego zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego natężenia przepływu czynnika chłodniczego w Twoim klimatyzatorze. Jeśli jednak sprężarka klimatyzatora zaczyna działać nieprawidłowo, rozpoznasz wskazania ostrzegawcze.

Najczęstszym z nich jest to, że nie wieje już zimnego powietrza. Co więcej, można było również stale słyszeć zakłócenia lub nieprzyjemne dźwięki, takie jak krzyki pasów.

Sprzęgło sprężarki może również nie zadziałać, powodując ciągłe działanie sprężarki. Aby odpowiedzieć na Twoje pytanie: jak wymienić kompresor klimatyzacji?

Oto następujące kroki, które musisz wykonać:

Krok 1. Wyłącz przenośnik taśmowy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to odłączyć przenośnik taśmowy od wału sprężarki klimatyzatora. Następnie musisz znaleźć lokalizację kompresora. Następnie użyj koła zębatego i zwolnij naprężenie paska serpentynowego, aby go zdjąć i uzyskać określone narzędzie lub sprzęt.

Krok 2. Usuń czynnik chłodniczy

Następnie należy użyć aparatu do pobierania, aby usunąć chłodziwo lub czynnik chłodniczy z urządzenia. Urządzenia do wyszukiwania to specjalistyczne urządzenia, które są dostępne tylko w firmach klimatyzacyjnych. Dlatego musisz przywieźć klimatyzator na miejsce.

Krok 3. Usuń zaciski baterii

Następnie odłącz przewód zacisków akumulatora od gniazda. Pamiętaj, że ten krok jest kluczowy. Pomogłoby, gdybyś pracował ze środkami ostrożności.

Krok 4. Odłącz śruby i śruby

Odłącz śrubę lub śrubę zaciskającą przewody czynnika chłodniczego przy sprężarce klimatyzatora. Następnie sprawdź przewody pod kątem zanieczyszczeń lub śladów uszkodzeń.

Krok 5. Odłącz wszystkie przewody

Odłącz przewody, przewody i instalację elektryczną od sprężarki klimatyzatora. Upewnij się, że odłączyłeś je wszystkie, ponieważ może to spowodować większe uszkodzenie urządzenia.

Krok 6. Pobierz sprężarkę z urządzenia

Wyjmij sprężarkę klimatyzatora. Aby wyjąć go z urządzenia, wystarczy go odkręcić. Następnie wyrzuć go prawidłowo lub przechowuj w garażu, jeśli chcesz.

Krok 7. Umieść zupełnie nową sprężarkę klimatyzacji

Włóż nową sprężarkę klimatyzatora. Musisz podłączyć kabel zasilający do zupełnie nowego kompresora i przykręcić go na miejscu. Przewody czynnika chłodniczego muszą być również przyspawane do sprężarki klimatyzatora.

Krok 8. Połącz wszystko ponownie

Podłącz ponownie skraplacz. Następnie napełnij urządzenie nowym lub odzyskanym chłodziwem lub czynnikiem chłodniczym. A teraz gotowe!

Inne opcje zamiast wymiany starego kompresora

Oprócz wymiany starego kompresora istnieje również kilka opcji, które możesz zrobić. Oto następujące:

Opcja nr 1. Zmień jednostkę skraplacza

Możesz wymienić swój skraplacz. Obejmuje wszystkie zewnętrzne części klimatyzatora. Chociaż jest to tańsze niż całkowita wymiana klimatyzatora, nie zalecam tego, chyba że obecne pieniądze uniemożliwiają podjęcie większego projektu.

Opcja nr 2. Kup nowy klimatyzator

Inną opcją jest zakup nowego klimatyzatora zamiast wymiany samej sprężarki. Jedną z korzyści, gdy to zrobisz, jest otrzymanie nowej gwarancji. Dzięki temu nie musisz się martwić, jeśli w przyszłości napotkasz problemy z klimatyzatorem.

Opcja nr 3. Zmień system ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC)

Musisz wymienić system HVAC Twojego klimatyzatora, który składa się z jednostki, wężownicy skraplacza i konwektora. To całkowita restrukturyzacja Twojego centralnego systemu klimatyzacji.

Jeśli stary grzejnik nie działa tak, jak powinien, to działanie jest realną alternatywą. Ponadto taniej jest wymienić jednocześnie klimatyzator i nagrzewnicę. Dlatego sugeruję tę opcję.

Wniosek

Znowu, jak wymienić kompresor klimatyzacji? Wystarczy wykonać osiem kroków, aby wymienić sprężarkę AC. Wymieniając go, masz tendencję do ulepszania swojej jednostki.

Oprócz wymiany kompresora istnieje wiele alternatyw, które możesz zastosować. Jednak zanim cokolwiek zrobisz, skonsultuj się z ekspertem od klimatyzacji. Odwiedź ten link, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat.