Wiedza, kiedy sadzić Penstemon i jak go uprawiać

Zastanawiasz się, kiedy zasadzić penstemon? Penstemon, zwana również Penstemon Beardtongue, to roślina, która wytwarza piękne kwiaty rurkowate. Ta kwitnąca roślina może przetrwać w większości obszarów zachodnich Stanów Zjednoczonych. Słodki nektar penstemon sprawi, że pszczoły, ptaki i motyle będą gromadzić się w twoim ogrodzie.

Najlepszą porą na sadzenie języczka brody jest wiosna, więc ich korzenie wyrosną przed nadejściem sezonu zimowego. Ta roślina jest wytrzymała, a jej łodygi są mocne, więc nie musisz podpierać gałęzi, chyba że twoje rośliny są sadzone w odsłoniętych miejscach.

Wiedza

Jak się rozwijać i dbać o Penstemon

Rośliny Penstemon występują w różnych kolorach, takich jak łososiowy, różowy, lawendowy, czerwony i biały. Ich rurkowaty kształt jest idealny dla kolibrów, które lubią spędzać okres lęgowy w pobliżu penstemonów. Każdy kwiat ma pięć płatków i występują w różnych kolorach, takich jak różowy, czerwony, lawendowy, łososiowy i biały. Penstemon jest rośliną wieloletnią, ale może również rosnąć jako roślina jednoroczna w zimnych lub ciepłych obszarach.

Oto, co musisz wiedzieć o uprawie i pielęgnacji roślin Penstemon Beardtongue:

Preferencje światła

Penstemon woli półcień od pełnego słońca. Zależy to jednak głównie od rodzaju penstemon. Na przykład rośliny o czerwonawych lub fioletowych liściach najlepiej rosną w bezpośrednim świetle słonecznym. Upewnij się, że zrobiłeś małe badania na temat rodzaju penstemon, który chcesz hodować.

Gleba

Najlepsza gleba dla penstemonów jest przepuszczalna i lekko zasadowa. Jednak te rośliny mogą nawet rosnąć w glebie składającej się głównie z piasku i żwiru. Nie rosną dobrze na słabo przepuszczalnej glebie i są wrażliwe na zimową wilgoć. Pomaga sadzić je w podwyższonych łóżkach, aby pomóc im przetrwać wilgotne warunki. Nie dodawaj żadnych dodatków do gleby, które zatrzymują wodę, takich jak obornik lub mech torfowy.

Zapotrzebowanie na wodę

Chociaż penstemons nie są tak odporne na suszę jak kaktusy, wiele odmian dobrze rośnie w upalnych warunkach pogodowych. Ilość wody, jaką podasz swoim roślinom, zależy od rodzaju wybranego penstemon i zdolności gleby do zatrzymywania wody.

W przypadku odmian rodzimych dla twojego obszaru, nie musisz ich tak często podlewać, gdy już się zadomowią. Ale w przypadku mieszańców rozmnażanych do ogrodów mogą nie być tak odporne na suszę jak odmiany rodzime, więc może być konieczne częstsze podlewanie w okresach suszy.

Rośnij z nasion

Penstemons można szybko wyhodować z nasion. Najlepszym momentem na ich sadzenie jest wysianie ich na zewnątrz w okresie jesiennym do początku zimy, ponieważ nasiona te wymagają trochę czasu na rozwarstwienie i przerwanie spoczynku. W ten sposób twoje nasiona penstemon będą naturalnie kiełkować. Zasiej nasiona na głębokość około pół cala i utrzymuj je w stanie wilgotnym. Zwykle mija rok lub dwa, zanim zobaczysz, jak kwitną twoje rośliny.

Zamieranie i przycinanie

Deadheading wydłuża etap kwitnienia, ale powinieneś zostawić garść główek nasiennych, jeśli chcesz, aby twoje rośliny zostały ponownie zasiane. Będziesz także musiał przycinać swoje penstemons, odcinając łodygi po kwitnieniu. Przycinanie penstemonów pobudza wzrost nowych liści i kwiatów.

Szkodniki i zaraza

Penstemons to odporne rośliny i nie musisz się martwić szkodnikami i poważnymi chorobami. Należy jednak uważać na zgniliznę korzeni, mączniaka prawdziwego, zarazę południową i plamistość liści, jak na szkodniki, przędziorków, przepiórki, ślimaki, ślimaki i inne stworzenia. Ogólnie rzecz biorąc, nie musisz martwić się szkodnikami i zarazą, o ile hodujesz swoje penstemony w odpowiednim środowisku.

Dlaczego warto korzystać z hobbystycznej szklarni?

Chociaż penstemons są roślinami odpornymi, muszą rosnąć w idealnym środowisku, aby wytworzyć wiele kwiatów. Poza tym, oto inne powody, dla których warto zainwestować w mini szklarnię:

Chroń rośliny przed szkodnikami i chorobami

Penstemons są mniej podatne na szkodniki i choroby, jeśli są uprawiane w odpowiednich warunkach wzrostu. Jednak gdy szkodniki i choroby przenikną do twoich roślin, szkody mogą być katastrofalne. Jeśli chcesz chronić swoje rośliny przed szkodnikami i chorobami, hoduj je w szklarni hobbystycznej.

Ogrodnicy z ograniczoną przestrzenią

Świeże kwiaty są świetnym dodatkiem do każdego domu, ale nie każdy ma przestronny ogród czy podwórko. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń w ogrodzie, tunel foliowy hobby jest świetną alternatywą. Przy standardowym rozmiarze sześciu stóp można je umieścić w dowolnym miejscu – na balkonach, tarasach i tarasach. W tunelu foliowym można posadzić prawie wszystko – od roślin kwitnących po owoce i warzywa.

Rozpocznij wczesny wzrost roślin

Dzięki mini szklarni możesz rozpocząć uprawę roślin, zanim nadejdzie zimny sezon w Twojej okolicy. Gdy pogoda stanie się korzystniejsza, możesz przenieść zdrowe plony do swojego ogrodu.

Chroń rośliny przed trudnymi warunkami pogodowymi

Hobby lub minitunel foliowy mogą chronić Twoje rośliny przed mrozem, śniegiem, silnymi wiatrami, nadmiernym upałem i nieprzewidywalną pogodą. Możesz umieścić je wewnątrz obudowy, aż nadejdzie wiosna. Gdy pogoda jest cieplejsza i bardziej przyjazna, możesz przenieść swoje rośliny do ogrodu lub odciąć kilka i umieścić je w domu.

Kiedy sadzić Penstemon

Teraz, gdy już wiesz, kiedy sadzić penstemon i jak o nie dbać, będziesz mogła cieszyć się pięknymi kwiatami w swoim ogrodzie lub w domu.