Jak ukryć klimatyzator na zewnątrz? 5 najlepszych wskazówek!

Jak schować klimatyzator na zewnątrz? Istnieje pięć prostych sposobów na ukrycie jednostki zewnętrznej klimatyzatora, tak aby nie umniejszała atrakcyjnego wyglądu i motywu podwórka lub ogrodu.

Każda technika wymaga unikalnych materiałów lub innych elementów dekoracyjnych, które chcesz dodać. Jest to szczególnie ważne, jeśli dbasz o wygląd swojego ogrodu lub podwórka. Na przykład nie chcesz, aby Twoi odwiedzający zobaczyli paskudztwo.

Jak ukryć klimatyzator na zewnątrz? 5 najlepszych wskazówek!

Nie możesz przenieść klimatyzatora, ale możesz wiele zrobić, aby dom wyglądał ładnie i ukryć jednostkę zewnętrzną. Zrobiłem dla ciebie listę. Nie ma potrzeby zatrudniania projektanta, ponieważ wszystko poradzisz sobie sam.

Wybierz jedną z tych opcji ukrywania AC w ​​oparciu o projekt domu i preferencje wizualne. Czytaj dalej, aby poznać nowe pomysły.

Przydatne pomysły na ukrycie klimatyzatora na zewnątrz

Oto jak ukryć klimatyzator na zewnątrz:

Wskazówka nr 1. Otocz klimatyzator ogrodzeniem

Typowym sposobem ukrycia klimatyzatora jest wykorzystanie ogrodzenia. Oprócz tego, że ogrodzenia podnoszą atrakcyjność miejsca, są również łatwe w budowie

Jednak podczas konstruowania ogrodzeń należy upewnić się, że klimatyzator ma odpowiednią wentylację. Dlatego zbuduj swoje ogrodzenie nieco dalej od klimatyzatora.

Deski, gwoździe i młotek to jedyne materiały, których będziesz potrzebować do zbudowania ogrodzenia. Jeśli chcesz, możesz również dodać farbę i inne ozdoby. To proste zadanie, ale możesz zatrudnić stolarza do pomocy, jeśli masz inne priorytety. Ale najpierw opisz wygląd, który chcesz osiągnąć.

Możesz rozważyć zbudowanie ogrodzenia z sztachet, które jest bardzo piękne. To rodzaj ogrodzenia, który można zobaczyć w starszych domach. Jej antyczny urok i modny odcień sprawią, że się w nim zakochasz. Jeśli chcesz, możesz wykonać takie ogrodzenie z metalu lub PCV.

Ogrodzenia bambusowe mogą być używane zamiast ogrodzeń pikietowych, jeśli ogrodzenie pikietowe nie jest odpowiednie dla stylu Twojego domu. Patyczki bambusowe mają atrakcyjny ton i nadal mogą być pomalowane, aby pasowały do ​​Twojego motywu.

Wskazówka 2. Włóż go do pudełka

Boksowanie klimatyzatora to coś więcej niż tylko korzyści dekoracyjne. Pomaga również chronić klimatyzator przed złodziejami i innymi zagrożeniami fizycznymi. Ponieważ jest to trudniejsze zadanie niż postawienie ogrodzenia, warto skorzystać z usług fachowca, który wykona skrzynkę z drewna, aluminium lub żelaza.

Nie będzie w stanie uzyskać wystarczającej ilości powietrza, jeśli zamkniesz go zbyt mocno. Dlatego radzę zaprojektować pudełko nieco większe, aby zapewnić więcej miejsca wewnątrz.

Możesz również skonstruować skrzynkę z drzwiami, aby nie trzeba było podnosić całej skrzynki podczas wykonywania czynności konserwacyjnych. Może to po prostu wymagać dodatkowych materiałów i wysiłku z Twojej strony.

Wskazówka nr 3. Zbuduj kratę

Jeśli Twój klimatyzator pojawi się na Twoim podwórku, krata jest idealnym wyborem. Ma dwa cele: ukrywa klimatyzator i zapewnia dodatkowy obszar do wzrostu roślin.

Jeśli zdecydujesz się zastosować tę technikę, pamiętaj o roślinach, których powinieneś unikać. Na przykład niektóre winorośle zajmują dużo miejsca, a nawet docierają do klimatyzatora, zasłaniając przestrzeń wentylacyjną. Kluczem jest cięcie roślin!

Aby pokryć AC, będziesz potrzebować ręcznie robionych lub zakupionych drewnianych krat i sadzonek. Pamiętaj też, że Twoje rośliny będą rosły miesiącami. Możesz więc używać tylko roślin nadziemnych i innych zieleni, które na razie masz pod ręką.

Wskazówka nr 4. Zawieś wokół niego skrzynki na kwiaty

Jak wspomniałem w poprzednim punkcie, jeśli pragniesz kraty, musisz wziąć dodatkową odpowiedzialność za przycinanie roślin. Niektórzy właściciele domów uważają to za skomplikowane, więc używają skrzynek na kwiaty.

Upewnij się, że pudełka są wystarczająco duże, aby zakryć klimatyzator. Upewnij się również, że rośliny, które będziesz uprawiać w skrzynkach, wytrzymają ciepło wytwarzane przez urządzenie. Bądź sprytny i stwórz motyw!

Atrakcją będą kwietniki ze swoimi cudownie kolorowymi kwiatami. Możesz również użyć farby do dekoracji skrzynek na kwiaty wykonanych z drewna lub innych materiałów pochodzących z recyklingu.

Wskazówka nr 5. Twórz niestandardowe struktury i bądź kreatywny

Jestem pewien, że masz w swoich domach wiele zapasowych materiałów, takich jak płytki, drewno, cement itp., których możesz użyć do stworzenia czegoś więcej niż ogrodzenia i kraty. Niezależnie od tego, czy chodzi o kwiaty, skrzynki czy betonowe konstrukcje, Twoja kreatywna wyobraźnia może coś wymyślić. Po prostu upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na wentylację, ponieważ jest to istotny aspekt.

Możesz zrobić dom AC. Zbuduj aluminiową klatkę wokół klimatyzatora i pochyły dach. Możesz go przyciemnić, aby pasował do motywu Twojego domu lub gustu. Na dachu można również umieścić rośliny, skrzynki na kwiaty i rzeźby. To tylko jeden przykład; możesz pomyśleć o wielu innych.

Wniosek

Klimatyzatory są niezbędnym sprzętem AGD, ponieważ znacząco wpływają na nasz komfort i nastrój. Z drugiej strony cenimy piękno i wygląd naszych domów.

Techniki wymienione powyżej to tylko garstka z wielu dostępnych opcji ukrywania klimatyzatora na zewnątrz. Każda sugestia wymaga określonego zestawu materiałów.

Jestem przekonany, że niezależnie od tego, jak ukryjesz klimatyzator na zewnątrz, będzie to piękne, zwłaszcza jeśli użyjesz swojej kreatywności. Mam nadzieję, że z tego artykułu dowiedziałeś się czegoś. Sprawdź więcej interesujących artykułów tutaj.