Jak wyczyścić pleśń z klimatyzatora okiennego? 7 prostych kroków!

Jak usunąć pleśń z klimatyzatora okiennego? Jest kilka kroków, które musisz wykonać, aby wyczyścić pleśń z klimatyzatora okiennego. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się o tych krokach!

Czym jednak jest pleśń? Pleśń to przerażający problem, którego nikt nie lubi. Jednak narażenie na pleśń w domu może prowadzić do kilku poważnych problemów zdrowotnych i chorób.

Jak wyczyścić pleśń z klimatyzatora okiennego? 7 prostych kroków!

Pleśnia może powstać w różnych miejscach, w tym w urządzeniu takim jak klimatyzator. Ponieważ powietrze wewnątrz klimatyzatora (AC) nieustannie przemieszcza się wewnątrz urządzenia, zbiera cząsteczki pleśni, które rozproszą się po różnych obszarach domu.

Ponadto pleśń obniża jakość klimatyzatora. W ten sposób chłód wytwarzany przez AC zmniejszył się.

Poszukaj wskaźników pleśni w klimatyzatorach, takich jak śmierdzący zapach podczas pracy klimatyzatora, powtarzające się problemy z alergią lub pojawienie się samej pleśni poza klimatyzatorem.

Jeśli masz tendencję do dostrzegania tych znaków i wskaźników, zrób coś, aby rozwiązać ten problem z pleśnią, zanim będzie za późno.

Materiały potrzebne przed czyszczeniem formy z klimatyzatora okiennego

Przed rozpoczęciem właściwego procesu należy przygotować następujące materiały:

 • Ochrona oczu
 • Maska na twarz
 • Rękawiczki
 • Woda
 • Detergent
 • Nadtlenek
 • Mydło do prania
 • wiadro wody (5 galonów)
 • Tkanina
 • Szczotki do czyszczenia
 • Śmigło i śrubokręt
 • Odkurzacz

Kroki usuwania formy z klimatyzatora okiennego

Jest siedem prostych kroków, o których musisz pamiętać podczas czyszczenia form obecnych w Twojej odżywce. Aby odpowiedzieć na pytanie: jak wyczyścić klimatyzator okienny z pleśni?

Oto następujące kroki:

Krok 1. Przygotowanie

Noś swój sprzęt ochronny. Obejmuje to twoje rękawiczki, maski na twarz i okulary. Te środki bezpieczeństwa ochronią Cię przed wszelkimi obrażeniami, jakie napotkasz.

Ponadto nie zapomnij przygotować wszystkich materiałów wymienionych powyżej. Bez tego nie wyczyścisz klimatyzatora i nie usuniesz znajdujących się w nim form.

Krok 2. Wyłącz klimatyzator

Następnym krokiem, który musisz zrobić, to wyłączyć klimatyzator. Nie zapomnij również odłączyć go od gniazdka.

Jeśli masz tendencję do czyszczenia formy, gdy klimatyzator nadal pracuje, możesz wydawać dużo pieniędzy na rachunki za prąd. Co więcej, będziesz zagrożony.

Krok 3. Przenieś klimatyzator

Przenieś klimatyzator na duży obszar. Upewnij się, że wokół niego nie będzie żadnych przedmiotów, ponieważ pleśń może przenosić się z jednego miejsca na drugie.

Krok 4. Usuń niektóre określone części

Zdejmij kratkę nadwozia (część przednia). W przypadku niektórych klimatyzatorów wystarczy przesunąć go do przodu i delikatnie nacisnąć w dół.

Jeśli jednak przykręciłeś kratkę nadwozia podczas konfigurowania klimatyzacji, musisz zdemontować wszystkie śruby. Następnie wyłącz ekran lub filtr z przedniej kratki klimatyzatora.

Krok 5. Wyczyść filtr

Zalej umywalkę lub gorącą wodą. Najpierw upewnij się, że woda całkowicie pokryje filtr. Następnie odczekaj 15 minut, aż filtr wsiąknie.

Następnie dokładnie wyczyść i zeskrob boki filtra. Używając czystej wody, spłucz i poczekaj, aż wyschnie. Możesz go również powiesić, aby szybciej schnąć.

Krok 6. Zdemontuj i wyczyść

Wróć do klimatyzatora, ponieważ musisz wyłączyć metalową osłonę. Następnie podnieś go prosto do góry.

Rozpocznij usuwanie wystarczającej ilości brudu i kurzu z wnętrza klimatyzatora za pomocą odkurzacza i rozszerzeń. Usuń wszelkie widoczne porosty pleśni wilgotną szmatką.

Przygotuj roztwór z półtorej szklanki wybielacza, jednej łyżki mydła do mycia naczyń i trzech galonów gorącej wody. Uważaj na wybielacz, ponieważ może on podrażnić oczy i skórę.

Wymieszaj przygotowany roztwór szmatką, gąbką lub ręcznikiem. Dokładnie wyczyść spleśniałe części klimatyzatora. Ponadto, jeśli przednia kratka klimatyzatora ma pleśń, wyczyść ją. Odczekaj 10 minut, aż płyn spłynie na te przedmioty, a następnie spłucz wodą i mokrym ręcznikiem.

Krok 6. Suche

Poczekaj, aż części klimatyzatora wyschną. Jeśli masz tendencję do montażu tych części, gdy są jeszcze mokre, będziesz cierpieć z powodu porażenia prądem.

Krok 7. Ostatni krok

Odbuduj klimatyzator i podłącz go do zasilania elektrycznego. I proszę bardzo! Z powodzeniem usuwasz formy z klimatyzatora.

Jak pleśń rosła w Twoim klimatyzatorze okiennym?

Pleśń może rozwinąć się tylko dzięki dwóm rzeczom – dostawom żywności ekologicznej i wilgoci. W związku z tym doszło do wysokiej wilgotności lub wycieku wody. Istotnymi źródłami kondensacji są wężownice parownika i skraplacz.

Prowadzi to do wycieków wody, jeśli nie zostanie odpowiednio wyeliminowana. Pokarmem dla pleśni może być medium, na którym się rozprzestrzenia. Mogą rosnąć na drewnie, dywanie lub materiałach organicznych w ziemi.

Pleśń nie może rosnąć w rurach z blachy lub rurach piankowych stosowanych w jednostkach okiennych. Z drugiej strony kurz ma tendencję do gromadzenia się w tych obszarach, umożliwiając rozwój pleśni.

Wniosek

Aby usunąć formę z klimatyzatora okiennego, wykonaj siedem kroków wymienionych powyżej. Pomogłoby, gdybyś podjął działania, zanim będzie za późno.

Co więcej, musisz wiedzieć i uczyć się, jak rosną pleśnie. Dlatego musisz zapamiętać powyższe informacje.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na twoje pytanie: jak wyczyścić pleśń z klimatyzatora okiennego?