Uprawa słodkich ziemniaków we Włoszech

Przez lata wprowadzono już wiele innowacji w rolnictwie i ogrodnictwie w tunelach foliowych dla słodkich ziemniaków, dzięki czemu uprawa słodkich ziemniaków we Włoszech jest naprawdę opłacalna. Aby rosnąć jak najlepiej, musisz mieć zasoby – takie jak tunel foliowy – i znać informacje na temat cięcia, czasu i liczby ziemniaków, które możesz uzyskać z rośliny.

Słodki ziemniak ma fascynującą historię. Najwcześniejsze zbiory tej rośliny datowane są na 750 rok p.n.e. w Peru, ale uprawę słodkich ziemniaków rozpoczęto w 1850 r. p.n.e. Kiedy kolonizator Krzysztof Kolumb wylądował w Nowym Świecie w XIV wieku, słodkie ziemniaki stały się popularnym źródłem pożywienia w Ameryce Środkowej i Południowej.

Uprawa słodkich ziemniaków we Włoszech

Te słodkie ziemniaki są bogate w błonnik, a także zawierają niezbędne witaminy i minerały, w tym wapń, selen i żelazo. Ponadto są to również doskonałe źródła witamin B i C.

To źródło pożywienia można rozpoznać po umiarkowanie skąpej konsystencji, porównywalnej z pochrzynem. Smak, jak sama nazwa wskazuje, jest słodki, ale może być świeży, gdy spróbuje się go na surowo. Gotowanie słodkich ziemniaków smakuje nawet lepiej.

Jak uprawia się słodkie ziemniaki we Włoszech?

Uprawa słodkich ziemniaków we Włoszech wymaga poświęcenia. Według uniwersytetu w kraju, cieplejsze regiony północnych Włoch są idealnym miejscem do uprawy słodkich ziemniaków. Jednak ze względu na ograniczenia zaleca się, aby szklarnie sadziły te rośliny bezpośrednio w ogrodach. Należą do rodziny Morning Glory lub Convolvulaceae.

Istnieją dwa różne rodzaje słodkich ziemniaków, a są to:

  • Miękki miąższ – mają pomarańczowy i słodki miąższ znany jako pochrzyn, ale są dalsze od dzisiejszego słodkiego ziemniaka
  • Firma – właściciele domów mogą przechowywać je przez dłuższy czas, wyróżniając się jasnopomarańczowym, jasnożółtym i białym miąższem

Gleba wymagana dla tych słodkich ziemniaków musi być wilgotna, żyzna i bogata w składniki odżywcze. Pamiętaj, że musisz przygotować grunt, dodając maksymalnie sześć cali dobrze skompostowanej materii organicznej i maksymalnie dwa funty nawozu uniwersalnego. Nie przesadzaj, ponieważ muszą one być dodawane na każde 100 stóp kwadratowych.

Umieść glebę na głębokości 8 cali i zgrab ją, aby zapewnić maksymalnie 10-calowe podniesione łóżka dla lepszego drenażu i rozwoju korzeni.

Uprawa słodkich ziemniaków we Włoszech oznacza, że ​​wiesz, że są one uprawiane z sadzonek w ich łodydze. Oznacza to, że wyrastają one z kiełków roślin korzenia.

Można spotkać odmiany wyhodowane z sadzonek winorośli. Jeśli potrzebujesz mniej roślin, możesz wyhodować je z korzeni zawieszonych w pojemnikach z wodą za pomocą wykałaczek. Kiedy potrzebujesz więcej roślin, możesz ułożyć kilka korzeni słodkiego ziemniaka w odległości około cala, przykrytych około 2,5 cm lekką ziemią lub piaskiem.

Następnie zacznij dodawać co najwyżej dwa cale piasku, gdy pędy zaczną kiełkować. Upewnij się, że utrzymujesz wilgotność gleby w okresie kiełkowania, ale unikaj ich podmoknięcia. Temperatura gleby musi wynosić od 70 stopni do 80 stopni Fahrenheita. Jakie są rzeczy, które musisz wiedzieć więcej o słodkich ziemniakach?

Jak długo trwa uprawa słodkiego ziemniaka?

Słodkie ziemniaki to składniki różnorodnych dań. Jednak kupując ziemniaka w sklepie spożywczym, możesz mieć trochę szaleństwa. Oprócz tego, że są drogie, zawsze będziesz przedkładać podstawowe składniki nad tego rodzaju uprawy.

