Gdzie jest mój filtr klimatyzatora? 6 popularnych lokalizacji, w których możesz je!

Wiem, że zadajesz sobie pytanie „gdzie jest mój filtr klimatyzacji?” Cóż, można je znaleźć po obu stronach wlotu, nad jednostką, pod jednostką, za kratką powietrzną, każdym grillem lub przed oknem i klimatyzatorem dzielonym. Wiem, że już nie będziesz czekać. Więc bez bełkotu, teraz pozwolę ci przewinąć w dół i cieszyć się czytaniem artykułu.

W poszukiwaniu filtra klimatyzatora

Zastanawiasz się „gdzie jest mój filtr klimatyzatora?” Niedawno odkryłem ich lokalizacje, które mogą znacznie pomóc w ich odnalezieniu. Wszystkie urządzenia HVAC lub urządzenia grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne mają filtry powietrza.

Gdzie jest mój filtr klimatyzatora? 6 popularnych lokalizacji

Te filtry odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu żywotności Twoich klimatyzatorów. Chociaż niektóre jednostki mają lokalizacje, których niektórzy ludzie nie mogą łatwo znaleźć za pomocą filtrów powietrza. Ale oto typowe lokalizacje, w których można filtrować powietrze:

Lokalizacja #1. Strona wlotowa Twojego HVAC

W przypadku poziomych urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych filtr powietrza znajduje się w szczelinie po stronie wlotowej urządzenia. W szczególności w przypadku klimatyzatorów z kanałem powrotnym lub wlotowym zamocowanym z boku centrali wentylacyjnej, będzie tam umieszczony filtr powietrza. Pomogłoby, gdybyś był ostrożny w poszukiwaniu tych filtrów; możesz zrobić sobie krzywdę. Więc bądź bezpieczny.

Lokalizacja #2. Nad jednostką HVAC

Filtr powietrza można znaleźć w szczelinie znajdującej się nad urządzeniami grzewczymi, wentylacyjnymi i klimatyzacyjnymi lub systemami HVAC w Twoim domu w przypadku pionowych urządzeń klimatyzacyjnych. Biorąc pod uwagę jednostki z centralami wentylacyjnymi z kanałami wlotowymi wchodzącymi w górę jednostki uzdatniania powietrza w klimatyzatorze, ta lokalizacja może być dla Ciebie.

Lokalizacja #3. Pod i pod Twoją jednostką

Ta lokalizacja dotyczy również pionowych central wentylacyjnych. Filtr powietrza znajduje się w gnieździe znajdującym się pod urządzeniem HVAC. To samo dotyczy central pionowych, których kanały powietrza powrotnego znajdują się poniżej samej centrali wentylacyjnej. Lepiej je znajdź.

Lokalizacja #4. Za kratkami powietrznymi

W przypadku innych urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych filtry powietrza można znaleźć z tyłu kratek powietrza powrotnego urządzenia. Dokładniej, modele, które są instalowane na ścianach Twojego domu, mają zamontowane za nimi filtry powietrza.

Lokalizacja #5. Każda z kratek powietrznych

W innych systemach HVAC znajdujących się w twoim skromnym mieszkaniu filtr powietrza znajduje się za każdą kratką powietrzną. Po prostu bądź ostrożny przy ich usuwaniu.

Lokalizacja #6. Przed jednostką klimatyzacyjną

W przypadku innych domów z zainstalowanymi jednostkami typu split lub window, filtr można znaleźć przed samym urządzeniem. Możesz go ostrożnie odczepić i jak najwięcej wyczyścić. Będzie na to przegródka, a przed nią widać filtr. Filtry powietrza są niezbędne w urządzeniach klimatyzacyjnych; dbają o powietrze wchodzące do twojego pokoju.

Jakie są wskazania, że ​​mój filtr powietrza wymaga wymiany?

Wiem, że znalazłeś już filtr powietrza z klimatyzatora. Powinieneś więc wiedzieć, czy potrzebujesz go do wymiany. Oto dwa znaki, które możesz zaobserwować, jeśli Twój klimatyzator wymaga nowego filtra.

Znak #1. Klimatyzacja jest zbyt gorąca, by ją obsłużyć

Jeśli zauważyłeś, że Twój klimatyzator zaczyna się nagrzewać w porównaniu do poprzednich, może być potrzebny nowy filtr. Oceniając to, musisz sprawdzić tył klimatyzatora, jeśli robi się cieplej. Może to spowodować zatkany lub zużyty filtr powietrza. Jeśli sprawa nie zostanie rozwiązana, klimatyzator może generować więcej problemów, niż można tego uniknąć.

Można też poczuć, że powietrze wydobywające się z klimatyzatora nie jest wystarczająco zimne. Dzieje się tak, ponieważ sam filtr powietrza blokuje zimne powietrze w twoim pokoju. Dobrze by było, gdybyś pamiętał, że kiedy Twoje rachunki za prąd również wzrosną, winą może być filtr powietrza. W takich przypadkach należy natychmiast naprawić klimatyzator. Więc lepiej zadzwoń do eksperta.

Znak 2. Alergie, alergie wszędzie

Odnoszę się do tego problemu. Filtr powietrza powinien zabierać wszystkie alergeny z powietrza. Jeśli więc twoje alergie już cię atakują, filtr powietrza może nie działać prawidłowo. To dlatego, że cały kurz i inne alergeny już zatkały filtr. Ten alergen może również powodować samozamrożenie klimatyzatora. Aby uniknąć tych problemów, należy regularnie konserwować filtry klimatyzatora.

Wniosek

Dobra robota! Znasz już odpowiedź na pytanie „gdzie jest mój filtr klimatyzatora?” Udostępniłem sześć wspólnych lokalizacji, które możesz filtrować w swoim domu. Filtry powietrza znajdują się po obu stronach wlotu: nad jednostką, pod jednostką, za kratką powietrzną, każdym grillem lub przed oknem i klimatyzatorem dzielonym. Jeśli chcesz przeczytać bardziej pouczające artykuły, przejdź tutaj. Bardzo dziękuję za przeczytanie! Możesz udostępnić ten artykuł swoim znajomym! Następnym razem!