Ile watów zużywa klimatyzator na godzinę? 3 ciekawe czynniki!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile watów zużywa klimatyzator na godzinę? Cóż, zwykle zależy to od rodzaju klimatyzatora i częstotliwości jego używania.

Ale istnieje zapotrzebowanie na moc dla funkcji chłodzenia i ogrzewania AC, które wynosi odpowiednio 2,72 kW i 2,69 kW. Ludzie mieszkający w ciepłych regionach zabraliby klimatyzatory jako konieczność do jednego domu.

Ile watów zużywa klimatyzator na godzinę? 3 ciekawe czynniki!

Mogą sporo kosztować, ale inwestowanie w takie produkty sprawi, że ich dom będzie wygodny, zwłaszcza w gorących porach roku. Jednak im większe zużycie energii, tym wyższy rachunek za energię elektryczną.

Dlatego większość ludzi niechętnie instaluje systemy klimatyzacji w swoich domach. Ale wiedza o tym, ile watów zużywa klimatyzator, który kupisz, bardzo ci pomoże. Czytaj dalej i ucz się z tego artykułu.

Jak działają klimatyzatory

Klimatyzatory przechodzą proces klimatyzacji, aby usunąć ciepło w zamkniętym pomieszczeniu i kontrolować wilgotność w pomieszczeniu, aby zapewnić komfortowe środowisko.

W uproszczeniu klimatyzatory usuwają niepożądane ciepło i wilgoć, przenoszą je na zewnątrz i zastępują zimnym powietrzem. Ten proces jest jedną z wielu technik stosowanych do uzyskania HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja).

Niektóre metody obejmują chłodzenie wentylacyjne i przelotowe. Nie chcemy zagłębiać się w to, jak te rzeczy się zdarzają, więc odpowiedzmy na Twoje pytanie: „ile watów zużywa klimatyzator na godzinę?”

Wiedza, ile watów zużywają klimatyzatory

Nie ma jednoznacznego oszacowania, ile watów zużywają klimatyzatory. Dzieje się tak, ponieważ klimatyzatory mają różne modele i istnieje więcej czynników, takich jak wielkość pomieszczenia, samo urządzenie lub czas użytkowania.

Ale większość prądu zmiennego wymaga zasilania, aby działała z funkcjami chłodzenia i ogrzewania; czyli 2,69 kW dla trybu HEAT i 2,72 kW dla trybu COOL. Na przykład, jeśli ustawisz urządzenie w trybie chłodzenia na godzinę, zajmie to 2,72 kWh.

Ale ponownie, zużycie energii na godzinę będzie zawsze takie samo, należy również wziąć pod uwagę tempo utraty energii cieplnej i temperaturę w pomieszczeniu. Tak więc, jeśli jest zbyt gorąco i ustawisz urządzenie na wyższe ustawienie, zużyje dużo energii elektrycznej. Ale oto lista szacowanej liczby watów zużycia prądu przemiennego:

  • Najmniejsza jednostka okienna:  0,5kW
  • Średnia jednostka okienna: 0,9 kW
  • Największe jednostki okienne: 1,44 kW
  • Centralny klimatyzator (tylko wentylator i wyłączona sprężarka):0,75 kW
  • Klimatyzator centralny: 3500 kW

Czynniki, które wpływają na rachunki za prąd

Zanim kupisz jednostkę prądu przemiennego, pamiętaj, że Twoje rachunki za prąd wzrosną, jeśli nie weźmiesz pod uwagę tych czynników:

Czynnik nr 1. Twoje środowisko

To jedyny powód, dla którego większość ludzi korzysta z klimatyzatorów, gorącego i wilgotnego środowiska. Ludzie, którzy mieszkają w gorących regionach, zwłaszcza latem, będą wydawać dużo pieniędzy na rachunki za prąd. Trudno jest spróbować wyłączyć klimatyzację raz na jakiś czas, jeśli poczujesz upał, ale jeśli warto zaoszczędzić trochę pieniędzy, dlaczego nie, prawda?

Czynnik nr 2. Lokalne stawki rachunków za prąd

Oprócz ceny samego urządzenia, rachunek za prąd może spowodować mini zawał serca. Widzisz, każda kWh zużyta przez klimatyzator przyjdzie do Ciebie jak miesięczny rachunek za energię.

Więc prosimy o zapoznanie się z lokalnymi stawkami oraz o tym, kiedy są one wysokie lub niskie, aby działać i oszczędzać energię elektryczną. Według Energy Star szacunkowa wartość rachunku za energię elektryczną dla przeciętnego właściciela domu wynosi 1000 USD rocznie, co pokrywa 50% rachunku.

A teraz wyobraź sobie rachunek ludzi mieszkających w cieplejszych stanach, koszty chłodzenia są droższe, a latem pokrywają 70% ładunku elektrycznego. Boli twoją kieszeń, prawda? Dlatego bądź mądry i znajdź sposoby na oszczędzanie energii w domu.

Czynnik nr 3. Rozmiar twojego klimatyzatora

Większość ludzi kupuje mniejsze jednostki, ponieważ są tańsze, nie wiedząc, że może to być przyczyną wysokich rachunków za prąd. Widzisz, jeśli umieścisz małe urządzenie w dużym pokoju, chłodzenie całego obszaru może zająć trochę czasu, co pochłonie dużo energii elektrycznej.

Nie oznacza to jednak, że powinieneś kupić większy klimatyzator, ponieważ zbyt szybko schłodzi pomieszczenie i pozostawi zbyt dużo wilgoci, co może stworzyć idealne środowisko do rozwoju pleśni.

Chcesz mieć pewność, że rozmiar jednostki klimatyzacyjnej jest odpowiedni do wielkości pomieszczenia, nie za mały ani za duży. Pomoże Ci to łatwiej oszczędzać energię. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zmniejszyć pobór energii elektrycznej podczas korzystania z klimatyzatora, przeczytaj ten artykuł.

Wniosek

To wszystko w tym artykule „Ile watów zużywa klimatyzator na godzinę?” Zawsze pamiętaj, że pobór energii przez klimatyzator będzie zależeć od wielkości pomieszczenia, wieku, modelu i wielkości urządzenia, różnicy temperatur i ilości wilgoci potrzebnej do usunięcia pomieszczenia.

Ponadto przed zakupem urządzenia rozważ wielkość prądu przemiennego i lokalne stawki rachunków za energię elektryczną. Jeśli chcesz przeczytać więcej pomocnych i ciekawych artykułów, kliknij tutaj. Dziękuję za poświęcony czas!