Co to znaczy, gdy klimatyzator zawiesza się? 5 najlepszych powodów!

Czy wiesz, co to znaczy, gdy klimatyzator zawiesza się? Jeśli nie, to nie martw się, ponieważ ten post cię oświeci. Niektórzy uważają, że dobrze jest, jeśli klimatyzator zamarza, ponieważ wydziela zimne powietrze. Ale w rzeczywistości jest odwrotnie.

Klimatyzatory działają poprzez systematyczną kontrolę przepływu powietrza, ciśnienia i temperatury. Brak równowagi w którymkolwiek z nich może prowadzić do awarii urządzenia.

Co to znaczy

System freonowy, który chłodzi powietrze, może przetaktować, co spowoduje jego zamarznięcie, co nie spowoduje ochłodzenia pomieszczenia. W rzeczywistości, jeśli klimatyzator jest zamrożony, wydmuchuje ciepłe powietrze. Albo, co gorsza, w ogóle nie wydmuchuje powietrza.

W jaki sposób klimatyzator sprawia, że ​​powietrze jest zimniejsze?

Najważniejszym elementem klimatyzatora jest jego wężownica wypełniona czynnikiem chłodniczym. Jeśli włączysz urządzenie, czynnik chłodniczy potrzebuje ciepłego powietrza. To ochłodzi powietrze, a także utrzyma ciepło jego cewek, aby nie zamarzło.

Wężownice wewnętrzne usuną go z domu, a następnie przeniosą do wężownicy zewnętrznej za pomocą czynnika chłodniczego. W tym procesie ciepło jest wyprowadzane na zewnątrz.

To jest powód, dla którego jednostka zewnętrzna wydmuchuje gorące powietrze, które jest w rzeczywistości cieplejsze w porównaniu do temperatury zewnętrznej. Dzieje się tak, ponieważ system klimatyzacji wyciąga ciepło z powietrza w pomieszczeniu i przenosi je na zewnątrz.

Odbywa się to, gdy system manipuluje ciśnieniem w obwodzie czynnika chłodniczego. Jeśli jednak do wężownic nie jest wdmuchiwane ciepłe powietrze lub ciśnienie w wężownicach jest nieprawidłowe, dojdzie do zamarznięcia.

Jeśli więc klimatyzator zamarznie, jest to zwykle związane z jego ciśnieniem, przepływem powietrza lub jednym i drugim.

Jak wilgoć wpływa na klimatyzator?

Jeśli powietrze w pomieszczeniu jest bardzo wilgotne, może to jeszcze pogorszyć zamarzanie. Kiedy lód zaczyna tworzyć się na wężownicach i izoluje je wężownicą, ciepłe powietrze z trudem dociera do wężownic.

Im wyższa wilgotność w pomieszczeniu, tym większe nagromadzenie lodu. Pokryje wnętrze klimatyzatora, a nawet wpełznie do jego miedzianych rur aż do sprężarki na zewnątrz.

Co to znaczy, gdy klimatyzator zawiesza się?

Co to znaczy, że klimatyzator zawiesza się?

Poniżej znajdują się najczęstsze rzeczy, które mogą prowadzić do zamarznięcia klimatyzatora.

#1. Niewystarczający przepływ powietrza

Zwykle urządzenie zawiesza się, ponieważ nie ma wystarczającego przepływu powietrza. Jednak mogło to spowodować liczne awarie, w tym wlot powietrza lub silnik dmuchawy.

Oznaczałoby to, że ciepłe powietrze nie może przepływać do wężownic, gdy sprężarka działa w celu zamrożenia jednostki klimatyzacyjnej. Jeśli nie zostanie naprawiony, problem ten z czasem się pogorszy.

#2. Zwinięty kanał

Dzięki kanałom, ponieważ umożliwia cyrkulację powietrza w domu. Jeśli jednak coś zostanie zablokowane, powietrze nie popłynie prawidłowo.

Chociaż reszta działa dobrze, zwinięte kanały powietrzne mogą również powodować zamarzanie klimatyzacji, ponieważ ciepłe powietrze potrzebne do utrzymania cewek w ich optymalnej temperaturze nie wystarcza.

#3. Awaria silnika dmuchawy

Silnik dmuchawy ma ogromne znaczenie w układzie klimatyzacji. Jeśli kondensator roboczy silnika dmuchawy lub sam silnik przestanie dmuchać, powietrze również przestanie szybko napływać na cewki.

Gdy powietrze przestanie wiać, cewki urządzenia zaczną zamarzać. Będziesz wiedział, że twój silnik dmuchawy nie działa prawidłowo, ponieważ zwykle słyszysz grzechoczący dźwięk dochodzący z klimatyzatora.

#4. Niskie napięcie

W niektórych przypadkach może to oznaczać, że urządzenie nie jest wystarczająco zasilane. Na przykład klimatyzatory potrzebują energii elektrycznej do działania swoich komponentów, co czyni je jednym z głównych czynników wpływających na rachunek za energię.

Jeżeli sprężarka jeszcze pracuje, dmuchawa lub silnik wentylatora mają niewystarczającą moc, może to również doprowadzić do zamarznięcia.

#5. Mało freonu

Klimatyzator potrzebuje określonej ilości czynnika chłodniczego do zarządzania ciśnieniem. Sprężarka spręża czynnik chłodniczy, uwalniając nagromadzone ciepłe powietrze.

Ciepło to zamieni czynnik chłodniczy, który jest w postaci cieczy, w gaz. Spowoduje to podgrzanie i spadek ciśnienia. Następnie ciśnienie zmieni go z powrotem w płynną postać i przepompuje do wentylatora dmuchawy urządzenia w kierunku domu.

Ale jeśli czynnik chłodniczy nie jest wystarczający, błyśnie go zbyt szybko, ponieważ brakuje ciśnienia. W tym czasie na cewkach skrapla się wilgoć, powodując ich zamarzanie.

Im częściej to się dzieje, tym więcej lodu będzie się tworzyć, aż cała jednostka zostanie wypełniona. Jak wspomniano wcześniej, może również pełzać w kierunku rur miedzianych. Mając to na uwadze, musisz utrzymać odpowiedni poziom czynnika chłodniczego w ac.

To okładka!

Co to znaczy, gdy klimatyzator zawiesza się? Teraz wiesz, że może to oznaczać różne rzeczy. W każdym razie najlepiej skonsultować się z profesjonalistą.