Ile kosztuje uruchomienie klimatyzatora 5000 BTU? 6 niesamowitych czynników do potwierdzenia!

Czy chcesz wiedzieć, ile kosztuje obsługa klimatyzatora 5000 BTU? Cóż, aby poznać całkowity koszt, nadal musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Niektóre z nich to koszt całej jednostki, użytkowanie i wiele innych. Musimy rozważyć rzeczy przed zakupem czegoś, aby powiązać to z tym, czego chcemy i na co zasługujemy. Zawsze chcemy dla siebie i naszego domu jak najlepiej.

Jednak są chwile, kiedy chcemy czegoś wysokiej jakości, ale to za dużo dla naszego budżetu. W tym artykule możemy znaleźć najlepszą jednostkę klimatyzacyjną 5000 BTU do Twojego domu, która wystarczy na Twoje oszczędności. Więc zacznijmy!

Ile kosztuje uruchomienie klimatyzatora 5000 BTU? 6 niesamowitych czynników do potwierdzenia!

Czynniki wpływające na koszt AC 5000 BTU

Dzisiaj określimy całkowity szacunkowy koszt zakupu jednostki klimatyzacyjnej o wartości 5000 BTU. A te obliczenia mogą się zmieniać w zależności od twoich nawyków i użytkowania twojego AC.

Na przykład system klimatyzacji będzie pracował trzy razy ciężej, ponieważ filtry mają dużo zatkanych zanieczyszczeń, uniemożliwiających sprawny przepływ powietrza. Ta sytuacja może wpłynąć na Twoje rachunki za energię elektryczną i spowodować ich szybki wzrost.

Ale nie martw się, ponieważ zamierzamy zidentyfikować czynniki, które należy wziąć pod uwagę, aby wiedzieć, ile kosztuje uruchomienie klimatyzatora 5000 BTU. A oto one:

Czynnik nr 1. Koszt jednostkowy

Jednym z czynników, na który zwracają uwagę klienci, jest BTU jednostki klimatyzacyjnej, ponieważ pokazuje, ile miejsca może schłodzić. Na przykład 5000 BTU może ochłodzić pomieszczenie do 250 stóp kwadratowych, co już wystarczyłoby dla twojego pokoju.

A dzięki urządzeniom AC 5000 BTU nie potrzebują i zużywają dużo energii elektrycznej. Więc masz już fajny pokój i żadnych problemów finansowych. Ale ile kosztuje jednostka?

Jednostka zwykle waha się od 130-160 USD dla znanych marek. Ale niektóre marki mogą oferować niższe ceny, takie jak jednostka MIDEA 5000 BTU. A cena też może się znacznie różnić w zależności od rodzaju AC, ale podany przedział cenowy może kojarzyć się z klimatyzatorami okiennymi.

Czynnik nr 2. Zużycie energii

Firmy energetyczne mogą użyć podanych amperów i woltów do określenia kosztu energii przez konkretne urządzenie, takie jak AC. Klimatyzatory 5000 BTU mają w większości 3,62-5,43 amperów i 110 woltów, co daje 550 watów.

I możemy uzyskać koszt energii elektrycznej na podstawie godzin użytkowania. W przeliczeniu na 5000 jednostek prądu przemiennego szacowany koszt godzinowy wynosi 0,07 USD. Z drugiej strony nasze rachunki są zazwyczaj pobierane co miesiąc.

Więc, ile Twoje zużycie doda do Twojego rachunku za energię elektryczną w domu? Szacowaną kwotę na godzinę mnożymy przez średnią liczbę godzin korzystania z klimatyzacji, chyba że używasz jej 24/7.

Powiedzmy, że używasz go przez około 8-10 godzin dziennie. Tak więc pomnóż 0,07 USD przez 8 i 10, co daje 0,56-0,7 USD dziennie. Aby określić jego miesięczny koszt, pomnożymy go przez 30, czyli 30 dni. Więc teraz uzyskaliśmy wyniki, 16,8-21 USD miesięcznie. Ale to nie wystarczy. Są jeszcze inne zmienne, które należy uznać.

Czynnik nr 3. Sprawność AC

Ten czynnik obejmuje elementy wewnętrzne i ogólną obsługę urządzenia. Wcześniej podaliśmy przykład, którym jest zatkany filtr. Może sprawić, że twój AC zmusi się do uwolnienia całego powietrza, pomimo rzeczy, które go blokują. Nie tylko filtr, ale także inne wadliwe elementy AC. I może to kosztować dużo pieniędzy, jeśli nie zaadresujesz ich natychmiast.

Więc jak to wpływa na koszt? Kiedy twój AC zmusi się do trzykrotnie cięższej pracy, będzie potrzebował wystarczającej mocy, aby uzyskać energię elektryczną. Taka sytuacja zwiększy Twoje zużycie energii. Dodatkowo nie przepracowuj swojej jednostki, ponieważ może to spowodować poważne obrażenia.

Czynnik nr 4. Użycie

Powinniśmy również wziąć pod uwagę liczbę godzin, w których działa Twoja klimatyzacja. W pewnym momencie musisz dać mu odpocząć. Korzystanie z klimatyzacji przez 24 godziny bez przerwy kosztuje 1,68 dolara dziennie.

A to około 50 dolarów miesięcznie. Więc to kosztuje mniej więcej połowę całej jednostki AC. Używaj więc AC tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, ale pamiętaj też, aby nie zmieniać często ustawień.

Czynnik #5. Ustawienia

Gdy chcesz trochę odświeżyć pomieszczenie, nie musisz ustawiać go na najwyższą prędkość wentylatora lub temperaturę. Czy chcesz, aby Twój pokój stał się lodówką typu walk-in? Cóż, też tak nie sądzę. Sugerujemy, aby ustawić ją na 78 stopni Fahrenheita, idealną temperaturę dla klimatyzatora.

Czynnik #6. Nawyki

Ten czynnik może nadmiernie wpłynąć na twoje rachunki. Jeśli masz młodsze dzieci, zalecamy trzymanie pilota i termostatu klimatyzatora poza ich zasięgiem. Mogą obrócić lub nacisnąć go zbyt mocno i spowodować uszkodzenie termostatu.

Wadliwy termostat może dawać mieszane sygnały AC i wpływać na jego wydajność i działanie. Taka sytuacja może zużywać dużo energii elektrycznej. Nie należy też często włączać i wyłączać urządzenia. Lub nie zmieniaj ustawień zbyt często. Zauważyliśmy, że wpływa to na zużycie energii i zwiększa koszty godzinowe.

To okład

I to są czynniki, które musisz znać, aby określić, ile kosztuje uruchomienie klimatyzatora 5000 BTU. Mając tylko koszt jednostkowy i zużycie energii pierwotnej, zapłacisz około 200 USD miesięcznie. Jednak może się to zmienić w zależności od tego, jak obchodzisz się z klimatyzacją. Mam nadzieję na najlepsze i dziękuję za przeczytanie!