Jak naładować klimatyzator okienny? 3 proste kroki!

Czy wiesz, jak naładować klimatyzator okienny? Kochanie, podciągnij rękawy, zrób trochę pracy z klimatyzatorem za pomocą freonu. Ale poczekaj. Może pytasz, dlaczego musisz ładować klimatyzator? Czy wyczerpuje swoją „baterię”? Oczywiście nie! Klimatyzatory nie mają baterii.

Wszystko się starzeje, a czas określa wydajność wszystkiego. Gdy klimatyzator się starzeje, jego zdolność do wydzielania chłodnego powietrza staje się mierna. Czemu? Z pewnością zatkany kurz w filtrze, zepsuta sprężarka i wybór lokalizacji mogą znacznie obniżyć wydajność klimatyzatora. Jednak przeciek w sprężarce może być również poważnym winowajcą.

Jak naładować klimatyzator okienny? 3 proste kroki!

Kroki ładowania klimatyzatora okiennego

Nie musisz kupować nowego klimatyzatora, jeśli wydaje się, że Twój klimatyzator nie spełnia swojej funkcji. Zestaw freonowy zakończyłby twoją nieszczęście, jednocześnie powodując niewiele pieniędzy. Na szczęście w Stanach Zjednoczonych ładowanie klimatyzatora za pomocą freonu jest legalne.

Musisz jednak poprosić profesjonalnego technika, aby wykonał zadanie ładowania, zgodnie z wymogami prawa. W tej sekcji przyjrzymy się uważnie krokom ładowania klimatyzatora okiennego.

Krok 1. Sprawdź problem

Najbardziej oczywistym powodem, dla którego Twój klimatyzator wydaje się wydzielać niezbyt zimne powietrze, jest to, że coś jest nie tak z czynnikiem chłodniczym. Skąd możesz mieć pewność, że klimatyzator nie chłodzi prawidłowo tak, jak został pierwotnie zaprojektowany? Nie możesz być pewien na podstawie tego, jak się czujesz, prawda? Wykorzystaj więc termometr. Najpierw zmierz temperaturę w pomieszczeniu. Następnie przyłóż termometr do centrali na minutę i zanotuj te wartości.

Rozwiąż różnicę między tymi dwoma. Jeśli odpowiedź byłaby większa niż 20 stopni Fahrenheita, możesz powiedzieć, że nie ma nic złego w czynniku chłodniczym. Jeśli jednak odpowiedź brzmiałaby 10-20 stopni Fahrenheita, prawdopodobnie czynnik chłodniczy ma wyciek. Wartość mniejsza niż 10 stopni Fahrenheita wskazuje na poważniejszy problem z klimatyzatorem. Tym razem musisz skonsultować się z profesjonalnym technikiem HVAC.

Krok 2. Określ, skąd pochodzi wyciek

Najpierw oczywiście trzeba go odpiąć i odmontować z okna. Wybierz miejsce, w którym możesz wykonać nieporęczne zadanie – tak, to jest. Zdejmij panel klimatyzatora. Można to zrobić za pomocą dwóch gołych rąk lub może wymagać użycia śrubokręta. Jeśli widzisz element podobny do akumulatora samochodowego i prawdopodobnie zabarwiony na czarno, to jest to sprężarka.

Do kompresora dołączone są dwie wspaniałe linie, które przechodzą do ramy głównej klimatyzatora. Są one znane jako przewody czynnika chłodniczego, w których występuje wysokie ciśnienie. Następnie, w wykrywaniu, skąd pochodzi wyciek, istnieje kilka metod na zrobienie tego. Jeśli już zlokalizowałeś źródło wycieku, rozważ miarę energii cieplnej w Btu. Jeśli masz 15 000 Btu lub mniej, to kwalifikuje się do użycia zestawu Freon do rozwiązania problemu.

Krok 4. Użyj freonu, aby rozwiązać problem

Po pierwsze, upewnij się, że zapoznałeś się ze specyfikacją klimatyzatora, zwłaszcza z rodzajem czynnika chłodniczego. Dobrze, jeśli wynajęty technik ma już kompletny zestaw sprzętu do wykorzystania freonu. Następnie, między dwoma przewodami czynnika chłodniczego, jest tylko jeden, do którego można dodać freon.

Zazwyczaj jest to większy lub jeśli masz szczęście kupić klimatyzator, który wskazuje obszar, w którym należy dodać freon, to świetnie. Po zlokalizowaniu go podłącz tam zawór kranu. Podane instrukcje są zwykle wskazane w dokumentach zakupionego zaworu. Uważnie podążaj za nim. Następnie musisz wiedzieć, że wyciek w przewodach czynnika chłodniczego spowodował również nagromadzenie się powietrza w środku. Twoim kolejnym zadaniem jest uwolnienie tego niechcianego powietrza.

Prawidłowo przymocuj rurki do czynnika chłodniczego, zgodnie z instrukcją. Ustaw klimatyzator na maksimum na 3-5 minut, aby freon płynął. Następnie możesz teraz podłączyć pojemnik z freonem do wyznaczonej rurki. Upewnij się, że jest dobrze dopasowany. Następnie nadszedł czas, abyś teraz otworzył zawór freonowy. Poluzuj zawór, do którego przymocowany jest pojemnik z freonem, na co najmniej 2 sekundy.

Spowoduje to całkowite usunięcie całego powietrza z przewodów czynnika chłodniczego. Na koniec, aby napełnić przewody czynnika chłodniczego freonem, wystarczy otworzyć zawory manometru. Zwykle momentem, w którym należy przerwać ładowanie, jest moment, w którym manometr dotyka 70 psi. Odłącz wszystko i uszczelnij otwory, i gotowe!

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się ładować klimatyzator okienny. Dziękuję bardzo za przeczytanie do tego momentu. Twój czas i wysiłek są mile widziane!