Problemy uprawy konopi w starszym tunelu foliowym

Jakie mogą być problemy z uprawą konopi w starszym tunelu foliowym, będą Twoim ostrzeżeniem przed popełnieniem błędu podczas uprawy konopi w szklarni. Zdarzają się przypadki, kiedy masz nowo zakupione surowce konopne, ale tunel foliowy, który masz, jest z tobą od kilku lat.

Dzisiejsza dyskusja jest ekscytująca, ponieważ dowiesz się, w jaki sposób konopie wpływają na planetę, jakie są cechy, których należy szukać podczas uprawy konopi i jak mają one związek z glebą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Problemy uprawy konopi w starszym tunelu foliowym

Uprawa w starszych szklarniach

Korzyści z uprawy w szklarniach jest wiele, w tym wydłużenie okresu wegetacji rośliny (więc jeśli roślina rośnie lepiej latem, możesz je mieć jeszcze jesienią – dzięki szklarni), poszerzanie różnorodności upraw i minimalizowanie szkodniki i inne zagrożenia ze środowiska zewnętrznego.

Zdarzają się jednak przypadki, kiedy to, co masz dzisiaj, to szklarnie, które są z tobą od kilku lat. Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów, szklarnie mogą również tracić na jakości i możliwościach. A przy tak wymagającej uprawie, jak konopie, zawsze będzie miał potrzeby pod względem gleby i nie tylko.

Wśród rozważań są:

  • Sadzenie przez cały rok
  • Produkcja i hodowla nasion
  • Przedłużone sezony wegetacyjne
  • Zoptymalizowane produkty
  • Kontrola i zarządzanie szkodnikami
  • Zwiększona regulacja w Twojej społeczności i
  • Ograniczone zasoby

Problemy można napotkać, gdy masz te rośliny konopi w starszych szklarniach.

Jak konopie wpływają na środowisko?

Konopie i zrównoważony rozwój to dwa skorelowane ze sobą pojęcia, które należy przemyśleć na nowo. Konopie oferują kilka zastosowań prowadzących do zrównoważonego rozwoju. Na przykład produkty z konopi można poddać recyklingowi, ponownie wykorzystać i mogą być w 100% biodegradowalne. Zwolennicy tych twierdzeń argumentowali, że konopie mogą przyczynić się do ograniczenia zmian klimatycznych, ponieważ przetwarzają elementy ekologiczne.

Istnieje kilka wskazówek, dlaczego konopie mogą być zrównoważone dla środowiska. Po pierwsze, konopie są odporne na szkodniki i choroby, ponieważ stosowanie tych chemikaliów, a także fungicydów, przyczyni się do poprawy bioróżnorodności. Konopie różnią się od innych upraw, takich jak soja i bawełna, ponieważ wymagają pestycydów, szczególnie w wysoce komercyjnych warunkach.

Konopie również oszczędzają wodę. Bawełna jest uprawą wymagającą użycia wody, a konopie nie. Jednak posiadanie starszych szklarni może hamować ilość przepływającej wody i może zakłócić nawadnianie potrzebne konopiom. Dlatego konieczne jest utrzymanie nowego tunelu foliowego do uprawy konopi.

Wiadomo również, że konopie spowalniają przypadki wylesiania. Planeta Ziemia traci około 19 milionów akrów lasów rocznie, ale dzięki konopiom, ponieważ nadają się do recyklingu, zmniejsza się wylesianie.

Jakie funkcje powinni rozważyć hodowcy konopi?

Dobrze zbudowana struktura

Konstrukcja musi być dobrze zbudowana i zaktualizowana. Jeśli tunel foliowy jest stary, może nie być wystarczająco wytrzymały, aby pomieścić uprawę konopi, odpowiadając na pytanie, jakie mogą być problemy z uprawą konopi w starszej szklarni.

Konieczne jest upewnienie się, że tunel foliowy jest zaprojektowany tak, aby radził sobie z najgorszymi warunkami pogodowymi i zmianami we wzorcach pogodowych.

Kontroler środowiska

Nie wszystkie tunele foliowe są sobie równe, a istnieją szklarnie, które można znaleźć z zaawansowanymi funkcjami, takimi jak kontroler środowiskowy. Co to robi dla upraw?

Najlepsze z tych rodzajów pozwolą hodowcom monitorować swoje rośliny bez konieczności obserwowania obszaru uprawy tunelu foliowego za każdym razem w ramach codziennego zarządzania tunelem foliowym.

Dokładne systemy ogrzewania i chłodzenia

Systemy ogrzewania i chłodzenia nie działają samodzielnie, tak jak tunel foliowy. Każdy ogrodnik i rolnik powinien wiedzieć, że temperatura odgrywa znaczącą rolę w dobrym zdrowiu upraw. Musi być w sam raz. Zarówno zbyt zimno, jak i zbyt gorąco uniemożliwią uprawom pełny wzrost.

Wydajne oświetlenie

Jeśli Twój samochód przejeżdża obok szklarni, prawdopodobnie będziesz zaskoczony tym, jak działa oświetlenie. Oprócz celów estetycznych, oświetlenie odgrywa ogromną rolę w pomaganiu owocom i warzywom w uzyskaniu wymaganego światła bez zwiększania kosztów. Fotosynteza zachodzi w obecności światła słonecznego, a bez światła słonecznego proces może być zakłócony.

Co konopie robią dla gleby?

Konopie działają w mutualizmie z glebą w politunelekologii. Konopie z różnych powodów znacząco przyczyniają się do płodozmianu. Po pierwsze, nawet jeśli jest to uprawa jednoroczna, korzenie zagłębią się głęboko w glebę, pomagając jej trzymać się razem, zmniejszając w ten sposób erozję.

Kiedy to ma miejsce, pozwala roślinom rosnąć w delikatniejszej formie.

Czy konopie naprawdę są lepsze niż bawełna?

Jeśli uprawiasz konopie ze względu na potrzebę posiadania tego zasobu dla swojego zdrowia, masz ograniczone możliwości. Ale jeśli uprawiasz konopie dla zainteresowania, pomocna będzie odpowiedź na pytanie, czy konopie są lepsze niż bawełna.

Bez wątpienia konopie są lepsze dla środowiska. Na przykład tekstylia z konopi są zwykle bardziej niezawodne, trwalsze i zapewniają lepszą izolację niż bawełna. Tkanina może być zmiękczona i wygodniejsza w kontakcie ze skórą niż tkaniny konopne. Ponadto włókno może być szorstkie w dotyku i dlatego może być chronione przed strzępieniem.

Jakie mogą być problemy z uprawą konopi w starszym tunelu foliowym, wymaga znajomości punktów, które umożliwią ci prawidłową uprawę bez zbyt wielu problemów. Mając to na uwadze, musisz być w stanie przenieść swoją uprawę tunelu foliowego na zupełnie nowy poziom.