Zysk w tunelu foliowym na metr kwadratowy: 5 nowych roślin do uprawy!

Zastanawiasz się nad zyskiem tunelu foliowego na metr kwadratowy? Cóż, jesteś we właściwym miejscu. Zdziwisz się, ile możesz zarobić, mając szklarnię.

Oto, co powinieneś wiedzieć:

Zysk w tunelu foliowym na metr kwadratowy: 5 nowych roślin do uprawy!

Potencjalny zysk na stopie kwadratowej tunelu foliowego może zależeć od tego, co tam posadzisz – owoce, warzywa, drzewa czy kwiaty? Są też inne rzeczy, które powinieneś rozważyć (np. sposób organizowania tych roślin).

Cóż, musisz wiedzieć więcej. Po prostu czytaj dalej!

Wcześniej zidentyfikujmy najpierw uprawy, które są najbardziej opłacalne, a stamtąd zrozumiemy, jaki zysk możesz z tego uzyskać.

Opłacalne uprawy dla Twojej szklarni

Jak wspomniano, potencjalny zysk w tunelu wielowarstwowym na metr kwadratowy zależy od rodzaju upraw, które będziesz tam sadzić. Oto najbardziej opłacalne uprawy, które możesz wybrać:

#1. Liściaste zielenie

Od tego czasu popularne są zielone warzywa liściaste. Nie ma wątpliwości, dlaczego są one śmietanką z upraw, dzięki ich korzyściom zdrowotnym. A wiesz już, jak ważne są warzywa w twoim ciele, prawda?

Mówiąc dokładniej, rodzaje sałatek i sałaty są szeroko uprawiane. I są łatwe w uprawie; bez obaw można je nawet łączyć z innymi roślinami ozdobnymi.

Tak więc, jeśli już uprawiasz rośliny ozdobne, nie będzie ci trudno przejść na sałatę. Dlaczego tak? Wszystko, co musisz zrobić, to znać podstawowe metody uprawy zielonych liściastych. Po czym są gotowe!

Warzywa szklarniowe, takie jak sałata, mają do 20 dolarów potencjalnego zysku na metr kwadratowy rocznie.

#2. Bambus

Kolejna dochodowa uprawa, którą możesz posadzić w swoim bambusowym tunelu foliowym. Zadziwiające jest to, że szybko osiąga się etap dojrzałości.

Wystarczy wyobrazić sobie ten fakt:

W ciągu zaledwie jednego dnia może urosnąć do 2 stóp. Tak, dosłownie, postęp można zobaczyć w zaledwie 24 godziny.

Ponadto jest bardzo wszechstronny; nie jest wybredny, jeśli chodzi o otoczenie. A to oznacza, że ​​możesz uprawiać bambusy w każdych warunkach – niezależnie od tego, czy jesteś w gorącym, czy zimnym środowisku, masz pewność, że będzie rosło.

Cena bambusa może sięgać nawet 200 dolarów za roślinę. Jak niesamowite jest zarabianie na tak szybko rosnącej uprawie, prawda?

#3. Zioła

Zioła są klasycznymi uprawami z kilku powodów. Nie ma wątpliwości, dlaczego zawsze znajdują się na gorącym rynku.

Jako hodowca z pewnością możesz czerpać korzyści z ziół. Dlaczego tak?

Nie musisz poświęcać całej uwagi ziołom. I to dobrze, zwłaszcza jeśli masz inne rzeczy do załatwienia na co dzień.

Nie tylko to, ale również wymaga niewielkiej przestrzeni, co wskazuje, że możesz uzyskać większy zysk z ziół na metr kwadratowy.

I jest wiele ziół, które możesz mieć: szczypiorek, bazylia, oregano i kolendra, po prostu nazwij to!

Kwota, jaką możesz zarobić, zależy od uprawianych ziół.

#4. Pomidory

Myślę, że kiedy gotujesz, używasz pomidorów. Nie tylko to, pomidory są również używane w sałatkach, wrapach i wielu innych! To tylko pokazuje, że pomidory nigdy nie są przestarzałe.

Masz pewność, że pomidory będą poszukiwane niezależnie od pory roku. Podobnie jak powyższa uprawa, jest również bardzo wszechstronna. Możesz je hodować w każdych warunkach.

Jeśli chcesz urozmaicić rośliny w szklarni, zawsze możesz wyhodować pomidory z papryką i chilli, w zależności od Ciebie.

Ale są też różne odmiany pomidorów. Upewnij się, że wybierasz te, które zapewniają wysoki plon, takie jak pamiątki.

Podobnie jak inne warzywa z tunelu foliowego, możesz uzyskać do 20 USD potencjalnego zysku na metr kwadratowy rocznie.

#5. Żeń-szeń

Żeń-szeń od lat jest częścią kultury wielu krajów azjatyckich, a jego znaczenie rośnie również w krajach zachodnich.

Czy wiesz, że jest znany jako zielone złoto większości hodowców? To dlatego, że jest bardzo opłacalny.

Tak więc, jeśli masz ogromną przestrzeń i jesteś wystarczająco cierpliwy, aby czekać, ta uprawa jest dla Ciebie odpowiednia. Jeśli jeszcze nie wiesz, nie zdziw się, że jego dojrzałość sięga nawet 6 lat.

I nie ma sposobu, aby przyspieszyć ten proces. Musisz poczekać, aż żeń-szeń dojrzeje, aby móc zebrać jego korzenie.

Ale oto wskazówka:

Postaraj się sprzedać przed upływem terminu jego przydatności do spożycia; inni kupujący chcą takiego, który nie ma korzeni.

W każdym razie możesz uzyskać do 100 000 USD za pół akra z nasion żeń-szenia, bez korzeni i dojrzałych korzeni.

Ile możesz zarobić w szklarni

Jednym z kluczowych elementów, jeśli prowadzisz hodowlę lub uprawę gopolitunelową, jest marketing. I powinieneś nadać tej sprawie znaczenie poza inwestycją.

Na przykład w przypadku pomidorów przedział cenowy wynosi od 1 do 3 USD. Ale nadal zależy to od wielu czynników. Musisz zapewnić kanał rynkowy lub harmonogram dostaw swojej uprawy.

Oprócz wspomnianego powyżej zysku, możesz zarobić więcej, jeśli pozbędziesz się wszystkich swoich produktów. Tak więc powiadam – zależy to od wielu czynników.

Rozpoczynając szklarnię, musisz również wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • Rynek docelowy

Decydując się na rynek docelowy, poznaj lokalną ludność – jej zatrudnienie, dochody, wiek i nie tylko!

  • Uprawy do uprawy

Wiesz już, że powinieneś zdecydować, jakie rośliny będziesz uprawiać.

  • Poznaj przepisy

Ten proces jest bardzo prosty, ponieważ znasz zasady i przepisy obowiązujące w Twojej okolicy dotyczące szklarni.

  • Więcej uwag

Oczywiście potrzebujesz projektu tunelu foliowego, jeśli nadal go nie masz. Musisz wiedzieć, gdzie możesz kupić nasiona. I tak dalej…

To okładka!

Mamy nadzieję, że znasz już zysk tunelu foliowego na metr kwadratowy. A to zależy głównie od rodzaju rośliny, którą sadzisz.

Pamiętaj, że oprócz inwestycji musisz również wziąć pod uwagę więcej kwestii, takich jak marketing, rynek docelowy, regulacje, uprawy i inne.

Gdybym był tobą, wiedz, jakie jest zapotrzebowanie od czasu, gdy twoje zbiory będą dojrzałe i gotowe do sprzedaży. W ten sposób masz pewność, że możesz na tym zyskać!