Jak wlać olej do sprężarki klimatyzatora? 3 proste kroki!

Jak wlać olej do kompresora klimatyzacji? Czy w sprężarce Twojego klimatyzatora kończy się olej, ale nie wiesz, co zrobić? Cóż, ludzie robią naoliwienie sprężarki klimatyzatora.

Tak, może być wiele sposobów na wykonanie tego zadania, ale czy jesteś pewien, że będą skuteczne, gdy zastosujesz je w swojej sytuacji?

Jak wlać olej do sprężarki klimatyzatora? 3 proste kroki!

Będzie problem, jeśli wrócisz do domu zmęczony po długim dniu pracy i jest to pierwsza rzecz, z którą się spotykasz cały czas.

Ponieważ wiemy, że jesteś zmęczony, myślę, że możemy pomóc Ci rozwiązać ten problem z łatwością i bez obaw, abyś nie czuł się niekomfortowo z powodu upału.

Oczywiście nie chcemy, aby tak się stało, więc ten artykuł jest specjalnie stworzony dla osób cierpiących na ten sam problem, co Twój. Aby rozwiązać ten problem, omówimy dalej ten temat, aby zrozumieć, do którego punktu dokładnie Cię odsyłamy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Wlewanie oleju do sprężarki klimatyzatora

Odkryłeś wiele metod, które można łatwo znaleźć w Internecie, dzięki wielu osobom. I nie ma potrzeby jechać godzinami lub minutami do lokalnego sklepu.

Poniżej znajdują się kroki, które możesz wykonać, aby wykonać to zadanie; uczyniliśmy to tak prostym, jak to tylko możliwe, ponieważ nie każdy jest chętny do ciężkich prac. Ponadto, zanim zaczniesz coś robić, zawsze noś odzież ochronną, aby chronić się, jeśli pojawi się problem, który niespodziewanie się wydarzy.

To dla twojego dobra, więc pamiętaj o nich i nie zapomnij o nich, ponieważ mogą mieć zastosowanie w pewnym momencie. Po tym odpocznij dobrze i bądź gotowy na następny dzień pracy lub robienia czegokolwiek. Niezależnie od tego, oto kroki, jak wlać olej do sprężarki klimatyzatora:

Krok 1. Demontaż sprężarki klimatyzatora

Zanim zrobisz cokolwiek ze sprężarką klimatyzatora, upewnij się, że kupiłeś już odpowiedni olej od zaufanego producenta. Zastosowanie niewłaściwego oleju może spowodować awarię i samoistne uszkodzenie klimatyzatora oraz uszkodzenie części wewnętrznych bez zauważenia tego.

Teraz rozpoczniemy etapy demontażu od zlokalizowania sprężarki i jej osłony ochronnej; będziesz chciał usunąć śruby, które są używane do montażu. Zdejmuje się z niej osłonę kompresora, aby łatwiej można było ją później zdjąć niż kluczem. Będziesz wtedy chciał poluzować pasek, który widać na sprężarce urządzenia.

Po zdjęciu paska będziesz musiał odłączyć plastikowy przewód łączący zasilacz z urządzeniem, aby bezpiecznie wymienić olej. Zrób to, po prostu chwytając go z urządzenia i wyciągając, aby go usunąć.

Aby zakończyć ten krok i usunąć wszystko, co blokuje drogę, usuń przewody ciśnieniowe. Teraz, aby to zrobić, pozbądź się śrub łączących AC. I oddziel je od zaworu.

Krok 2. Wychwytywanie i usuwanie freonu

Ten krok nie jest niezbędny, chociaż jest istotny przy wymianie oleju w sprężarce. Możesz to zrobić, używając maszyny do regeneracji, podłączając jej wskaźniki do miejsca, w którym znajduje się freon lub czynnik chłodniczy, i zakładając porty we właściwym miejscu, aby uniknąć kłopotów.

Musisz wszystko dokładnie sprawdzić, aby upewnić się, że czynnik chłodniczy nie ulatnia się, w przeciwnym razie jego wpływ na środowisko będzie miał znaczący wpływ.

Teraz włącz maszynę i poczekaj, aż wskaźniki na urządzeniu spadną do zera. Po zakończeniu zamknij i wyjmij zawory, a następnie wyłącz maszynę, aby upewnić się, że czynnik chłodniczy nie wydostanie się na zewnątrz.

Krok 3. Dodawanie oleju do sprężarki

Na koniec, aby pomyślnie wymienić olej, zdejmij sprężarkę z urządzenia za pomocą śrubokrętów, aby usunąć śruby, które trzymają, aby można było ją wyciągnąć. Upewnij się, że wyciągnąłeś wszystko, łącznie z drutami, pasami i linkami, aby upewnić się, że nie będzie ofiar.

Teraz, używając rąk, zdejmij nakrętkę kompresora i pozwól, aby cały stary olej spłynął z elementu do odpowiedniego pojemnika, aż będzie pusty. Gdy wszystko zostanie usunięte, użyj lejka i kontynuuj wlewanie oleju do szczeliny. Załóż z powrotem nasadkę w odpowiednim miejscu i zabezpiecz ją tak, aby nie można jej było łatwo usunąć.

Krok 4. Ponowna instalacja wszystkiego

Zamontuj sprężarkę z powrotem w gnieździe i dokręć ją kluczem. Naładuj Freon później, używając urządzenia wcześniej. Zainstaluj wszystkie przewody we właściwych miejscach, upewniając się, że są bezpieczne i wystarczająco mocne, aby można je było utrzymać.

Wniosek

A teraz, gdy przeczytałeś wszystkie kroki, czyli jak wlać olej do sprężarki klimatyzatora. Istnieje kilka sposobów na zastąpienie olejku, który można dziś znaleźć w Internecie, a jednym z nich jest nasza metoda, którą możesz zastosować.

Ale jeśli to nie zadziała, rozważ skontaktowanie się z profesjonalistą, aby wykonał pracę bez żadnych obaw. Może to być kosztowne, ale na pewno spełni Twoje oczekiwania.