Uprawa jeżyny we Włoszech

Uprawa jeżyn we Włoszech jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących zadań, jakie możesz wykonać, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym rolnikiem. Włochy mają mnóstwo miejsc, w których można uprawiać różne owoce i warzywa, a nawet w domu zdarzają się zbiory.

Od ponad 2000 lat wiadomo, że ludzie uprawiają jeżyny, które po zebraniu stają się ich źródłem pożywienia. Jeżyny są również wykorzystywane do celów leczniczych lub jako żywopłoty do odstraszania intruzów.

Uprawa jeżyny we Włoszech

W kraju jeżyny to maleńkie rośliny owocowe i komercyjne, które przy odpowiednim zarządzaniu mogą przynosić nawet 6000 funtów z hektara, przy produkcji, która może podwoić plony z pola, a nawet przynieść znaczne zyski. Produkcja tych zakładów może trwać dłużej niż dziesięć lat, ale najlepszy produkt powstaje w trzecim i ósmym roku.

Jak uprawiać jeżyny we Włoszech?

Aby zacząć uprawiać jeżyny we Włoszech, istnieją wskazówki i procedury, których należy przestrzegać. Po pierwsze, czy zdecydowałeś się na rodzaj jeżyny, którą chcesz posadzić?

Kiedy już się na to zdecydujesz, możesz teraz posadzić te jeżyny. Przy uprawie tych krzewów warto spojrzeć w przyszłość i przygotować miejsce na rok przed sadzeniem.

Zasadą praktyczną jest upewnienie się, że jeżyny nie są sadzone razem z papryką, bakłażanem, pomidorami lub truskawkami. Albo jakakolwiek roślina, która wyrosła w ciągu ostatnich trzech lat. Czemu? Te nawyki sadzenia mogą przerodzić się w problemy, które mogą pozwolić na uprawę tych roślin, więc pamiętaj, aby trzymać się z dala od tych obszarów.

Wybierz miejsce, w którym będziesz w pełni nasłonecznić i zapewnij dużo miejsca na wzrost tych roślin. Gdyby były w pełnym cieniu lub zacienionych miejscach, nie byłyby w stanie wydać tak dużo owoców. Gleba musi mieć dobrze przepuszczalną glinę piaszczystą o pH maksymalnie 6,5. Jeśli drenaż jest niewystarczający, możesz nie być w stanie wyhodować jeżyny na podwyższonym łóżku.

Po wybraniu obszaru należy go odchwaścić i przed zasadzeniem jeżyny uzupełnić glebę organicznym kompostem latem lub jesienią.

Jak długo trwa, zanim jeżyny przyniosą owoce?

Uprawa jeżyn we Włoszech wymaga znajomości czasu potrzebnego do wyprodukowania owoców. Jeżyny mogą mieć owoce od trzech do czterech dni.

Mówiąc dokładniej, sezon owocowania ma miejsce latem, a zwłaszcza w lipcu, sierpniu i wrześniu. Zauważ, że owoce nie mogą dalej dojrzewać, więc upewnij się, że poczekaj, aż te owoce dojrzeją, zanim zbierzesz je z łodygi.

Możesz zobaczyć, jak owoce zmienią kolor z czerwonego na czarny, ale unikaj ich zrywania, gdy tylko zobaczysz, że jeżyny w kolorze przebijają się. Ogrodnicy mogą czekać najwyżej cztery dni, aby zebrać je do użytku w kuchni.

Jak dużo jeżyny powinno rosnąć w pierwszym roku?

Podczas pierwszego roku wzrostu z tymi jeżynami może się zdarzyć kilka rzeczy. Przynoszą najzdrowsze owoce, a zaraz po posadzeniu nasion można zobaczyć, jak pędy mogą najpierw wyrosnąć, wypuszczając z tego roku liście.

Każda trzcina może żyć przez dwa pełne lata, a starsze nietoperze mogą wymagać przycinania, aby uniknąć chorób zakłócających wzrost. Im szybciej te laski są produkowane, tym szybciej można zobaczyć wyrastające nowe.

Już pod koniec lata można zobaczyć, jak jeżyny są gotowe do zbioru. Zwykle są w takim stanie na początku jesieni, a następnie należy je zbierać w niższej temperaturze i przechowywać w lodówce.

W którym miesiącu sadzisz jeżyny?

Zaleca się sadzenie tych jeżyn, gdy pędy jeżyny są uśpione, najlepiej w okresie wiosennym. Powodem tego jest to, że sadzenie może być również zakończone w ostatnich miesiącach jesieni, ale w chłodniejszych obszarach należy je opóźnić do wczesnej wiosny, ponieważ temperatury mogą zakłócić odmiany mieszańcowe.

Gdzie jest najlepsze miejsce do uprawy jeżyn?

we Włoszech najlepiej uprawia się jeżyny w szklarniach. Aby wyhodować tylko najlepsze owoce, musisz trenować laski wzdłuż drutów i słupków, użyć sznurka ogrodowego i przywiązać je do kratki.

Następnie posadź te rośliny w słonecznym miejscu i użyj dobrze przepuszczalnej gleby. Możesz dodać tyle kompostu, ile masz prawa do dołka. Upewnij się, że są one podlewane, dopóki nie utworzysz systemu korzeniowego.

Czy możesz uprawiać jeżyny z owoców?

Sadzenie jeżyn, jak w przypadku każdej uprawy, odbywa się z nasion, więc czy jest to możliwe w przypadku owoców? Jeżyny mogą rosnąć najlepiej tam, gdzie włoski departament rolnictwa wyznaczył strefy od 5 do 10, chociaż są one zwykle rozmnażane przez podziały lub sadzonki. Stanowi to kopię krzewu jagodowego.

Możesz wyhodować te krzewy z nasion, ale możesz też wyhodować je z kwiatów. To, co możesz zrobić, to zebrać te owoce jeżyny, używając świeżych jagód do zbierania nasion, a nie suszonych owoców. Szybkość kiełkowania spada, gdy korzenie wysychają.

Czy dostanę jeżyny w pierwszym roku?

We wcześniejszych akapitach dowiedziałeś się, co dzieje się z jeżynami w pierwszym roku, ale należy zadać pytanie, czy będziesz w stanie uzyskać te jeżyny od pierwszego roku? Odpowiedź tkwi w twojej obserwacji, jak rosną nasiona.

Kiedy te nasiona zostaną zasadzone, możesz zdać sobie sprawę, jak pędy mogą rosnąć jako pierwsze, zwykle wytwarzając tylko małe partie owoców i liści od pierwszego roku.

Czy krzewy jeżyn się rozprzestrzenią?

Krzaki mogą rozprzestrzenić się pod ziemią i zakorzenić się tam, gdzie pnącza zaczną dotykać ziemi. Ekosystem działa, gdy zwierzęta zjadają te jagody, aby rozsiewać nasiona w odległych miejscach przewodu pokarmowego. Sadzonka może tworzyć duże zarośla.

Chcesz wiedzieć i dowiedzieć się więcej o sadzeniu tych roślin? Więcej na tym blogu, więc bądź na bieżąco z nimi.

Uprawa jeżyny we Włoszech z pewnością będzie lepsza dzięki szklarniom bezpośrednio od Krostrade.com. Te komercyjne szklarnie są najwyższej jakości i różnych typów w zależności od Twoich potrzeb. Więcej informacji na www.krostrade.com.