Przewodnik krok po kroku, jak zimować winorośl mandevilli

Ze względu na dodatkowe piękno, które winorośl Mandevilla może dać ogrodowi, wielu właścicieli domów chce nauczyć się zimowania winorośli Mandevilla. Mandevilla to roślina pochodząca z Brazylii, która ma błyszczące liście i kwiaty w kształcie trąbki. Kolory jego wspaniałych kwiatów wahają się od szkarłatnego różu do bieli od wczesnej wiosny do jesieni.

Ponadto niektóre z jego odmian mogą pozostawać w stanie uśpienia w okresie zimowym. Jeśli się zastanawiasz, winorośl Mandevilla nie toleruje ekstremalnie niskich temperatur. Chociaż roślina ta może być uprawiana w pomieszczeniach i na zewnątrz, najlepiej rośnie w zamkniętych przestrzeniach, takich jak hobbystyczny tunel foliowy, gdzie środowisko jest kontrolowane.

Przewodnik krok po kroku

Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym klimat jest przeważnie zimny, najlepiej wyhodować mandevillę w doniczce lub tunelu ogrodniczym hobby, aby były bezpieczne i ciepłe, gdy na zewnątrz jest naprawdę zimno. Ułatwi ci to zimowanie przed nadejściem zimnej pory roku.

Kroki związane z zimowaniem winorośli mandevilli

Mandevilla kwitnie w okresie wiosenno-letnim. W miarę zbliżania się chłodniejszych dni i nocy ich wzrost jest spowolniony, ponieważ rośliny koncentrują swoją energię na utrzymywaniu ciepła. Do tego czasu eksperci sugerują, aby zacząć je zimować.

Jeśli twoja winorośl Mandevilla jest sadzona poza domem w kratce, masz dwie możliwości: przenieś ją do domu, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, lub zostaw ją w chłodnym miejscu. Jednak ta ostatnia może nie dać pewności, że Twoja Mandevilla przeżyje zimę.

Oto kroki związane z zimowaniem twojej winorośli Mandevilla w pomieszczeniu.

Krok 1: Przygotuj Mandevillę

Przed przeniesieniem Mandevilli do tunelu hobbystycznego i przeniesieniem go w inne miejsce, nie zapomnij dać mu trochę jedzenia (najlepiej rozpuszczalnego w wodzie nawozu), aby upewnić się, że stwardnieje przed nadejściem sezonu zimowego. Zastrzyk składników odżywczych z nawozu przygotuje je na nadchodzące chłodniejsze dni. Najlepiej zrobić to przed oficjalnym nadejściem sezonu zimowego (około 3 tygodnie przed zimą).

Ważne jest również, aby dać roślinie dużo światła słonecznego przed wniesieniem jej do środka. Winorośl mandevilla może tolerować temperatury tak niskie, jak 50˚F.

Krok 2: Sprawdź roślinę pod kątem chorób lub szkodników

Rośliny Mandevilla mają niską tolerancję na choroby i szkodniki. Z tego powodu należy sprawdzić winorośl, liście i kwiaty przed umieszczeniem ich w pomieszczeniu. Możesz umyć roślinę wodą i zastosować olejki ogrodnicze lub środki owadobójcze, aby upewnić się, że nie wniesiesz do domu żadnych niechcianych szkodników i nie uszkodzisz innych roślin w środku. Pamiętaj również o umyciu otworu drenażowego w pojemniku, ponieważ mogą tam również czaić się szkodniki.

Krok 3: Przycinaj swoje winorośle mandevilli

Przytnij trochę winorośl Mandevilla, aby pasowała do wielkości Twojego domu. Najlepiej byłoby przyciąć łodygi co najmniej 12 cali powyżej linii gleby. W tym czasie możesz również sprawdzić, czy roślina nie ma martwych kwiatów i liści, a następnie je usunąć.

Krok 4: Zabierz swoją roślinę do domu

Jeśli temperatura w nocy spadnie poniżej 50 stopni Celsjusza, weź winorośl Mandevilla do swojego domu. Pamiętaj, aby umieścić go w miejscu, w którym może otrzymywać dużo światła, a temperatura może osiągnąć od 60˚F do 70˚F. Trzymaj go w środku, aż temperatura na zewnątrz będzie lepsza.

Być może będziesz musiał również ograniczyć podlewanie rośliny, aby jeszcze bardziej ją wzmocnić i spowolnić. Nie musisz martwić się o dobre samopoczucie swojej rośliny w okresie zimowym. Tak długo, jak podałeś mu wystarczającą ilość jedzenia przed zabraniem go do środka, będzie wystarczająco silny, aby przetrwać całą zimę.

Jeśli zauważysz, że twoja roślina Mandevilla zrzuca liście podczas zimowania, nie powinieneś się niepokoić. Zrzuca część liści, ponieważ sezon zimowy często przynosi mniejszą wilgotność. To zupełnie normalne.

Użyj tunelu hobbystycznego, aby zimować mandevillę

Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że Mandevilla przetrwa sezon zimowy i wyjdzie produktywnie na wiosnę, jest użycie hobbystycznego tunelu foliowego do zimowania. Hobbytunnel oferuje wiele korzyści ogrodnikom przydomowym. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrodnictwa na zewnątrz, możesz kontrolować poziom temperatury i wilgotności wewnątrz zamkniętej przestrzeni, dzięki czemu możesz sprawić, że będzie tak ciepło lub zimno, jak Twoja roślina potrzebuje swojego wewnętrznego środowiska.

Co więcej, dzięki hobbystycznej szklarni nie będziesz musiał martwić się przesadzaniem i przenoszeniem swoich roślin, które nie tolerują zimna przed nadejściem zimy. Założenie własnego tunelu foliowego nie tylko ochroni rośliny przed zimnem, ale także pomoże ci zachować destrukcję. robaki i zwierzęta w zatoce. Stworzenie idealnego środowiska do uprawy zmaksymalizuje potencjał wzrostu Twoich roślin.

Dowiedz się, jak pomyślnie zimować winorośl Mandevilla

Zapewniając mu odpowiednią opiekę i ucząc się zimowania winorośli Mandevilla, dasz im dużą szansę na przetrwanie sezonu zimowego. Chociaż zimowanie może wymagać dużo pracy, jest to jedyny sposób, aby Twoja roślina przetrwała najzimniejsze pory roku i nadal zakwitła na wiosnę o niesamowitej jakości. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zimuj swoje mandeville i inne rośliny w hobbystycznym tunelu foliowym, aby zapewnić im optymalne środowisko do wzrostu.