Jak naprawić sprężarkę klimatyzacji? 4 proste metody naprawy!

Czy chciałbyś kiedyś wiedzieć, jak naprawić sprężarkę klimatyzatora, bo klimatyzator wydmuchuje ciepłe powietrze zamiast chłodnego? Kiedy twoja sprężarka AC nie działa, nadszedł czas, aby ją naprawić.

A jedynym sposobem, aby to naprawić, jest zastąpienie go nową sprężarką AC, która jest droga, ponieważ jest złożonym komponentem jednostki AC. Sprężarka klimatyzatora działa poprzez cyrkulację czynnika chłodniczego używanego przez wężownice podczas wymiany ciepła.

Jak naprawić sprężarkę klimatyzacji? 4 proste metody naprawy!

Jest to niezbędny element klimatyzatora, ponieważ obsługuje on klimatyzator, który pochłania ciepło w pomieszczeniu i zapewnia cyrkulację chłodnego powietrza, które czujesz w domu.

Działa przy każdym włączeniu systemu chłodzenia. Jednak nie można uniknąć problemów ze sprężarką AC. Niektóre z typowych czynników powodujących awarię sprężarki to problemy z elektrycznością, wycieki czynnika chłodniczego, nagromadzenie brudu i kurzu oraz uszkodzone przewody ssące.

Czynniki te stale wpływają na wydajność klimatyzatora i sprężarki, dlatego należy jak najszybciej rozwiązać problem. Dlatego czytaj dalej, ponieważ pomożemy Ci rozwiązać problemy ze sprężarką klimatyzacji!

Rozwiązywanie problemów ze sprężarką klimatyzatora

Każdy element klimatyzatora wymaga odpowiedniej konserwacji, aby działał i działał dłużej. Gdy pojawią się problemy z klimatyzatorem, należy je natychmiast rozwiązać, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom.

Ponieważ sprężarka klimatyzatora jest jedną z podstawowych części jednostki klimatyzacyjnej, jej naprawa może być trudna, zwłaszcza gdy jest to pierwszy raz. Ale nie martw się, ponieważ jesteśmy tutaj, aby zapewnić Ci cztery metody naprawy sprężarki klimatyzacji.

Metoda nr 1. Kontrola jednostki klimatyzacyjnej

Zanim dowiesz się, że coś jest nie tak ze sprężarką klimatyzatora, powinieneś najpierw sprawdzić, czy urządzenie nadal działa poprawnie. Następnie sprawdź, czy można go aktywować i włączyć bez żadnych trudności.

Metoda nr 2. Mocowanie wyłącznika

Po sprawdzeniu, czy klimatyzator można włączyć, wyłącz go. Możesz pominąć ten krok, jeśli nie ma problemu z podłączeniem przewodu AC. Jeśli twój klimatyzator nie jest zasilany, znajdź skrzynkę wyłącznika i zlokalizuj ten, który łączy się z systemem klimatyzacji. Skrzynka wyłącznika może znajdować się w obszarze gospodarczym, garażu, magazynie lub poza domem.

Po zlokalizowaniu wyłącznika AC wyłącz go. Sprawdź, czy jakiekolwiek przewody nie są uszkodzone i natychmiast je napraw. Do naprawy uszkodzonych połączeń przewodów w skrzynce wyłącznika może być potrzebny profesjonalista.

Po sprawdzeniu przewodów odwróć wyłącznik automatyczny jednostki AC. Teraz włącz system chłodzenia. Jeśli klimatyzator nadal nie działa, spróbuj ponownie zresetować obwód lub dalej sprawdzać okablowanie.

Metoda #3. Sprawdzanie kondensatora

Zepsuty kondensator może również spowodować uszkodzenie sprężarki. Jest to ocynkowany metalowy cylinder z końcówkami przewodów umieszczonymi na zewnątrz pokrywy.

Aby to naprawić, otwórz skrzynkę bezpieczników i pokrywę sprężarki za pomocą śrubokręta. Po uzyskaniu dostępu do uszkodzonego kondensatora wymień go na nowy o tym samym modelu, pojemności i napięciu.

Zaraz po wymianie użyj multimetru, aby sprawdzić, czy odczyt mieści się w granicach 10% napięcia kondensatora. Jeśli tak się nie stanie, zastąp inną z dokładnymi wymaganiami wspomnianymi wcześniej.

Gdy skończysz, załóż pokrywy sprężarki i skrzynkę bezpieczników za pomocą śrubokręta. Na koniec, jeśli są one również uszkodzone dla przewodów sprężarki, wymień złącza przewodów i osłonę zacisków.

Metoda #4. Wymiana kompresora

Jeśli uszkodzona została cała sprężarka Twojej klimatyzatora, to nadszedł czas, aby wymienić ją na nową. Wycieki i zabrudzenia czynnika chłodniczego zwykle powodują uszkodzenie sprężarki, dlatego może być konieczne zakupienie nowej sprężarki do układu chłodzenia.

Aby rozpocząć, usuń cały czynnik chłodniczy ze sprężarki. Następnie możesz usunąć sprężarkę i inne elementy, takie jak osuszacz odbiornika, rurka kryzy i zawór rozprężny.

Po usunięciu podstawowych elementów klimatyzatora wyczyść pozostały kurz, który nagromadził się na jednostce klimatyzacyjnej oraz wycieki i inne materiały, które mogły spowodować uszkodzenie sprężarki AC. Po wyczyszczeniu klimatyzatora możesz teraz zainstalować nowo zakupioną sprężarkę i inne elementy.

Końcowe wskazówki

I to są cztery metody naprawy kompresora klimatyzacji. Wykonanie zadania zajmuje dużo czasu i złożoności, więc upewnij się, że utrzymujesz stan klimatyzatora, a zwłaszcza jego komponentów.

Niektóre z przyczyn uszkodzenia sprężarki to wycieki czynnika chłodniczego, gromadzenie się brudu i uszkodzone przewody. Jeśli wątpisz w samodzielną naprawę sprężarki klimatyzatora, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do doświadczonych specjalistów w naprawie komponentów klimatyzacji.