Ile kosztuje uruchomienie klimatyzatora okiennego? Zdumiewające fakty do poznania!

Zastanawiasz się, ile kosztuje uruchomienie klimatyzatora okiennego? Nie powinieneś się martwić, przyjacielu! Ten artykuł odpowie na to pytanie. Twój klimatyzator może kosztować od 0,065 USD do 0,195 USD za godzinę, w zależności od ich BTU lub brytyjskiej jednostki termicznej i mocy. Wiem, że jesteś bardzo ciekawy tego tematu. Więc bez zbędnych ceregieli przewiń w dół i ciesz się czytaniem artykułu.

Koszt uruchomienia klimatyzatora okiennego

Pytanie „Ile kosztuje uruchomienie klimatyzatora okiennego?” będzie proste, ponieważ w tym artykule omówimy to pokrótce. Kupując klimatyzatory już wiesz, że mogą doliczyć koszt do Twojego rachunku za prąd. Klimatyzatory są kupowane od 130 do 500 USD w zależności od modelu, wielkości i wydajności chłodzenia domu.

Ile kosztuje uruchomienie klimatyzatora okiennego? Zdumiewające fakty do poznania!

Rachunek za prąd wystawiony przez Twój dom może się znacznie różnić w zależności od kraju i stanu. W USA średnia stawka za energię elektryczną wynosi 0,13 USD za kWh lub kilowatogodzinę. Wszystkie klimatyzatory mają różne parametry elektryczne w zależności od intensywności użytkowania. Zazwyczaj klimatyzatory mogą zużywać około siedmiu do dwudziestu centów na godzinę.

Na tę stawkę wpływa zużycie i moc w brytyjskich jednostkach termicznych lub BTU. Ponadto, jeśli codziennie będziesz korzystał z prądu, może wzrosnąć szybkość elektrycznego klimatyzatora okiennego. W szczególności klimatyzatory okienne o wartości 5000 BTU mogą kosztować około 0,065 USD za godzinę. W ten sam sposób klimatyzatory o wartości 8000 BTU mogą działać za 0,085 USD na godzinę.

Ponadto klimatyzatory okienne z oceną 10 000 BTU mają stawki na poziomie 0,117 USD za godzinę. W przypadku klimatyzatorów z 12 000 BTU może kosztować około 0,143 USD za godzinę. Wreszcie, 15 000 klimatyzatorów okiennych BTU może kosztować 0,195 USD za godzinę. Ogólnie rzecz biorąc, klimatyzatory okienne mogą kosztować od 15 do 40 USD miesięcznie. Jednak sama ocena może się różnić w zależności od liczby godzin korzystania z klimatyzatora.

W miesięcznych ocenach klimatyzatory 5000 BTU mogą kosztować około 16 USD miesięcznie; Klimatyzatory 8000 BTU mają oceny 20 USD miesięcznie. Z drugiej strony klimatyzatory okienne 10000 BTU mogą kosztować około 26 USD miesięcznie; 12 000 klimatyzatorów BTU ma ocenę 34 USD miesięcznie.

Najwyższy koszt miesięcznego zużycia to klimatyzator o wartości 15 000 BTU, który kosztuje około 47 USD miesięcznie. Załóżmy, że masz inne klimatyzatory z tego zakresu. W takim przypadku możesz użyć określonej formuły przy obliczaniu kosztu. Aby uzyskać wzór, musisz pomnożyć moc klimatyzatora, godziny użytkowania i liczbę kWh w Twojej okolicy.

Następnie podziel koszt przez 1000. Krótko mówiąc, (Waty * godziny użytkowania * kWh) / 1000. Na przykład, jeśli mam klimatyzator o mocy 500 watów i szybkości 0,13 kWh. Potem korzystałem z urządzenia chłodzącego przez około godzinę. Następnie stawka wynosiłaby 0,065 USD za godzinę.

Jak mogę zaoszczędzić pieniądze, gdy mam klimatyzator?

Jak już przeczytałeś powyżej, klimatyzatory mogą obciążać Twoją kieszeń płaceniem rachunków za prąd. Mam kilka wskazówek, na które możesz zwrócić uwagę, oszczędzając pieniądze na swój dom. Tutaj są:

Wskazówka nr 1. Wentylator sufitowy

Wentylator sufitowy będzie Twoim towarzyszem, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na opłaceniu rachunków za prąd. Sam wentylator pomoże schłodzić pomieszczenie i uzupełni pracę klimatyzatora. Ponadto będzie recyrkulować powietrze w twoim pokoju, na co klimatyzator może trochę potrwać.

Wskazówka 2. Izoluj, izoluj

Bez odpowiedniej izolacji temperatura w Twoim pomieszczeniu nie jest dobrze utrzymywana. Powinieneś więc zatrudnić kogoś, kto ociepli nie tylko twój pokój, ale cały dom. Izolacja sprawi, że zimne powietrze nie wydostanie się z domu. Odpowiednio ocieplony dom ma swoje klimatyzatory efektywnie chłodzić swój dom. W ten sposób oszczędzając swoje rachunki.

Wskazówka nr 3. Cieni mój przyjacielu

Podczas chłodzenia pomieszczenia będziesz miał do czynienia ze światłem słonecznym i jego ciepłem. Zdecyduj się na zakup zasłon, które są zaciemniające lub mogą całkowicie blokować wpadające światło i ciepło. Możesz także zainwestować swoje pieniądze w rolety, które mogą tymczasowo zaciemnić pokój i ochłodzić go za pomocą klimatyzatora. Za pomocą rolet i żaluzji chłodzenie pomieszczenia może być szybsze i może przynieść oszczędności.

Wskazówka nr 4. Zadbaj o swój klimatyzator

Twój klimatyzator jest jak ludzkie ciało. Dlatego od czasu do czasu wymaga okresowej konserwacji. Przede wszystkim pomogłoby, gdybyś wyczyścił wszystkie otwory wentylacyjne i kanały, aby nie było kurzu i innych zanieczyszczeń blokujących powietrze. Dzięki właściwie utrzymanemu klimatyzatorowi z czasem zaoszczędzisz pieniądze na jego dalszych problemach.

Wniosek

Świetny! Wiesz, „ile kosztuje uruchomienie klimatyzatora okiennego?” Zazwyczaj Twój klimatyzator może kosztować znacznie przy różnych stawkach za energię elektryczną. Klimatyzatory okienne mogą zużywać około 0,065 do 0,195 USD na godzinę, w zależności od ich BTU lub brytyjskiej jednostki termicznej i mocy. Jeśli chcesz przeczytać artykuły informacyjne, przejdź tutaj. Bardzo dziękuję za przeczytanie! Do zobaczenia!