W jakiej temperaturze należy przechowywać rośliny warzywne w małym tunelu foliowym?

Uzyskanie informacji o tym, w jakiej temperaturze powinienem przechowywać rośliny warzywne w małym tunelu foliowym, to dobre pytanie od każdego ogrodnika. Przede wszystkim minitunel foliowy odnosi się do tunelu foliowego, który pozwoli przedłużyć sezon wzrostu roślin poza zwykłe ramy czasowe.

Chroni sadzonkę, gdy zmienia się i obniża tzw. temperatura otoczenia dalej w dół i przez noc. Zadaniem tunelu foliowego jest zachowanie ciepła, dzięki czemu gleba jest wilgotna i nawilżona, a tym samym chroni ogród przed zwierzętami i szkodnikami. Najlepsze z nich hamują również wzrost chwastów w szklarni.

W jakiej temperaturze należy przechowywać rośliny warzywne w małym tunelu foliowym?

Idealna temperatura w małej szklarni

Mając to na uwadze, w jakiej temperaturze powinienem przechowywać rośliny warzywne w małej szklarni? Pamiętaj, że ciepłe, bezpośrednie światło słoneczne nie jest potrzebne Twoim uprawom w kategorii chłodnej pory roku. Warzywa z kategorii ciepłych, do których zalicza się zarówno paprykę, jak i ogórki, mogą dobrze rozwijać się w ciągu dnia w tunelu foliowym 29 st. C w dzień i 18 st. w nocy.

Jednak twoje ciepłe rośliny lub warzywa wymagają jaśniejszego oświetlenia.

Jak zimno mogą tolerować rośliny w szklarni?

Twoje uprawy w tunelu foliowym mogą być podzielone na trzy różne kategorie. To są:

  • Warzywa odporne na zimno
  • Warzywa zimnej temperatury
  • Warzywa wrażliwe na zimno

Warzywa odporne na zimno

Warzywa te są roślinami o podstawowym zakresie temperatur wynoszącym cztery stopnie Celsjusza i muszą być uprawiane w średniej dziennej temperaturze wynoszącej 18 stopni Celsjusza.

Warzywa zimnozimne

Może być trudno określić ich cechy na podstawie samej nazwy, ale masz pomysł, prawda? Warzywa w klimacie zimnym to te, których podstawowy zakres temperatur wynosi siedem stopni Celsjusza i generalnie w ADT 21 stopni Celsjusza.

Warzywa wrażliwe na zimno

Twoje uprawy wrażliwe na zimno to te, które mają osiem stopni Celsjusza lub nawet więcej i są uprawiane w ADT najwyżej 24 stopni Celsjusza.

Myśląc o zarządzaniu temperaturą w szklarni, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, jak różne etapy wzrostu wpływają na wzrost roślin, a także na sposób ich rozwoju. Stanowią one:

  • Kiełkowanie nasion
  • Etap wegetatywny
  • Faza reprodukcyjna
  • Dojrzewanie rośliny lub uprawy

Optymalna temperatura rośliny może się zmieniać, gdy rośnie od sadzonki do dojrzałości. Ogólnie rzecz biorąc, kiełkowanie nasion i wczesny wzrost siewek zachodzą szybko w cieplejszym klimacie, co może zapoczątkować oddychanie i fotosyntezę.

Możesz również sprzyjać temu temperaturą i wzrostem na młodszych plantacjach, ponieważ wydaje się, że przy korzeniach i łodydze jest mniej tkanki w porównaniu z resztą roślin.

Jak chronić rośliny w nieogrzewanej szklarni?

Z folią bąbelkową spotkałeś się w wielu poradach ogrodniczych i jest to dokładnie to, czego potrzebujesz, gdy układasz warstwy wewnątrz szklarni. Wymagane światło słoneczne jest nadal częścią tego, ale ta warstwa do ochrony zapewni plantację bezpieczną w nocy.

Szanse są duże, gdy nieogrzewany tunel foliowy oferuje najprostszy typ konstrukcji obręczy lub zimną ramę. Jest to jeden ze sposobów ochrony roślin, gdy tunel foliowy nie jest ogrzewany.

Co więcej, jakie rodzaje ochrony są obecne w grzałkach? Oprócz folii bąbelkowej, możesz dodać jedną do dwóch warstw polaru na uprawy. A potem możesz dodać owijkę wokół doniczek, aby pomóc w izolacji i zapobiec pękaniu glinianych pojemników.

Możesz także ułożyć folię bąbelkową w szklarni. Światło słoneczne, którego potrzebujesz, może się przedostać, ale dodatkowa warstwa ochronna będzie obecna, aby rośliny były bezpieczniejsze w nocy.

Jaka temperatura powinna być Apolytunnel w nocy?

Mamy tutaj interesujące pytanie, a odpowiedź pomoże również uzyskać lepsze plony. W każdej szklarni, czy to szklarni komercyjnej, czy mini szklarni, idealna temperatura powinna wynosić 24 stopnie Celsjusza w nocy (32 stopnie Celsjusza w dzień).

W przypadku warzyw zależy to od rodzaju uprawy, ale uprawa roślin w niższym zakresie może zapewnić optymalne wyniki. Rośliny mogą oferować więcej gałęzi i pąków kwiatowych w porównaniu z roślinami, które rosły w cieplejszych temperaturach.

Wniosek

Ogrodnictwo powinno być łatwe i przyjemne. Jeśli po drodze napotkasz przeszkody, możesz skorzystać z narzędzi i porad, które pomogą Ci iść naprzód.

Mini ogród lub mały tunel foliowy należą do najbardziej lukratywnych szklarni, w których można przechowywać wiele ziół, warzyw i jagód. Można tu również uprawiać kilka ziół, kapustę, kalafiory, kapustę, buraki, cebulę, rzodkiewkę i inne. Ograniczenia dotyczą twoich przestrzeni. Z drugiej strony możesz również przejąć większą kontrolę nad uprawami od gospodarstwa do stołu, które chcesz dostać na swój stół za pomocą kroków.

Z upraw można uzyskać najzdrowsze przepisy, a także można je wykorzystać na rynku w celu spekulacji.

W jakiej temperaturze powinienem trzymać rośliny warzywne w małej szklarni? Częścią zabiegu jest również wentylacja. Kontynuuj przeglądanie naszego bloga tutaj, aby uzyskać więcej wskazówek. Odrób pracę domową i poszukaj informacji potrzebnych do zarządzania studnią foliową.