Jak uszczelnić klimatyzator okienny? 4 proste kroki!

Korzystanie z zasłon nie wystarczy, musisz wiedzieć, jak uszczelnić klimatyzator okienny. Nawet najmniejsze nasadki mogą przepuszczać powietrze. Zmniejszy to wydajność klimatyzatora.

Umożliwi nawet przedostanie się kurzu i robaków do twojego domu. Szczelinę między klimatyzatorem a ramą okna można zrobić na wiele sposobów. Pamiętaj, że instalacja AC może być trudna.

Jak uszczelnić klimatyzator okienny? 4 proste kroki!

Mogą wystąpić pewne wady, które mogą prowadzić do awarii urządzenia w dostarczaniu zrównoważonego powietrza. To z kolei wpłynie na komfort pomieszczenia, szczególnie podczas ekstremalnych upałów, dlatego tak ważne jest uszczelnienie klimatyzatora.

Co jest potrzebne?

Przede wszystkim musisz zebrać rzeczy, których potrzebujesz do tej pracy. Obejmuje następujące elementy:

  • Nożyczki
  • Paski pogodowe
  • Taśma miernicza
  • Mydło w płynie

Kroki uszczelniania klimatyzatora okiennego

Uszczelnienie klimatyzatora ma wiele zalet. Jeśli upewnisz się, że zastosujesz się do poniższych kroków, możesz mieć pewność, że powietrze w Twoim pokoju nie będzie wyciekać. Jak więc uszczelnić klimatyzator okienny?

Krok 1. Wyłączanie klimatyzatora

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyłączyć urządzenie. Otwórz też panel okna, zanim zaczniesz. Inni również usunęliby swoją klimatyzację. Pamiętaj, aby wyłączyć maszynę przed jej wyciągnięciem. Zapobiegnie to występowaniu niezamierzonych wypadków.

Krok 2. Czyszczenie klimatyzatora

Po wyjęciu klimatyzatora wyczyść go dokładnie. Pamiętaj, że czyszczenie klimatyzatora powinno odbywać się nie tylko latem i zimą. Zamiast tego musisz codziennie utrzymywać go w czystości.

Nieumiejętne czyszczenie klimatyzatora wpłynie na jego zdolność do dostarczania do domu zrównoważonego powietrza. Najczęściej, jeśli używasz systemu w sposób ciągły, jego silnik ulegnie zabrudzeniu.

Ale jeśli zadbasz o utrzymanie go w czystości wewnątrz i na zewnątrz, żywotność twojego urządzenia ulegnie poprawie. Umyj urządzenie na otwartej przestrzeni, aby szybko to zrobić. Użycie mydła w płynie może pomóc w pozbyciu się tego brudu.

Krok 3. Wypełnianie luk

Po wyczyszczeniu urządzenia należy teraz uszczelnić wszelkie szczeliny między urządzeniem a oknem za pomocą pianki. Aby to zrobić, najpierw umieść urządzenie na swoim miejscu. upewnij się, że jest ponownie poprawnie zainstalowany.

Teraz zdobądź paski uszczelniające i wypełnij wszelkie szczeliny lub pęknięcia, szczególnie z boku okna, przez które powietrze może przedostawać się do domu. Po nałożeniu taśmy uszczelniającej, wyciągnij ją trochę, aby dobrze się przykleiła.

Krok 4. Przecięcie taśmy uszczelniającej

Gdy już przykleisz paski uszczelniające do obszarów z przerwami, przytnij je odpowiednio za pomocą nożyczek. Możesz nawet pociągnąć go nieco do tyłu, aby uzyskać profesjonalne wykończenie.

Uszczelnienie pogodowe jest wykonane z pianki, co ułatwia aplikację i może zapewnić lepszą izolację domu, ponieważ zapobiega przedostawaniu się ciepłego powietrza na zewnątrz i wydostawaniu się zimnego powietrza z pomieszczeń. Musisz upewnić się, że wszystkie szczeliny od góry, dołu, lewej i prawej strony okna są uszczelnione.

Wskazówki do zapamiętania

  • Jeśli szczelina jest większa niż jeden cal, do jej wypełnienia należy użyć izolacji z włókna szklanego.
  • W większości typów okien luki zwykle znajdują się na górze. Tutaj spotykają się klimatyzator i okno. To samo dotyczy dołu i rogów parapetu.

Czy powinienem zakrywać klimatyzator podczas sezonu zimowego?

Wielu właścicieli domów po prostu zignoruje swój system klimatyzacji, gdy nadejdzie sezon zimowy. Uważają, że niskie temperatury nie będą miały żadnego wpływu na urządzenie. Nie wiedzieli, że pogoda może prowadzić do szkód.

Niska temperatura nie tylko spowoduje uszkodzenie korpusu klimatyzatora, ale także zniszczenie jego cewek. Kiedy zbliża się zima, Twoja jednostka klimatyzacyjna na zewnątrz również potrzebuje ochrony przed żywiołami.

Śnieg i spadające liście mogą dostać się do skraplacza klimatyzatora. Może to spowodować uszkodzenie urządzenia. Więc co możesz zrobić?

Możesz użyć osłony wykonanej z dowolnego materiału porowatego dla powietrza. Możesz też położyć sklejkę na górze urządzenia, aby była chroniona przed śniegiem.

Równie dobrze możesz posadzić kilka krzewów wokół jednostki zewnętrznej. To wystarczy, aby uchronić go przed wiejącym wiatrem i śniegiem. Możesz też zbudować nad nim schronienie. Zapewni to ochronę jednostki zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

To okładka!

Tak więc uszczelnić klimatyzator okienny. Proste nałożenie paska uszczelniającego na każdą szczelinę może przynieść różne korzyści. W zaledwie czterech krokach zaoszczędzisz wysiłek i czas, jeśli powróci ciepła temperatura. Dziękuję za przeczytanie tego posta!