Właśnie dlatego uprawa roślin bezpośrednio z domu za pomocą tunelu foliowego pozwoli zaoszczędzić pieniądze i zasoby. Oto więcej wskazówek, jak je prawidłowo rozwijać.

Początkowo te słodkie ziemniaki możesz umieścić w słoiku z wodą. Połowę słodkich ziemniaków należy zanurzyć w wodzie, a resztę odłożyć na bok. Te pod wodą będą wypuszczać korzenie w nadchodzących tygodniach, podczas gdy te nad wodą wyrosną słodkie ziemniaki lub kiełki. Jeśli uważasz, że twoje plony są trochę chude, możesz użyć wykałaczki, tak jak w przepisach, aby nie spadły.

Przechowuj słoik z ziemniakami w środku, gdzie jest ciepło. Idealna temperatura to 80 stopni Fahrenheita. Im cieplejsza okolica, tym lepiej. Wielu właścicieli domów chce umieścić je w szafce w jadalni, tuż obok otworu wentylacyjnego. Ciepło nad oświetleniem jest tym, o co chodzi w tych słodkich ziemniakach.

Zanim zaczną rosnąć „poślizgnięcia”, może to potrwać miesiąc lub dłużej i zawsze musisz je kontrolować, gdy zaczną wyskakiwać. Słodkie ziemniaki mogą również wyhodować korzenie, zanim wyrosną zrazy, więc upewnij się, że również je sprawdzisz. W zależności od „nastroju” ziemniaków, będą one rosły od tygodnia do dwóch miesięcy.

Jak długo można ciąć słodkie ziemniaki?

Przechowuj pokrojone i ugotowane źródła żywności w lodówce do siedmiu dni. Nie zapomnij użyć hermetycznego pojemnika do przechowywania tych słodkich ziemniaków w ciągu godziny po ugotowaniu. Gdy są gorące, włóż je do lodówki, jeśli chcesz je natychmiast zatrzymać.

Uwaga: upewnij się, że oznaczyłeś pojemnik do przechowywania pełnymi danymi „wyprodukowano”, aby przypomnieć, jak długo będą odpowiednie. Ostatnią rzeczą, na którą chcesz się stać, jest spotkanie z tymi słodkimi ziemniakami zmarnowanymi z ogrodnictwa, ponieważ przegapiłeś czas przechowywania.

Jak wyhodować słodkie ziemniaki ze słodkich ziemniaków?

Uprawa słodkich ziemniaków we Włoszech wymaga poznania szczegółów na temat kroków prowadzących do ich uprawy. Słodkie ziemniaki są jednymi z ostatnich upraw, które wyhodujesz po pomidorach, papryce i innych roślinach stymulowanych ciepłem – wymagania – ciepłe powietrze i ciepła gleba.

Zacznij od ogrzania gleby przez nałożenie czarnego termoplastu na grządkę ogrodową. Zalecanym materiałem jest biodegradowalny plastik ze skrobi kukurydzianej. Podgrzej glebę do 10 stopni i zacznij sadzić słodkie ziemniaki co najwyżej dwa tygodnie, jeśli nie chcesz używać tego materiału.

To prowadzi nas do kolejnego i ostatniego pytania z paczki: ile słodkich ziemniaków otrzymujesz z jednej rośliny?

Ile słodkich ziemniaków dostajesz z rośliny?

Jeśli chcesz odsprzedać te słodkie ziemniaki, aby móc je zarobić lub zebrać, aby móc je ścigać na pobliskim targu, musisz znać liczbę ziemniaków, które możesz wyhodować z każdej rośliny. Pomaga również w rozplanowaniu szklarni lub ogrodów.

W roślinie możesz mieć osiem lub więcej bulw. Oto więcej kroków:

  • Krok 1: Zacznij od słodkich ziemniaków
  • Krok 2: Zrootuj ich poślizgnięcia
  • Krok 3: Przygotuj glebę
  • Krok 4: Zacznij od sadzenia
  • Krok 5: Podlewaj i uważaj

Uprawiaj słodkie ziemniaki z Krostrade

Słodkie ziemniaki i szklarnie idą w parze, aby zapewnić Ci najlepsze wyniki. Krostrade.com z rynkami północnoamerykańskimi i europejskimi jest rynkiem internetowym, który zapewnia szklarnie niezbędne do tego, aby uprawa słodkich ziemniaków we Włoszech była zawsze możliwa. Odwiedź www.krostrade.com, aby dowiedzieć się więcej.