Jak usunąć pleśń z klimatyzatora? 6 niezbędnych kroków!

Czy twój AC śmierdzi i chcesz wiedzieć, jak usunąć pleśń z klimatyzatora? Zajęłoby to tylko około sześciu kroków, ale musisz to zrobić natychmiast po zaobserwowaniu zapachu tego rodzaju grzyba. I często wyrastają z pleśni.

Więc wszystkie mają podobny wpływ na zdrowie, zwłaszcza jeśli jesteś podatny przez dłuższy czas. Mogą powodować poważne problemy z oddychaniem, jeśli wdychasz powietrze z pewnymi zarodnikami wzrostu.

Możesz tego nie wiedzieć, ale twój klimatyzator jest idealnym środowiskiem dla tych organizmów. Wilgotne i ciemne środowisko wewnątrz urządzenia pozwala pleśni wytwarzać pleśń lub pleśni. Musimy jak najszybciej rozwiązać ten problem, więc przejdźmy od razu.

Usuwanie pleśni z klimatyzatora

Te dwa organizmy mają swoje różnice i podobieństwa, takie jak powodowanie problemów zdrowotnych u tych, którzy mogliby je wdychać. Ale czarna pleśń powoduje poważniejsze problemy. Pomogłoby więc, gdybyś był świadomy sytuacji w twoim AC.

Jednak niektóre pleśń ogólnie wyewoluowały z pleśni, więc usuwanie obu przedmiotów z klimatyzatorów jest w jakiś sposób podobne. Ale nie dajcie się zmylić.

Pamiętaj, że masz możliwość wezwania profesjonalisty do tego procesu, ponieważ postępowanie z pleśnią jest niebezpieczne i skomplikowane. Oto jednak, jak usunąć pleśń z klimatyzatora, jeśli chcesz to zrobić sam.

Krok 1. Przygotowanie

Ten krok będzie obejmował przygotowanie wydzielonego obszaru, w którym można wyczyścić urządzenie. Możesz to zrobić na zewnątrz, ale możesz wziąć pod uwagę intensywność wiatru. Ale możesz wybrać pokój, który jest rzadko używany i ma okno.

Powinniśmy powstrzymać rozprzestrzenianie się grzybów i spowodować więcej szkód. Dodatkowo powinieneś przygotować swoje artykuły gospodarstwa domowego i sprzęt. Pamiętaj, że użyjemy wybielacza i środka do czyszczenia cewek.

Nie zapomnij też przygotować się dla siebie. Idealny byłby sprzęt ochronny, taki jak gumowe rękawiczki, okulary i maska. Aby chronić swoje ubrania, powinieneś również nosić fartuch.

Krok 2. Usuń klimatyzację

Konieczne jest usunięcie twojej jednostki z jej aktualnego miejsca, ponieważ zamierzamy ją otworzyć. Ten krok byłby bardziej złożony dla tych, którzy mają klimatyzatory okienne.

Najpierw wyłącz i odłącz klimatyzator. Następnie musisz odłączyć wszystkie kable lub węże do innych typów i możesz przenieść swój AC.

Ale w przypadku wbudowanych klimatyzatorów musisz poprosić o pomoc. Najpierw zapoznaj się z instrukcją instalacji i instrukcjami, a następnie możesz postępować zgodnie z nią wstecz. Następnie odinstalujesz go.

Krok 3. Wyczyść filtr

Po przeniesieniu urządzenia do miejsca czyszczenia zdejmij przednią pokrywę i wyjmij filtr. Bądź świadomy swojego AC, ponieważ niektóre z nich mogą mieć dwa lub więcej filtrów. Zanotuj więc ich możliwe lokalizacje.

W pojemniku z wodą dodaj około pięciu kropli mydła do naczyń i 1/2 szklanki wybielacza. Wymieszaj je wszystkie i namocz filtr. Następnie możesz zostawić go na chwilę i wrócić do swojej jednostki.

Krok 4. Odkurzanie

Użyj nasadki z dyszą do odkurzacza i pozwól jej przejść przez wszystkie boki i krawędzie wewnętrznej części klimatyzatora. Dysza zapewni wystarczający dostęp do wąskich obszarów.

Ten krok może usunąć wszelkie zanieczyszczenia i zmniejszyć populację pleśni przed następnym krokiem. Możesz również dołączyć szczotkę do żeberek skraplacza na wypadek podejrzenia rozwoju pleśni.

Krok 5. Szorowanie

Wymieszaj gorącą wodę, 1/2 szklanki wybielacza i detergent w małym wiaderku, a następnie przygotuj gąbkę lub szmatkę do podłoża mieszanki. Zetrzyj wszystkie obszary pleśnią lub pleśnią.

Możesz przetrzeć mieszankę ze wszystkich stron, aby mieć pewność i zapobiec dalszej inwazji. Wyczyść również przedni panel grilla. Odstaw urządzenie na około 15 minut, aby chemikalia zaczęły działać. I wyszoruj filtr/filtry.

Krok 6. Opłucz i wysusz

Użyj węża zraszacza do przepłukania filtra i urządzenia. Uważaj na elementy elektryczne i nie zamocz ich. Pozostaw te dwa w pomieszczeniu do wyschnięcia na powietrzu, a to zajmie około 24 godzin. Twoja jednostka jest znów gotowa do pracy.

Eliminacja zapachu pleśni

Organizmy te nie tylko wpływają na nasze zdrowie, ale także wydzielają niepokojący zapach. A niektóre problemy z AC powodują ten zapach, mimo że nie ma wzrostu pleśni.

Ale nadal musimy pozbyć się tego brudnego zapachu. A główną przyczyną tego zapachu jest pozostawiona woda w misce ściekowej z powodu zatkanego systemu odpływowego. Jeśli Twój klimatyzator nie ma pleśni, możesz wyeliminować zapach, wykonując dodatkowe czynności poniżej.

Krok 1. Spuść wodę wyrzuconą na brzeg

Ponieważ otworzyłeś swoją jednostkę, masz już dostęp do miski znajdującej się na dole. Spuść całą wodę z patelni i wyczyść wszystkie rozlane płyny. Jeśli masz mokrą próżnię, byłoby to dla ciebie wygodne. Następnie zetrzyj wszystkie nadmiarowe kropelki.

Krok 2. Umyj dolną powierzchnię

Możesz przygotować kolejną mieszankę wybielacza i detergentu, aby pozbyć się zapachu pleśni. Wlej roztwór na patelnię i pozostaw na kilka minut. Następnie możesz go spłukać i pozostawić do wyschnięcia.

Wniosek

A oto jak usunąć pleśń z klimatyzatora. Taka sytuacja jest czymś, czego unikasz, dlatego powinieneś przeprowadzać odpowiednią konserwację tak często, jak to możliwe.

Upewnij się, że z klimatyzatora wydobywa się tylko powietrze dobrej jakości, aby chronić siebie i swój dom. Mamy nadzieję, że usuniesz wszystkie te pleśń. Powodzenia!