Dlaczego mój klimatyzator sam się wyłącza? 5 zaskakujących powodów!

Czy często zadajesz sobie pytanie: „Dlaczego mój klimatyzator sam się wyłącza?” W niektórych przypadkach zauważysz, że powietrze w Twoim pokoju nie jest już zimne.

Dlaczego mój klimatyzator sam się wyłącza? 5 zaskakujących powodów!

To dlatego, że klimatyzator sam się wyłączył. I można to przypisać pewnym problemom.

Jeszcze się nie martwcie, moi przyjaciele. Czytając dalej, dowiesz się, co jest nie tak z Twoim klimatyzatorem.

W tym poście omówimy potencjalne problemy wynikające z tego konkretnego zdarzenia.

Dlaczego klimatyzator sam się wyłącza?

Dlaczego więc klimatyzator sam się wyłącza?

Nie lubię kazać Ci czekać, poniżej znajdują się najczęstsze problemy, które spowodowały wyłączenie klimatyzatora.

Problem #1. Niewystarczający przepływ powietrza

Aby dom był chłodny, klimatyzator powinien zapewniać stały dopływ ciepłego powietrza. Jeśli klimatyzator nie ma wystarczającej ilości powietrza, element powinien pracować ciężej przy chłodzeniu domu.

Może to spowodować przegrzanie i ostatecznie wyłączenie urządzenia. Zwykle powodem tego są nieczyste filtry powietrza, które utrudniają przepływ powietrza.

Całe powietrze wchodzące do klimatyzatora przechodzi przez filtr, wiesz, co może się stać, jeśli jest zatkany. W związku z tym musisz stale sprawdzać filtr powietrza i upewnić się, że jest czysty. Jeśli jest już pokryty kurzem i brudem, czas wymienić go na nowy.

Niektóre inne czynniki, które mogą prowadzić do niskiego przepływu powietrza, obejmują zablokowane otwory wentylacyjne. Musisz również upewnić się, że otwory wentylacyjne nie są zasłonięte, aby powietrze mogło przez nie łatwo przechodzić.

Problemy z wentylatorem i nieszczelne kanały mogą również prowadzić do niskiego przepływu powietrza. Najlepiej zadzwonić do specjalisty i sprawdzić jednostkę klimatyzacji.

Problem #2. Wadliwy termostat

Termostat jest uważany za mózg systemu klimatyzacji. To ten, który wysyła sygnały do ​​systemu AC, aby powiedzieć im, czy nadszedł czas, aby je włączyć lub wyłączyć.

Ale podobnie jak każdy inny sprzęt elektryczny, termostat może również działać nieprawidłowo. Mogą powodować błędy, które prowadzą do wyłączenia systemu klimatyzacji.

Może to być również spowodowane okablowaniem łączącym AC i termostat. W takim przypadku należy zlecić fachowemu sprawdzenie termostatu oraz wymianę wszelkich przewodów, które powodują problem.

Problem nr 3. Zatkany przewód kondensatu

Klimatyzator pochłania również wilgoć z powietrza. Będzie on następnie odprowadzany z domu przez rurę kondensatu.

Ale w niektórych przypadkach zanieczyszczenia i brud dostają się do rury, powodując jej zatkanie. W takim przypadku wilgoć nie zostanie odprowadzona z domu, ale trafi do miski ściekowej.

Gdy woda w drenażu osiągnie określony poziom, może to spowodować wyłączenie klimatyzatora przez przełącznik.

Linię można wyczyścić, wlewając do niej trochę octu destylowanego, a następnie spłucz ją po 30 minutach wodą. Jeśli zatkanie się utrzymuje, powinieneś poprosić o pomoc profesjonalistę.

Problem #4. Krótka jazda na rowerze

Krótkie cykle zdarzają się, gdy klimatyzator wyłącza się i włącza co 15 minut. Ten cykl będzie się powtarzał w sposób ciągły, powodując zużycie urządzenia.

W takim przypadku Twój dom również nie będzie miał komfortowej temperatury. Ten problem jest często spowodowany dwoma czynnikami.

Po pierwsze, może to wskazywać, że system AS jest zbyt duży dla domu. To znaczy, że zbyt szybko ochłodzi dom, a potem się wyłączy.

Inną rzeczą jest lokalizacja termostatu. Jeśli jest blisko okna, gdzie światło słoneczne może bezpośrednio padać, lub jeśli znajduje się poniżej otworu wentylacyjnego, termostat ma tendencję do niedokładnego wykrywania temperatury w pomieszczeniu. W takim przypadku musisz go przenieść.

Problem nr 5. Niski poziom czynnika chłodniczego

Substancja odpowiedzialna za chłodzenie powietrza w domu nazywana jest czynnikiem chłodniczym, znanym również jako freon.

Jeżeli jednostka klimatyzacji jest nieszczelna, może to skutkować niskim poziomem czynnika chłodniczego. To z kolei spowoduje zmianę ciśnienia klimatyzacji i może uruchomić przełącznik wyłączający sprężarkę.

Kiedy sprężarka się wyłączy, klimatyzator również przestanie schłodzić powietrze w pomieszczeniu. Włączy się ponownie tylko wtedy, gdy ciśnienie powróci do bezpiecznego poziomu.

Mając to na uwadze, musisz zlecić sprawdzenie urządzenia przez specjalistę pod kątem wycieków. Następnie należy uzupełnić czynnik chłodniczy, aby urządzenie nie wyłączyło się ponownie.

Poznasz wyciek czynnika chłodniczego, jeśli zauważysz wyższe rachunki za prąd, niższą moc chłodzenia, zamarzniętą wężownicę parownika i syczący dźwięk.

To okładka!

Dlaczego mój klimatyzator sam się wyłącza?

Jeśli system klimatyzacji lub termostat został niedawno zainstalowany, możliwe jest, że krótkie cykle są przyczyną samoczynnego wyłączenia urządzenia.

Aby mieć pewność, musisz skontaktować się z profesjonalistą, który zainstalował system.

Ma to na celu upewnienie się, że termostat jest umieszczony we właściwym miejscu i że system klimatyzacji ma prawidłowy rozmiar.