Ile decybeli ma cichy klimatyzator? 3 najlepsze funkcje!

Klimatyzator może powodować pewien hałas, więc możesz się zastanawiać, ile decybeli to cichy klimatyzator. Hałas będzie zależał od wieku, odżywki i typu maszyny. Ogólnie rzecz biorąc, starsze klimatyzatory mają tendencję do wytwarzania większego hałasu.

Poziom decybeli może również wzrosnąć w miarę zużywania się urządzenia. Na szczęście najnowsze modele klimatyzacji są projektowane z uwzględnieniem redukcji hałasu.

Ile decybeli ma cichy klimatyzator? 3 najlepsze funkcje!

Wszystkie klimatyzatory mają swoją ocenę w dB lub decybelach i jest to związane z ich dźwiękiem. Im wyższa ocena, tym głośniejszy system i na odwrót.

Cóż, jest wiele innych rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, więc przewijaj dalej, moi przyjaciele!

Zrozumienie decybeli

Ile więc decybeli ma cichy klimatyzator?

Wybierając klimatyzator, należy wziąć pod uwagę jego ocenę w decybelach. Różnica 10 dB może dać dwa razy więcej dźwięku. W celach informacyjnych zamieściliśmy przewodnik poniżej:

  • 50 dB to jak dyskretna rozmowa
  • 60 dB to jak rozmowa w restauracji
  • 70 dB to mniej więcej tyle samo, co hałas wydobywający się z odkurzacza
  • 80 dB jest podobnie wytwarzane podczas usuwania śmieci

Na tej ilustracji większość właścicieli domów znajdzie cichy model z oceną dB 60 lub niższą. Zazwyczaj najcichszy klimatyzator ma od 50 do 60 decybeli.

#1. Decybeli klimatyzatorów

Klimatyzatory pracują średnio z podobnym poziomem hałasu jak zmywarki. Wydaje się jednak, że są cichsze, ponieważ decybele przypisuje się również odległości.

Być może stoisz w kuchni, gdy zmywarka jest uruchomiona, wtedy zabrzmi to jak 60 decybeli. Ale jeśli nie staniesz blisko niego, nie zabrzmi tak głośno. To samo dotyczy Twojego klimatyzatora.

#2. Zakres dźwięku

Oceny klimatyzatorów w decybelach są bardzo zróżnicowane. Spokojny klimatyzator wytwarza tylko 25 decybeli. To jest tylko trochę głośniejsze niż twój szept.

Przenośne jednostki klimatyzacyjne mogą wytwarzać hałas do 55 decybeli. Taki dźwięk jest tylko trochę głośniejszy niż zwykłe buczenie lodówki, które zwykle ma około 40 decybeli.

#3. Oceny w decybelach

Wszyscy producenci klimatyzatorów oceniają decybele wytwarzanego przez siebie urządzenia, co jest zwykle wskazane na etykiecie. Zasadniczo decybel opisuje poziom hałasu, który osoba może usłyszeć, jeśli stanie w pobliżu urządzenia.

Im wyższa wydajność chłodnicza klimatyzatora, tym wyższy wytwarzany decybel. Ale niektóre są wyposażone w technologię, która zmniejsza hałas.

Są one jednak często droższe. Zarówno odległość, jak i izolacja akustyczna mogą zmniejszyć odczuwalny poziom hałasu.

Zmniejszenie hałasu klimatyzatorów

Możesz podjąć pewne kroki, aby zmniejszyć hałas wytwarzany przez model AC. Na przykład, jeśli posiadasz klimatyzator okienny, możesz zamontować izolację dźwiękochłonną na zewnątrz jednostki.

W przypadku klimatyzatorów centralnych pokrycie kanałów pianką o zamkniętych komórkach może pomóc w zmniejszeniu poziomu hałasu. Jeśli jednostka zewnętrzna generuje dodatkowy hałas, koce izolujące i ściany dźwiękochłonne mogą pomóc w rozwiązaniu problemu. Każdy z wyżej wymienionych pomiarów może zmniejszyć poziom hałasu klimatyzatora o około 10 decybeli.

3 cechy systemów AC, które zmniejszają poziom hałasu

Możesz również zmniejszyć poziom hałasu klimatyzatora dzięki niektórym funkcjom klimatyzatora. Obejmuje to następujące.

Funkcja #1. Wentylatory dmuchawy

Wewnętrzny odpowiednik AC został zaprojektowany z wentylatorem nadmuchowym, który odpowiada za cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Najczęściej wentylatory dmuchawy cichej AC mają zmienną prędkość.

Ten typ działa na różnych poziomach prędkości. To znaczy, że urządzenie nie działa cały czas na pełnych obrotach. Dlatego ta funkcja nie tylko pomaga w redukcji dźwięku, ale także obniża koszty energii i importuje komfort.

Funkcja #2. Mocowania i izolacja sprężarki

Najgłośniejszym elementem AC jest jego kompresor. Jeśli jest to odpowiednio zaizolowane, hałas zostanie uwięziony, przez co hałas nie dotrze do Twojego domu. W celu ograniczenia hałasu podczas pracy urządzenia można również użyć wielu elementów mocujących sprężarkę.

Funkcja #3. Łopatki wentylatora

Niektóre łopatki wentylatora są zaprojektowane w taki sposób, aby zmniejszyć poziom hałasu, dzięki czemu cały system klimatyzacji brzmi ciszej.

To okładka!

Po przeczytaniu posta już wiesz ile decybeli to cichy klimatyzator. Pamiętaj jednak, że wielkość twojego urządzenia również odgrywa istotną rolę w jego brzmieniu.

Jeśli nie otrzymasz wystarczająco dużej jednostki, aby pomieścić przestrzeń, ocena w decybelach nigdy nie będzie miała znaczenia. Dzieje się tak, ponieważ system będzie generował głośniejszy hałas, ponieważ wentylator pracuje bez przerwy.

Pamiętaj jednak, że większy klimatyzator nie rozwiąże problemu z hałasem. Dzieje się tak dlatego, że będzie on miał tendencję do przeciążania systemu, powodując generowanie większego hałasu. Mając to na uwadze, dobrym pomysłem jest przeprowadzenie badań na temat cichego klimatyzatora, co może być powodem, dla którego trafiłeś do tego postu.

Jeśli znasz i rozumiesz rzeczy, które sprawiają, że jest on głośny i jego funkcje, które pomagają zminimalizować dźwięk, najprawdopodobniej dokonasz dobrego wyboru przy wyborze systemu klimatyzacji do domu.