Rośliny towarzyszące groszku cukrowego

Może to brzmieć tak, jakby pochodziło z tekstu piosenki, ale groszek cukrowy to prawdziwa okazja, a rośliny towarzyszące groszku cukrowego są tym, na co możesz chcieć spojrzeć, aby ulepszyć sposób, w jaki uprawiasz ogród.

Groszek cukrowy to warzywa znajdujące się w wielu potrawach, jadalny groszek w kształcie strąków, który ma zaokrąglone strąki i grube ściany strąków, w przeciwieństwie do strąków grochu śnieżnego. Przepisy, które możesz mieć z warzywami, to między innymi groszek z cukrem z cytryną, groszek z cukrem smażonym z cukrem i groszek z cukrem smażonym na maśle.

Rośliny towarzyszące groszku cukrowego

Sadzenie towarzyszące groszkiem cukrowym

Sadzenie towarzyszące to technika, która daje sposób na uprawę roślin w jednej z najtańszych, jakie możesz mieć. Wiele upraw sadzi się z roślinami towarzyszącymi lub roślinami, które mogą uzupełniać ich wzrost, dając plony lepszej jakości.

Do groszku cukrowego dobrze pasują te owoce, warzywa i zioła:

  • Rzodkiewki
  • Szpinak
  • Sałata
  • Ogórki
  • Ziemniaki

Uwaga: Staraj się trzymać te rośliny towarzyszące z dala od cebuli lub czosnku, ponieważ mogą nie być sadzone razem w celu uzyskania wspaniałych plonów.

Jak uprawiać groszek cukrowy?

Groszek cukrowy oferuje fantastyczne korzyści zdrowotne. Należą do nich składniki odżywcze, takie jak kalorie, węglowodany, błonnik, witamina A, witamina C, witamina K, białko i kwas foliowy.

Nie musisz kupować groszku w sklepie spożywczym, jeśli masz go w swoim ogrodzie. Ilekroć potrzebujesz ich jako źródła pożywienia, możesz po prostu wybrać je z tunelu foliowego lub na swoim podwórku. Oto jak wyhodować ten wspaniały groszek cukrowy.

Zwróć uwagę, że ten groszek może występować na dwóch wysokościach, a są to groch pnący i groszek krzewiasty. Wykorzystują one wsparcie roślin i mają od dwóch do trzech stóp wysokości. Zapewnij im materiał do wspinania się, ponieważ mogą spaść na ziemię.

Kiedy zaczynasz hodować wyższe rośliny, na przykład fasolę i groszek, możesz posadzić je bezpośrednio na północnym krańcu ogrodu lub grządki, aby nie dzielić się nimi z innymi roślinami.

Istnieją odmiany grochu, takie jak groszek cukrowy, które zapewniają jadalne strąki. Pobiera się je z gatunków roślin strączkowych, co oznacza, że ​​mogą one pobierać azot z otoczenia. Odbywa się to za pomocą bakterii Rhizobia, które mają zdolność kolonizowania guzków wraz z korzeniami i przekształcania ich w azot atmosferyczny w postaci rozpuszczalnej, którą te rośliny mogą wykorzystać.

Z tymi bakteriami jest gleba, możesz je kupić i dodać do gleby podczas sadzenia. Bakterie te mogą być w stanie zwiększyć swoją żywotność i zwiększyć plony grochu. Gleba – najlepiej dobrze przepuszczalna. Korzystają z drobnego nawozu z czasu sadzenia, ponieważ może upłynąć kilka tygodni, zanim guzki korzeni będą mogły wyprodukować więcej azotu.

Groch ten rzadko jest zaniepokojony chorobami lub owadami, które muszą spożywać około trzech tygodni, gdy zaczną pojawiać się kwiaty. Upewnij się, że zbiera się je, gdy groszek dojrzeje, przekroczy szczyt lub zmniejszy swoją słodycz.

Czy groszek i fasolę można sadzić razem?

Czy fasolę można sadzić w pobliżu grochu? Groch posadzony razem z roślinami towarzyszącymi doda azot do gleby. Groszek cukrowy jest popularny w gulaszach z puree ziemniaczanym.

Te fasole należą do roślin, które mogą dobrze rosnąć wraz z fasolą, obok marakui, kukurydzy i kapustnych.

Czy możesz sadzić groszek cukrowy z pomidorami?

Po przyjrzeniu się, jak fasola cukrowa rośnie z fasolą cukrową, zobaczmy, czy pomidory mogą rosnąć z tym groszkiem.

Możesz zacząć od nasion pomidora w tym samym czasie, około czterech do sześciu tygodni przed podjęciem decyzji o wypuszczeniu ich na zewnątrz. Zwróć uwagę, że te uprawy mogą dojrzewać do 85 stopni Fahrenheita, a w momencie, gdy groszek jest gotowy do ostatecznego zbioru, pomidory mogą być dobre do wyrzucenia na ziemię.

Czego jeszcze możemy się stąd nauczyć? Po zasadzeniu grochu nadszedł czas, aby go zebrać, gdy nadejdzie odpowiedni czas. Pamiętaj, że możesz nie być w stanie zużyć ich od razu i może być konieczne przebywanie w lodówce przez około pięć dni.

Jeśli chcesz przechowywać je dłużej, możesz je zamrozić. Groch może być suszony po długotrwałym przechowywaniu, ale może też tracić smak, stanowiąc smaczny dodatek do gulaszy i zimowych zup.

Co sadzisz po groszku cukrowym?

Dzięki kilku opcjom, które można przeszukiwać, popularnym wyborem, a także wyborem eksperta, co sadzić po groszku cukrowym, są ogórki. Można je trenować aż do podobnej kraty, której używał groszek. Nie tylko to, ale możesz uzyskać ogórki wyższej jakości, wykonując tę ​​sztuczkę ogrodniczą.

Rozwijaj się w szklarniach dzięki Krostrade.com 

Krostrade to Twoje kompleksowe źródło informacji, w którym znajdziesz najlepsze szklarnie, stojaki na rowery, namioty i inny sprzęt potrzebny do tych ukierunkowanych działań. Aby rozpocząć pracę z roślinami towarzyszącymi, musisz udać się do sklepu internetowego i wybrać produkt, który chcesz dla swojej okolicy w domu lub w swojej posiadłości.