W regionie Spokane WA Jak utrzymać mały tunel foliowy w chłodzie?

Jeśli mieszkasz w rejonie Spokane WA, to jak utrzymać mały tunel foliowy jest zdecydowanie twoim głównym zmartwieniem; można to zrobić poprzez wentylację, zacienienie, tłumienie i zatrzymywanie wilgoci w glebie. Są to rzeczywiście bezstresowe sposoby na utrzymanie idealnej temperatury dla upraw, gdy jest gorąco i parnie.

Rośliny potrzebują stabilnego środowiska do wzrostu i produktywności. W przeciwieństwie do otwartego pola, tunel foliowy może być kierowany w kierunku bardziej kontrolowanego i stabilnego otoczenia, aby rośliny mogły się rozwijać.

W regionie Spokane WA Jak utrzymać mały tunel foliowy w chłodzie?

Abyś wiedział, jak zachować apolytunnelcool, najpierw zrozummy temperaturę w Spokane, WA.

Zrozumienie poziomów temperatury w Spokane

Pierwszym celem kontroli w celu utrzymania zdrowej uprawy w apolitunelu jest temperatura. Idealnie temperatura wewnątrz musi wynosić od 80 do 85 stopni Fahrenheita.

Zbyt dużo ciepła może powodować problemy dla hodowców tuneli foliowych. Niektóre rośliny są odporne na ciepło, takie jak pomidory, papryka i bakłażany. Jednak niektóre rośliny nie wykiełkują, jeśli temperatura nie będzie dla nich idealna.

Marchew, sałata, brokuły i inne wrażliwe na ciepło rośliny wymagają niskich temperatur, aby zbiory były udane. Dlatego bardzo ważne jest nauczenie się, jak utrzymywać ciepło równomiernie przez cały rok.

Na obszarze Spokane WA średnia temperatura wynosi od 26 do 88 stopni Fahrenheita w ciągu roku; a dla większości upraw tunelowych w sezonie letnim jest za gorąco. Istnieją jednak sposoby na utrzymanie chłodnego tunelu foliowego, a tym samym na ochronę dobrze rosnących plonów.

Czytaj dalej, a podamy Ci prosty przewodnik, jak utrzymać temperaturę tunelu polietylenowego podczas letnich upałów.

 

Jak utrzymać ApolytunnelCool w Spokane, Waszyngton

W tym artykule wymieniliśmy różne sposoby kontrolowania temperatury w tunelu foliowym, gdy robi się zbyt gorąco, zwłaszcza jeśli mieszkasz w rejonie Spokane WA. Jak utrzymać mały tunel foliowy w chłodzie jest zdecydowanie proste.

Czytaj dalej i przekonaj się sam!

 

#1 Zapewnij odpowiednią wentylację

Jednym z najlepszych sposobów na zminimalizowanie ciepła w tunelu foliowym jest dobry przepływ powietrza. Można to zrobić za pomocą wywietrzników dachowych, wywietrzników bocznych i drzwi. Te otwory wentylacyjne mogą stworzyć niezbędną wentylację, aby schłodzić przegrzane rośliny.

Zawsze monitoruj temperaturę wewnątrz swojej szklarni. Rośliny mogą zostać uszkodzone, jeśli temperatura wzrośnie do 81 stopni Fahrenheita. Dlatego w takiej sytuacji przydaje się termometr maksimum-minimum.

W słoneczne dni włącz wentylację, otwierając jak najwcześniej wszystkie drzwi i otwory wentylacyjne. Możesz zdecydować się na zamontowanie automatycznych otwieraczy otworów wentylacyjnych, aby zmniejszyć wysiłek. Czasami jednak reakcja automatyki jest powolna, więc proces chłodzenia rozpoczynasz od otwarcia drzwi.

O ile to możliwe, trzymaj je otwarte również w ciepłe noce. Możesz użyć siatek zabezpieczających, aby zapobiec przedostawaniu się kotów, myszy i gryzoni, ale upewnij się, że siatka przepuszcza owady zapylające.

 

#2 Utwórz odpowiednie cieniowanie

Drugim sposobem na utrzymanie chłodnego tunelu foliowego jest tworzenie cienia. Ale ta technika musi być zastosowana, ponieważ rośliny zależą od dobrego poziomu światła, aby rozwinąć swój pełny potencjał.

Zacienienie roślin poprzez malowanie tunelu foliowego to szybki i niedrogi sposób na odfiltrowanie części siły światła słonecznego. Jeśli letnie upały wzrosną, możesz dodać warstwy. Używaj farb, które można zmyć wodą i pędzlem.

Oprócz farby, jako alternatywę można zastosować żaluzje zewnętrzne lub wewnętrzne. Żaluzje zewnętrzne są najbardziej skuteczne, ponieważ mogą filtrować światło słoneczne, zanim przejdzie. Jeśli masz dodatkową gotówkę, możesz zamontować roletę wewnętrzną. Zamontuj rolety z dala od otworów wentylacyjnych, ponieważ może to utrudnić efektywny przepływ powietrza.

Możesz również użyć siatki lub siatki zacieniającej, aby zminimalizować wnikanie światła. Jest tańszą alternatywą dla rolet i łatwym w montażu. Może to podwoić ochronę dzikich zwierząt, gdy otwory wentylacyjne są otwarte.

 

#3 Tłumienie

Kiedy robi się naprawdę gorąco, kolejną sztuczką do zastosowania jest wygaszenie szklarni. Rozpryskiwanie wody na twardych powierzchniach, ścieżkach i podestach podnosi wilgotność. Poziom wilgoci w powietrzu wzrasta, gdy woda wyparowuje, pomagając roślinom radzić sobie z upałem i czyniąc go mniej korzystnym dla rozwoju szkodników.

Rób to tak często, jak to możliwe, ponieważ jest to kluczowe, gdy jest gorąco. Jeśli jest mało prawdopodobne, aby zawilgociło tunel foliowy przez cały dzień, staraj się stosować co najmniej dwa razy dziennie. Zwilżyć powierzchnie raz rano i wieczorem.

 

#4 Zapobiegaj stresowi wodnemu

Sucha gleba jest zła dla każdej rośliny. Utrzymanie wystarczającej ilości wilgoci na poziomie korzeni daje zdrowsze plony niż te bez. Rośliny potrafią chronić się przed wysychaniem poprzez transpirację. Utrudnienie tej zdolności może spowodować przegrzanie i więdnięcie. Dlatego utrzymanie go wodą ma duże znaczenie.

Zawsze szukaj charakterystycznych oznak stresu cieplnego wśród roślin. Jeśli pokazuje więdnące, przypalone liście i suche młode liście, to czas nawilżyć glebę. Podlewanie roślin może zapobiec pojawianiu się tych znaków.

Nie można jednak stać i uważać na wysychanie ziemi przez cały dzień. Istnieje wiele sposobów na utrzymanie wilgotności gleby na odpowiednim poziomie. Możesz ustawić samonawadniającą się roślinę lub zdecydować się na bardziej zrównoważone podejście z wykorzystaniem hydroponiki.

Hydroponika wiąże się z droższym rozruchem, ale ma dużą wartość.

 

Wniosek

Nie pozwól, by upał powstrzymał Cię od bycia produktywnym hodowcą tuneli foliowych. Jeśli zmaksymalizujesz techniki przedstawione w tym artykule, masz gwarancję obfitych zbiorów w każdym sezonie. Więc jeśli jesteś w Spokane w stanie Waszyngton, jak utrzymać mały tunel foliowy w chłodzie, nie powinno być dla ciebie trudne.