Jak rozebrać przenośny klimatyzator LG? 5 prostych kroków!

Planujesz zdemontować klimatyzator LG, ale nie wiesz, jak rozebrać przenośny klimatyzator LG? Nie martw się, ponieważ przygotowaliśmy dla Ciebie około pięciu częściowo wymagających kroków, w tym czyszczenie klimatyzatora!

Najczęściej spotykamy się z samouczkami dotyczącymi czyszczenia filtra i przedniej części przenośnego klimatyzatora. Ale rzadko można znaleźć takie przewodniki.

Jak rozebrać przenośny klimatyzator LG? 5 prostych kroków!

Jeśli przenośny klimatyzator nie jest wystarczająco chłodny lub zapewnia wystarczającą ilość powietrza, mogą wystąpić problemy z elementami elektrycznymi w tylnej części. A kiedy taka sytuacja ci się przydarzy, trudno byłoby wymyślić, co zrobić bez żadnych wskazówek.

Tak więc ten artykuł ci pomoże.

Kontynuuj czytanie!

Kroki demontażu przenośnego klimatyzatora LG

Procedura obejmie nie tylko demontaż filtrów i paneli przednich. Ale uwzględnimy również środki dla tylnej części urządzenia. A jak wyczyścić cewki skraplacza z tyłu.

Filtr działa podobnie do większości elementów klimatyzatora. W rezultacie oczekuj, że Twój klimatyzator będzie brudny i pełen kulek kurzu.

Bez zbędnych ceregieli, oto kroki, jak rozebrać przenośny klimatyzator LG.

Krok 1. Odłącz wszystkie akcesoria zewnętrzne

Przed czyszczeniem i demontażem przenośnego klimatyzatora należy go wyłączyć i odłączyć od gniazdka sieciowego.

Ten krok zapobiegłby wypadkom elektrycznym, gdy później będziesz miał do czynienia z częściami wewnętrznymi.

Następnie musisz odłączyć wąż wydechowy i inne kable.

Krok 2. Zdejmij panel przedni

Przednie panele niektórych przenośnych klimatyzatorów są mocowane za pomocą śrub. Nie zapomnij pamiętać, dokąd trafiają śruby i powinny być kompletne. Ale większość z nich można po prostu otworzyć, aby odsłonić filtry.

Krok 3. Odłóż filtr na bok

Filtr można łatwo wyjąć przez uchwyt. Niektóre klimatyzatory przenośne są wyposażone w kilka filtrów, które zazwyczaj są trzymane oddzielnie.

Jeśli możesz zaobserwować dwie części przedniego panelu, które uwalniają chłodne powietrze, to powinno być. Po wyjęciu filtra widoczny jest widok skraplacza z przodu.

Krok 4. Odkręć tylny panel

Gdyby rozebrać tylko tylną ściankę, ciężko byłoby oderwać ją od przedniej. Ponieważ jednak najpierw usunęliśmy przedni panel, byłoby to łatwe.

Nie można było wyciągnąć tylnej pokrywy, ponieważ są one głównie zabezpieczone śrubami.

Jeśli masz problem ze zdjęciem pokrywy, być może przeoczyłeś śrubę. Sprawdź więc dokładnie boki i rogi. Ale jeśli wolisz tylko tylną część, użyj narzędzia do przycinania, aby oddzielić go od przedniego panelu, nie uszkadzając obu stron.

Krok 5. Demontaż innych elementów

Jeśli Twoim celem jest tylko czyszczenie skraplacza i filtra, sugerujemy nie demontować innych elementów elektrycznych.

Są bardzo skomplikowane i powinieneś skonsultować się z profesjonalistą, zanim zrobisz to wszystko sam.

Możesz uszkodzić części, jeśli usuniesz je bez wiedzy lub doświadczenia.

Ponieważ jest tak wiele kabli i komponentów, nie będziesz w stanie zapamiętać ich wszystkich.

Kroki czyszczenia przenośnego klimatyzatora

Masz teraz pełny widok przeciwnych stron kondensatora. Będzie bardzo zakurzony, ponieważ rzadko czyścisz tylną część, ale możemy to naprawić.

Krok 1. Namocz filtr(y)

Napełnij swój duży pojemnik, wannę lub zlew wodą z mydłem lub mieszanką wody z detergentem. Namocz filtr(y) przez kilka minut i pozwól wodzie przeniknąć przez ekran.

Krok 2. Odkurzanie

Jeśli jest to twoje pierwsze czyszczenie skraplacza, powinieneś zaobserwować dużo kurzu w cewkach. Najlepiej nie wpadać w panikę, ponieważ próżnia może łatwo usunąć je w trybie niskiego poboru mocy. Możesz również dołączyć do nasadki dowolne nasadki szczotkowe, jeśli je posiadasz.

Odkurz z przodu i z tyłu skraplacza. Upewnij się, że nie pozostały żadne widoczne zabrudzenia.

Możesz również użyć tego sprzętu do odsysania całego brudu z rogów klimatyzatora. Dlatego możesz swobodnie usunąć kurz z wewnętrznych elementów, do których może dotrzeć dysza.

Krok 3. Opróżnij

W dolnej tylnej części urządzenia będzie woda. Możesz użyć odkurzacza, aby go usunąć, ale najpierw powinieneś sprawdzić, czy twój sprzęt jest odpowiedni do substancji.

Jeśli nie, możesz wyjąć korek spustowy znajdujący się w tylnej części klimatyzacji. Woda będzie stale płynąć, ale upewnij się, że robisz to na zewnątrz lub gdzieś z odpływem podłogowym, ponieważ w twoim systemie może być dużo wody.

Krok 4. Pędzel

Na tym etapie weź małą szczoteczkę lub nieużywaną, ale czystą szczoteczkę do zębów. Następnie napełnij mały pojemnik wodą z mydłem.

Przeczesuj cewki zgodnie z ich równoległym kierunkiem. Unikaj zginania cewek. Zrób to w przedniej i tylnej części skraplacza.

Krok 5. Ostatnie poprawki

Po oczyszczeniu można je wszystkie z powrotem złożyć i wszystkie wyschły.

Nie zapomnij ponownie założyć filtra/filtrów. Następnie możesz wytrzeć zewnętrzną powierzchnię urządzenia za pomocą miękkiej i czystej szmatki.

Wniosek

I tak rozbiera się przenośny klimatyzator LG.

Zapewniamy, że po wyczyszczeniu i ponownym złożeniu klimatyzatora poprawi to jakość powietrza. I nie zużyje zbyt dużo energii, więc niższe rachunki za prąd! W razie potrzeby skonsultuj się z profesjonalistą.