Jak opróżnić przenośny klimatyzator LG? 7 łatwych do wykonania kroków!

Dzisiaj będziemy zastanawiać się nad tematem „jak opróżnić przenośny klimatyzator LG” Możesz opróżnić przenośny klimatyzator za pomocą dwóch opcji. W tym procesie jest około siedmiu kroków.

W wilgotnych pomieszczeniach należy spuścić wodę z klimatyzatora. To dlatego, że gromadzi się tam wilgoć i brud. I nie chcesz, żeby po kilku dniach brzydko pachniało. Dlatego najlepiej byłoby, gdybyś zapoznał się z tym, jak opróżnić przenośny klimatyzator. Jeśli posiadasz jeden z LG, ten artykuł jest tym, czego potrzebujesz. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy się opróżniać!

Jak opróżnić przenośny klimatyzator LG? 7 łatwych do wykonania kroków!

Kroki, jak opróżnić przenośny klimatyzator LG

Niektóre jednostki klimatyzacji mają alarm, który brzmi jak sygnał dźwiękowy, gdy coś jest nie tak z klimatyzacją. Może to również oznaczać, że powinieneś opróżnić zbiornik. Ale klimatyzator LG powinien wyświetlać kod „FL”, aby poinformować, że zbiornik jest pełny.

Klimatyzator jest zwykle opróżniany po 8 godzinach lub raz w miesiącu, w zależności od pogody i użytkowania. Nie chcesz uszkodzić swojego nowego przenośnego klimatyzatora. Przejrzyj więc poniższe kroki, a będziesz wiedział, co robić.

Krok 1. Odłącz urządzenie

Po tym, jak wyświetlacz AC pokaże kod „FL”, należy natychmiast opróżnić zbiornik, aby zapobiec przepełnieniu. Więc odłącz AC od głównego gniazdka i wyłącz go. Następnie odłącz przewody urządzenia.

Umieść urządzenie w miejscu, w którym możesz skutecznie spuszczać wodę, jednocześnie upewniając się, że nie spływa ona po powierzchni pokoju. Możesz jednak umieścić go na wysokiej platformie, aby go podnieść.

Krok 2. Zdejmij wąż wydechowy

Pomogłoby odłączenie węża odpowietrzającego od jednostki centralnej. Ten krok nie jest konieczny, ale wąż może przeszkadzać. Dzięki temu możesz również natychmiast zlokalizować wąż spustowy.

Krok 3. Znajdź przewód odpływowy

Zwykle ten element można znaleźć w tylnej dolnej części urządzenia. Kiedy masz pralkę, powinno ci to ułatwić. Dzięki rurce odpływowej na dole można łatwo odprowadzić wodę bez zalewania pomieszczenia. Ten wąż zwykle ma nasadkę, aby zapobiec przepływowi wody bez powiadomienia.

Krok 4. Przygotuj urządzenie do opróżnienia

Jak wspomniano wcześniej, urządzenie można ustawić na stabilnej i podwyższonej platformie, a pod nią znajduje się pojemnik na wodę. Upewnij się, że pojemnik nie jest wystarczająco niewystarczający, co może spowodować mokry bałagan w twoim pokoju. Powinien zawierać co najmniej około trzech czwartych litra. Obróć nasadkę w lewo, aby ją zdjąć.

Krok 5. Opróżnij

Tak więc woda może nie zacząć spływać po zdjęciu korka. Nadal musisz wyjąć korek spustowy, aby go opróżnić. Ostrożnie pociągnij go do siebie, a woda zacznie płynąć w kierunku pojemnika. Pozostaw tak przez kilka minut.

Ale nie zapomnij sprawdzić, ponieważ woda może przelać pojemnik, nie wystarczy. Jeśli znajdziesz się w tym scenariuszu, włóż ponownie korek, aby na jakiś czas zatrzymać wodę. Następnie spuść spuszczoną wodę z pojemnika i kontynuuj proces opróżniania. Jeśli wolisz przenosić urządzenie poza pokój, to również jest w porządku.

Możesz przenieść go na zewnątrz lub do pomieszczenia z odpływem podłogowym, np. do łazienki. Ale upewnij się, że do urządzenia nie są podłączone żadne kable, ponieważ mokra podłoga w łazience może ją uszkodzić. I przesuwaj go ostrożnie, ponieważ jeśli zbiornik jest kompletny, nastąpi wyciek, a woda może dostać się do wewnętrznych elementów.

Skieruj tylną część urządzenia w stronę odpływu podłogowego lub trawnika. Ten krok ma na celu zapewnienie, że woda nie zrobi bałaganu. Nie musisz się martwić o zalanie, jeśli go tam zostawisz. I nie musisz opróżniać pojemnika co 5 minut. Sprawdź urządzenie po 10 minutach, aby sprawdzić, czy z wtyczki nadal kapie woda.

Krok 6. Zamknij przewód odpływowy

Zbiornik jest całkowicie opróżniony, gdy woda nie kapie na pojemnik. Wytrzyj przewód odpływowy do sucha miękką szmatką lub ręcznikiem papierowym. I usunąć nadmiar wody z powierzchni. Włóż korek z powrotem do przewodu spustowego i wciśnij go jeszcze raz, aby upewnić się, że jest prawidłowo uszczelniony. Załóż nasadkę z powrotem, obracając ją w przeciwną stronę, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. I nie zapomnij go mocno zapiąć.

Krok 7. Umieść urządzenie z powrotem

Musisz ostrożnie odłożyć klimatyzator. Więc nawet jeśli wybrałeś różne opcje, nadal musisz być ostrożny podczas przenoszenia jednostki. Po powrocie na miejsce podłącz kable i wąż wydechowy. Upewnij się, że są prawidłowo zamocowane. W przypadku węża powinieneś usłyszeć trzask wskazujący, że jest zamknięty.

Sugerujemy przedłużenie węża odpowietrzającego w odwrócony kształt litery U, aby zapobiec przedostawaniu się wody deszczowej do urządzenia. Teraz Twój przenośny oczyszczacz powietrza jest znów gotowy do działania. A oto jak opróżnić przenośny klimatyzator LG.

Wniosek

W tej części kończy się dyskusja na temat „jak opróżnić przenośny klimatyzator LG”. Czynności są łatwe, ale należy zachować ostrożność podczas obchodzenia się z klimatyzatorem, ponieważ nagłe ruchy mogą je uszkodzić. Jeśli ten artykuł Cię interesuje, kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej! Dziękuję za przeczytanie.