Jak pokryć klimatyzator? Jego 3 zaskakujące wady!

Konserwacja klimatyzatora obejmuje wiedzę, jak pokryć klimatyzator. Ponadto w niektórych okresach w roku konserwacja jest niezbędna. W przypadku klimatyzatora kluczowy czas przypada na wiosnę.

Poza tym harmonogramem ludzie martwią się, czy powinni zakrywać swoją jednostkę, gdy pogoda się ochłodzi. Jeśli jesień już nadeszła, oznacza to, że zima też jest tuż za rogiem.

Jak pokryć klimatyzator? Jego 3 zaskakujące wady!

Klimatyzatory są zaprojektowane w taki sposób, aby były odporne na zimno i deszcz zimą. Cały jego zewnętrzny sprzęt jest specjalnie wykonany, aby radzić sobie z najtrudniejszymi warunkami pogodowymi.

Mogą stać nieruchomo pomimo zmieniającej się skrajnej temperatury. Mimo to wiele osób twierdzi, że nadal musisz osłaniać swoją jednostkę w sezonie zimowym i jesiennym.

Zbadaliśmy ten temat i odkryliśmy, że są różne zalety i wady osłony klimatyzatora. Więc czytaj dalej, ponieważ poruszymy to, zanim zakończymy ten post. Jak więc zakryć klimatyzator?

Propozycje pokrycia klimatyzatora

Dlaczego istnieje potrzeba zrozumienia, jak pokryć klimatyzator?

Istnieje szczególny powód, dla którego musisz zakryć klimatyzator po zakończeniu lata. Jednak nie chodzi tylko o ochronę, gdy nadejdzie zima. Jak wspomniano wcześniej, systemy klimatyzacji są tak skonstruowane, aby wytrzymać zarówno śnieg, jak i deszcz.

Jednak nie powinniśmy pomijać tego, że orzechy, nasiona i liście mogą dostać się do jednostki. W związku z tym chciałbyś również, aby Twoja jednostka była zakryta podczas jesieni. Jeśli nasiona i liście dostaną się do wnętrza urządzenia, może się na nim zbierać wilgoć. To z kolei doprowadzi do korozji. Elementy te mogą nawet blokować wbudowany system odprowadzania wilgoci.

Jeśli zdecydujesz się zakryć jednostkę, tylko jej górna część powinna być zakryta. Jeśli sam stworzysz okładkę, powinna ona schodzić po bokach na około sześć cali. Nie zakrywaj całkowicie swojej jednostki, jeśli nie chcesz później mieć kłopotów.

Jeśli urządzenie jest całkowicie zakryte, wilgoć zostanie uwięziona wewnątrz, powodując korozję i rdzę.

3 wady osłony klimatyzatora

W tej sekcji wymieniamy wady posiadania jednostki objętej ubezpieczeniem.

#1. Prowadzi do uszkodzeń

Jak wspomniano wcześniej, może zatrzymać wilgoć wewnątrz urządzenia, jeśli całkowicie je zakryjesz. To dlatego, że stworzy środowisko o dużej wilgotności.

Oprócz korozji i rdzy stwarza to również ryzyko dla połączeń przewodów i przewodów elektrycznych. Ponadto środowisko teistyczne może być również szkodliwe dla płytek drukowanych.

#2. Zablokuj przepływ powietrza

Klimatyzatory są zbudowane tak, aby umożliwić dopływ powietrza. Ale jeśli przykryjesz urządzenie, utrudni to prawidłowy przepływ powietrza. Spowoduje to wzrost pleśni na wężownicach parownika. Jeśli na cewkach pojawi się pleśń, zablokuje to przepływ powietrza, co z kolei spowoduje zmniejszenie wydajności klimatyzatora.

#3. Zwierzęta mogą znaleźć schronienie na okładce

Jeśli jednostka klimatyzacyjna na zewnątrz ma osłonę, w jednostce mogą zamieszkać niektóre zwierzęta, takie jak gryzonie, które szukają schronienia przed niesprzyjającą pogodą.

Te zwierzęta mogą założyć, że jest to mały domek przeznaczony dla myszy. Pomyśleliby, że ktoś mógł to dla nich zrobić. Doprowadzi to do innych problemów, takich jak żucie przewodów elektrycznych.

Linie freonowe mogą również zostać nieizolowane, ponieważ gryzonie rozbiorą je, aby stworzyć swoje gniazdo. W krótkim czasie w twojej jednostce pojawi się miot szczeniąt.

2 zalety przykrycia zewnętrznej klimatyzatora

Teraz przejdźmy do przodu na temat zalet posiadania jednostki klimatyzacyjnej.

#1. Czystsze cewki

Zakrycie urządzenia sprawi, że cewki będą nieco czystsze. Kiedy więc nadejdzie czas, aby ponownie użyć jednostki, stanie się ona bardziej wydajna. Osłona zapobiega również przedostawaniu się patyków, liści i innych zanieczyszczeń do urządzenia.

#2. Trzymaj wodę z dala

Zapobiegniesz również bezpośredniemu przyleganiu wody do wężownic, co może zamarznąć i uszkodzić urządzenie.

To okładka!

Większość producentów klimatyzatorów nie zaleca zakrywania urządzenia. Mogą działać przez cały rok, ponieważ są zaprojektowane tak, aby wytrzymać trudne warunki zewnętrzne. Pokrycie nie jest wymagane w przypadku klimatyzatorów.

Ale naprawdę chcesz to omówić, możesz to zrobić na kilka sposobów. Dostępnych jest wiele opcji pokrycia; możesz spróbować użyć sklejki do pokrycia górnej części urządzenia. Jest to tania opcja, która może pomóc w utrzymaniu zanieczyszczeń i wilgoci.

Nie ma ostatecznej odpowiedzi, jak zakryć klimatyzator. Pamiętaj tylko, aby zakryć tylko jego górę. To wystarczy, aby utrzymać zanieczyszczenia, jednocześnie zapewniając prawidłowy przepływ powietrza.

Pamiętaj jednak, że najlepszym sposobem leczenia urządzenia jest regularne serwisowanie go przez technika. Sprawdzą dokładnie urządzenie i usuną wszelkie zanieczyszczenia i liście, które zgromadziły się wewnątrz urządzenia zimą i jesienią.