Co to jest klimatyzator 14 Seer? Jego 2 zaskakujące korzyści!

Jesteś ciekawy, co to jest klimatyzator 14 SEER? Następnie dowiesz się wszystkiego o tym konkretnym urządzeniu klimatyzacyjnym.

Większość systemów AC z 14 SEER jest bardziej wydajna w porównaniu ze starszymi jednostkami. Więc chociaż możesz to uzyskać w przystępnej cenie, będziesz cieszyć się dużą oszczędnością energii.

Co to jest klimatyzator 14 Seer? Jego 2 zaskakujące korzyści!

Idealnie jest zastąpić przestarzałą jednostkę jednostką 14 SEER.

Jest o wiele więcej rzeczy, które powinieneś wiedzieć na ten temat, więc czytaj dalej!

Wszystko o SEER

Co to jest klimatyzator 14 Seer? Aby mieć więcej sensu, porozmawiajmy najpierw o SEER. Jest to akronim sezonowej oceny efektywności energetycznej. Mierzy wydajność chłodzenia jednostek klimatyzacyjnych.

Aby to uzyskać, użyto kalkulacji, jako sumę wytworzonego chłodzenia w sezonie podzieloną przez całkowitą wymaganą energię. Zasadniczo im wyższa ocena, tym bardziej energooszczędna jest jednostka.

SEER jest obliczany dla całego sezonu chłodniczego przy użyciu stałej temperatury wewnątrz i różnych temperatur na zewnątrz, które zwykle wahały się od 60 do 100 stopni. Służy do symulacji typowego sezonu.

Najpopularniejsze jednostki mają ocenę 14 lub 16 SEER, ponieważ są to również tańsze opcje. Należy pamiętać, że współczynnik SEER jednostki to jej maksymalna wydajność. Jest to to samo, co sugerowane mile za każdy galon w pojeździe.

Na przykład samochód może uzyskać 28 mil za każdy galon, jeśli porusza się po autostradzie. Jeśli jednak ruch płynie bardzo wolno, użycie jednego galonu byłoby mniej wydajne.

Działa to prawie tak samo w twoim systemie AC. W przypadku, gdy ma wskaźnik 14 SEER, jest to jego maksymalna wydajność. Wydajność może być niższa niż wskazany stosunek w zależności od konkretnych warunków pracy jednostki.

Znaczenie efektywności energetycznej w jednostkach AC

Chociaż opracowanie bardziej energooszczędnych klimatyzatorów ma przynieść większe oszczędności energii, oprócz tego niesie to również o wiele więcej korzyści. Niektóre dodatkowe korzyści wynikające z posiadania energooszczędnej jednostki obejmują:

Po pierwsze, pomaga w zmniejszeniu śladu węglowego. Oznacza to, że większe oszczędności energii są korzystniejsze dla środowiska. Dzieje się tak, ponieważ będzie wytwarzać mniej gazów cieplarnianych w porównaniu z przestarzałymi jednostkami. Kolejną korzyścią, którą możesz się cieszyć, jest poprawa klimatyzacji w domu.

Najnowsze modele mają więcej funkcji, w tym ulepszone możliwości chłodzenia, podział na strefy dla większego komfortu i programowalne termostaty, które umożliwiają odpowiednie włączanie i wyłączanie urządzenia w zależności od tego, co ustawiłeś.

Nowsze modele AC, które są bardzo wydajne, są również zaprojektowane tak, aby działały lepiej i płynniej. Nie tylko to, poprawi się również jakość powietrza w domu, ponieważ urządzenie stale nawiewa powietrze. Zapobiegnie również tworzeniu się zanieczyszczeń w urządzeniu.

Zalety jednostki klimatyzacji o wysokim współczynniku SEER

Jeśli pójdziesz do sklepu AGD, sprzedawca najprawdopodobniej poleci urządzenie z wyższą oceną SEER i możesz się zastanawiać, dlaczego tak jest? A to dlatego, że wyższy SEER przynosi korzyści. Omówmy te korzyści poniżej.

Korzyść nr 1. Wyższy komfort wewnętrzny

Jeśli Twoja jednostka klimatyzacyjna ma wyższą ocenę SEER, będziesz cieszyć się większym komfortem w sezonie letnim. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz w regionie, w którym panuje upał.

Jest to możliwe dzięki dwóm komponentom systemu, które stoją za większym komfortem. Zawiera dmuchawę o zmiennej prędkości i dwustopniową sprężarkę. Jednostki AC o niższej wartości SEER zwykle działają tylko z jedną prędkością. To znaczy, prawdopodobnie będzie się często wyłączać i włączać, szczególnie przy łagodnej pogodzie.

Co więcej, najprawdopodobniej poczujesz, że jego chłodzenie jest nierównomierne w niektórych gorących i zimnych miejscach. Możesz również czuć się cieplej, ponieważ poziom wilgotności jest wysoki, a usunięcie wilgoci z powietrza przez system zajmie więcej czasu.

Korzyść nr 2. Bardziej energooszczędny

Wyższy SEER oznaczałby również większą wydajność w określonych warunkach. Standardowe klimatyzatory mają minimalną ocenę SEER wynoszącą 13, a ta może wynosić do 21. Jednostki klimatyzacji Trane mają ocenę w zakresie od 14,5 do 22. Ale z drugiej strony wskazana ocena to maksymalna wydajność. Może się to różnić w zależności od wielkości przestrzeni, którą próbuje schłodzić.

Inne zmienne mogą również wpływać na wydajność, w tym bieżące kanały. Więc nawet jeśli Twoja jednostka ma wysoki wskaźnik SEER, nadal idealnie jest rozważyć inne wskazówki dotyczące oszczędzania energii w okresie letnim.

Jednostka mająca 14 SEER niekoniecznie oznacza, że ​​jest mniej wydajna niż 16 lub 21 jednostek. Większość starszych jednostek ma tylko ocenę 8 lub 9. Ale teraz więcej jednostek ma wyższą ocenę, a nawet system o najniższej ocenie może być energooszczędny.

To okładka!

Teraz wiesz, czym jest klimatyzator 14 SEER. Są bardziej energooszczędne w porównaniu ze starszymi i przestarzałymi jednostkami AC.

Ponieważ jest to niedroga opcja HVAC, możesz wymienić poprzednią jednostkę na tę i cieszyć się dużą oszczędnością energii.